Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 25.8.2012 23:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Takový hodný pán

tolik dobrého pro tuto zemi vykonal.

Až Francouzům dojde dech, a já doufám že už brzy, Německo vyvolá mocenská jednání o řešení krize a restrukturalizaci eurozóny… pokud Německo Angely Merkelové získá "legitimní rozhodující mocenský vliv" a mandát pro změny, půjde do toho jako jeden tábor, jako jeden národ, i kdyby to měli zaplatit ze svého, oni žádnou zkázu nedovolí. A nepochybně budou následovat velmi tvrdá opatření. Občas mám pocit, že Němci na takový bod zlomu v podstatě už jen trpělivě čekají.

souvislosti

Díky panu Dlouhému za informaci o bývalém zaměstnavateli pana Montiho. V této souvislosti má jeho výzva k potlačení moci národních parlamentů takový ucelenější smysl :-).http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-56925620-monti-varuje-pred-krachem-eu-chce-posilit-vlady-utok-na-demokracii-tvrdi-kritici?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Jedna věc mě děsí víc než druhá:

Neskončí Ládínek místo na Hradě nakonec na pracáku?

dtto

Měl jsem v úmyslu podobnou reakci připojit záhy po zveřejnění článku… to je předem dohodnuto, že Vladimír Dlouhý nebude potřebovat práci i po volbách? Jak naivní a průhledný trik na důvěru voličů, až se mi dělá nevolno ze skutečnosti, že by mohlo jít o reálné zákulisní politické intriky.

potěš koště

"Mými kolegy byli lidé, kteří dnes zaujímají vysoká místa v evropských exekutivách jako například italský premiér Mario Monti, guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi a další."I když se snažím odfiltrovat svou slabost pro konspirační teorie, tak vědomí toho, že bývalí zaměstnanci Goldman Sachs se derou na přední politická místa po celé Evropě, mi přijde dost alarmující.

Chápu.

Jde ale jen o optiku. Když se na svět  začnete dívat prizmatem PPF, Jendy a Tondy, J.P.Morgan či Yale, dostanete podobný obrázek. Je to nepopiratelně v lidské přirozenosti, a čím jsou agresívnější, tím vitálněji se musí společnost bránit. Jsou-li nenažraní, bude se stupňovat napětí, až dostanou po čuni.A co s tím? Slyšte: „Máme-li zachrániti majetek, musíme jej rozdělit téměř tak přísně a radikálně, jako francouzská revoluce. Můžeme se uchránit socialismu jenom změnou tak ohromnou, jako socialismus." (G.K.Chesterton, Co je špatného na světě, s.168)

Bez obav, Němci to nedovolí.

Otázka je, kteří Němci. Jsou

Otázka je, kteří Němci. Jsou tam dva velké tábory.

Sledujete, pane Léko? Česká pozice to předpověděla jako první :) Německo chce dohodu o konventu, který vypracuje novou smlouvu EU