Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 31.8.2012 6:29
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Coach Outlet Online

the opportunity toCoach Outlet Onlinedemonstrate that it can play a moderate and constructive role internationally. That includes responsible action on the nuclear programCoach Outlet Onlinewhich is among the top concerns of the international community," Ban said.Iran''s nuclear aspirations have been a top issueCoach Outletfor the United States and other Western The United States, along with other permanent members of the U.N. Security Council,Coach Outlet Storehave engaged in discussions with Iran this year about its nuclear program. Western countries believe Tehran is intent on building nuclearCoach Factory Onlineweapons. Iran claims the program is only for civilian medical and energy purposes.Coach Outlet Online"For the sake of peace and security in this region and globally, I urge the government of Iran to take the necessary measures to build internationalGucci Beltsconfidence in the exclusively peaceful nature of its nuclear program," Ban said.Earlier at the summit, Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei defendedLouis Vuitton Beltshis country''s right to produce nuclear energy for peaceful purposes."The Islamic Republic of Iran considers the use of nuclear, chemicalCoach Outletand similar weapons as a great and unforgivable sin," Khamenei said.This does not mean forgoing our right to peaceful use of nuclear power and production of nuclear fuel," he said.Louis Vuitton Handbags"On the basis of international laws, peaceful use of nuclear energy is a right of every country."While defending his nation''s nuclear program, Khamenei took jabs at the United States.Coach Factory Outlet"A bitter irony of ourLouis Vuitton Bagsera is that the U.S.

Titul?

Pokud to chápu správně, tak sice ty kurzy jsou zadarmo, ale taky se za takové studium neuděluje žádný titul, že ano? Článek je napsán trošku zavádějícím způsobem a vyznívá to, jako by ty školy nabízely tituly zadarmo. A to by mohli rovnou zavřít krám...:) Jinak je to chvályhodné, ale žádná novinka to není, videa z přednášek Ivy League univerzit jsou online dávno.

Pěkný večer

Tady záleží na konkrétním kurzu, většinou je to uvedeno již v úvodním popisu kurzu. Zatím jsem se setkal se třemi přístupy, určitě to není vyčerpávající a počítám, že se budou měnit, rozšiřovat:1. Jednou týdně test, výběr z možností, výběr s více možnými odpověďmi, zadání numerické hodnoty, apod. K tomu týdenní domácí úkol ve formě krátkého programu - automatické odeslání, na druhé straně automat program spustil a vyhodnotil výsledky, zda je vše v pořádku. Dále úkoly dobrovolné ve stejném duchu. Vše ohraničeno konkrétním termínem odevzdání. Možnost několika opakování kvůli vylepšení skóre, ale na druhou stranu se započítáním penále za další pokusy, případně nedodržení termínu.2. Během kurzu žádné testy, na konci hodinový test, bez možnosti opakování. Dost náročné.3. Kurzy Udacity - kvízy s automatickým vyhodnocením přímo ve videu, po každé lekci test, na závěr opět delší test. Možnost násobného opakování bez penalizace - zdůvodněno snahou přimět studenta, aby se pokusil zlepšit výsledky, dát mu šanci látku zvládnout. Hodně volné, mně to příliš nevyhovovalo, jako zaneprázdněný pracující a od přírody lenoch jsem uvítal nad sebou termínový bič :-)Pravda, absolvoval jsem, ale jen ze zájmu a bez aktivního zapojení kurz týkající se designu, kde se odevzdávaly psané a grafické práce, a studenti si je hodnotili navzájem.U všech typů platí, že po splnění všech podmínek a dosažení alespoň základní úrovně (závisí na kurzu), dostane úspěšný student elektronicky certifikát s hodnocením dosažené úrovně. Některé university mohou toto osvědčení vzít v potaz, pokud student již studuje nebo bude studovat na daném ústavu, to se nás zřejmě už netýká :-)Nicméně jsem velice zvědav, kam tento způsob výuky bude směřovat, ohromně se mi to líbí. edX je teprve na začátku, ale už jsem si pár kurzů vybral, celý podzim i začátek příštího roku budu mít po večerech a volnech co dělat. Baví mě to :-)Snad jsem to napsal ne příliš zmateně.Ještě nějaké odkazy:http://www.udacity.comhttps://www.coursera.orghttps://www.edx.orgDalší se dají najít na internetu, ale tyhle jsou asi hlavní (bavíme se stále o free kurzech).

Děkuji, solidní odpověď.

Tak to by se mohl JUDr. Kalina konečně zapsat na práva, žejo :)

:-)

:-)

Dobrý článek, vyvážený...

... já se už zapsal na kurs sociologie na Princeton... :))

Souhlasím, taky pečlivě

Souhlasím, taky pečlivě sleduji, kam se tento typ vzdělávání vrtne... Faktem je, že velký rozmach "free" kurzů začal loni a zejména tento rok.Na iTunes i jinde je k dohledání řada videopřednášek, ale u nich chybí živé kontakty s vyučujícími, spolustudenty, nedostanete se ke kvízům ani domácím úkolům, testům. A samozřejmě pak chybí závěrečné zkoušky, pokud jsou. Ale nikoho od takových videí neodrazuji, naopak, pro začátek to může být zajímavé, i já se tak k živým kurzům dostal.Free kurzy sice zpravidla obsahují cosi jako certifikát, pokud člověk splní požadované zkoušky a úkoly, ovšem spíše na úrovni diplomu z dětského tábora :-) Pro sběrače titulů to opravdu není. Ale už se objevují snahy alespoň o následné započítání kreditů, pokud dotyčný na příslušnou universitu zamíří jako řádný student, apod.Můj šestnáctiletý syn už projevil taky zájem, s angličtinou nemá problém, náplň některých začátečnických kurzů by ho, myslím, slušně mohla uspokojit.

Zajímavá je minulost i budoucnost MOOC

Tyto kurzy existují už na iTunesU, které už delší dobou je jednou z velkých databází přednášek. A i když jich je obrovské množství, tak ruku na srdce, když se zajímáte o nějaký obor, tak jich je docela málo. Zajímavá je spíš budoucnost těchto kurzů, protože už od 70. let dělá něco podobného Open University, jenže si za to nechává jednak platit, ale s tím zároveň poskytuje velmi dobré koučování a vedení svých studentů, aby dokázali závěrečné zkoušky složit a získat titul. Pokud budou univerzity chtít rozdávat plnohodnotné tituly, tak bude velmi těžké pro větší množství lidí, aby zaplatili "jenom za státnice" a všechno ostatní zvládli bez pomoci.  Mimochodem, o dobré univerzity s astronomickým školstvím bude zájem vždycky a tituly z "kamenné univerzity" budou mít vždy větší váhu než online. Kurzy a znalosti z nich získané jsou jenom jednou složkou univerzitního života. Dobrý student se podle amerických profesorů nepozná podle toho, jestli má dobré známky, ale daleko spíše jaké má mimoškolní aktivity, jaké studijní skupiny navštěvuje a co dělá ve svém volném času. Pro elitní univerzity nejsou nejdůležitější získané znalosti, ale získané kontakty a návyky, jako je schopnost udržovat dlohodobě pekelné pracovní tempo, být v každé situaci proaktivní, umět argumentovat, vést, koordinovat atd. (samozřejmě, liší se podle přírodovědeckého x společenského oboru)

Nejenom Harvard a MIT!

Chválím čeho všeho si ČP všímá.Rád bych podotknul, bez jakýchkoli asociací, že již před edX tu byla a je Coursera a Udacity, například. Každá platforma, možno-li je tak označit, přistupuje k výuce trochu jinak, záběr a výběr "předmětů" je úžasný. Přednášky často vedou, a většinou skvěle, světové špičky, ke kterým člověk dříve jen vzhlížel a studoval z literatury.Sám jsem již prošel, neskromně oznamuji, že úspěšně, několika technicky zaměřenými kursy (týká se buď mé profese, nebo čistě z osobního zájmu) na Stanfordu či Berkeley. Ve svých, no už jsem o něco blíže padesátce, čtyřicítka už je v mlze :-)A na podzim jsem se zapsal do dalších kursů, vřele doporučuji!

Technický dotaz

Dobrý den… jak vlastně probíhají závěrečné zkoušky a vystavování certifikátů anebo diplomů, dokládajících dosaženého virtuálního vzdělání? Děkuji za odpověď.