Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 34
  • Poslední: 3.8.2012 21:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nedůvěra je v tomto případě zásadní.

Když si šéf velmi velkého ekonomického podniku  založí vlastní politickou stranu (vlastní proto, že jeho podnik ji platí), sám se stane předsedou a pro jistotu ještě jednoho ze svých ředitelů udělá místopředsedou - tak to jsou prosím FAKTA, před nimiž umlkne každý pozitivní úmysl.  A teď ta strana, která je takto odkrytá, vytáhne do voleb. Máte pravdu, oni spoléhají na to, že velká část našeho obyvatelstva nemá ještě demokracii v krvi - ale to se asi pletou. Uvidíme. Najít něco pozitivního zatím nelze. Rozumný člověk může hledat něco pozitivního, až je uvidí na politických postech. Kdo hledá za takto podezřelých okolností něco pozitivního, ti pánové přitom nic neukázali, protože neměli na čem - ten je připraven ke sklizni pro nějakého fýrera. A to já nejsem. 

Lidi se málo popálili?

Nebo toho mají dost? Uvidíme. Byly tu Věci veřejné, a média "odhalila" že je to ve skutečnosti politické křídlo jedné firmy. Jakkoli je toto odhalení zjevně pochybně, něco na tom bylo. Tak teď chce politiku napravit jasná firemní strana. Tady není pochyb, toto je politické křídlo Agrofertu, nikdo to neskrývá, není co odhalovat. Před dobrodružstvím s veverkami by to snad někdo volil. Ale zítra? Jsou lidi tak strašně pitomí? 

Lidi se málo popáli...

Jsou tací, jací jsou.Nestačí sledovat, nebo je to pro ně nepodstatné. Nemají potřebné informace, trochu rozhled. Mají starosti, stracho práci.Jsou ale také líní něco dělat, vzdělávat se. Myslí si, že to za ně někdo udělá....to je dědictví z totality....a pak se diví. Mají vlastně to, co si zaslouží. Tečka.Ale dopředu  pojmenovat ANO2011 za politické křídlo Agrofetu???Vy máte asi jistý úmysl. Právě těm, kteří nesledují nasadit brouka do hlavy.A negativního.Samozřejmě že po VV to má Babiš těžké, ale co třeba najít na tom něco pozitivního. Zkuste to, třeba se Vám to povede.

Od počátku se na něčem shodujeme – na obsahu, neshodujeme se na formě. Díky za vyjímku, za Váš čas, pane Hurníku :) Za toho psa bych zasloužil přes hubu, máte pravdu.

A nepřestane psát

Beru omluvu.Taky díky.Také se musím vyspat.Zase někdy.

Poslední věta

Také mám něco za sebou.Za poslední větu máte hvězdičku.

Děkuji.

Spor...

Jo, to už je jiné kafe.Proč spor? Ale toho psa Vám jen tak nedaruji.Právě, násilné sociální bouře je to nejhorší, co může nastat.Mám málo času, stavím, takže dnešek je výjimka.  Snad příští rok.Třeba se i na něčem shodneme.

• Nebyli jsme všichni nečinní, každý nechť to prohlásí sám za sebe a já bych mohl prohlásit, že jsem díky nepřizpůsobení přišel o hodně. To však není můj styl… fňukat a lamentovat • Jsme ve stejné situaci jako v roce ''89 • Peníze na volby bez možnosti investice do masového politického hnutí jsou k ničemu • Obávám se – a tvrdí to například i lidový komik František Ringo Čech – že bez domluvy jistou silou ke změnám nedojde • Franz Kafka není dobrým příkladem reformního vůdce, každopádně jsem jeho vyznavačem, Osmerkové sešity znám téměř nazpaměť • Na oficiální politická střetnutí v České republice už nevěřím, domnívám se, že situace vede k jinému druhu střetnutí než politickým, vede minimálně k občanským nepokojům • Z republiky bych za svými sny nikdy neodešel, tu možnost jsem měl • Názory dočasně zaprděných občanů se dají ovlivnit, tvořiví lidé s pozitivním myšlením musí jít příkladem a svádět k následování

Reakce Petry Bostlové nestojí za komentář, pane Hurníku.

Tím hráčem v loterii jsem myslel vás, pane Hurníku. Přečtěte si moje další komentáře a pochopíte můj úhel pohledu. Máte dobrou myšlenku, kterou jste podal jako řeznický pes. Pokud jste moudrý člověk, dočasná konfrontace mezi námi spor nevyvolá. ID

Oslavné ódy na téma podnikatelských a politických aktivit Andreje Babiše jsou stejně tak zavádějící, jako jeho agresívní napadání z kádrových důvodů… obojí je projevem společenských deprivantů, kteří dokáží vidět jen černobíle a spoléhají na zázraky anebo na forbes. Pravda je široká škála nejrůznějších odstínů, které vidí jen takový člověk, který se neodnaučil tvořit. Tvořit neumí jen takový člověk, který tvořit nikdy ani neuměl.

k sakru

jestli tady budu číst oslavné ody na Babiše, tak už fakt nevím, co mám číst.....v téhle zemi je v prvé řadě třeba morálka a to bez rozdílu majetku, ostatně i pane Hurníkem zmiňovaný Baťa říkal, že není krizí hospodářských ale morálních, možná se pletu, ale pokud vím, Baťa neměl politické ambice, ze srdce si přeju, aby tady v prvé řadě fungovala opravdu nezávislá policie, státní zastupitelství a soudy, co svět světem stojí lidi měli tendenci podvádět, krást a vraždit, bez vidiny trestu však tyto tendence bují do obludných rozměrů

Baťa

No samozřejmě, že neměl politické ambice.ČESTNÝ MUŽ, KDO BY O NĚJ V POLITICE STÁL....mnohdy i kdo z lidí, když "kdo nekrade alespoň hodinu, okrádá svoji rodinu".Babiš, ač jej okolnosti natlačily do politiky v politice nezůstane. Stačí udělat na začátku trochu pořádek, vymést Augiášův chlév, jak správně říkáte nezávislá justice, policie, zastupitelství, osobní zodpovědnost za své konání na všech stupníc složek státní moci a zjednodušit legislativu.Ano, co svět světem stojí jsme tací. A bič musí být...na každého. Díky.

Jak víte, pane Hurníku, že Tomáš Baťa neměl žádné politické ambice? Jak víte, že neprobíral svoje problémy s politickou garniturou a "tehdejšími lobbisty"? To by mě skutečně zajímalo :)

pane Hurníku

1) Vaše nadšení opravdu nesdílím, začal bych tím, z jaké rodiny pan Babiš pochází, ono jablko málokdy padá daleko od stromu,......Andrej Babiš se narodil 2. září 1954 v rodině komunistického prominenta Štefana, který pracoval například jako obchodní poradce při OSN či zastupoval ČSSR v jednání GATT. Díky postavení otce vystudoval kvalitní gymnázium ve švýcarské Ženevě a následně Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě.....2) dostat se k majetku přes zasr..ý zákony, kdy Babiš vstoupil do mnoha transformovaných družstev, které jsou dodneška  dlužny svým členům, mi tedy zrovna košér nepřipadá, že se Babiš soustavně stýkal s politickými reprezentanty a mohl nebo dokonce MĚL vliv na tvorbu zákonů, si asi šepat nemusíme že? Z pozdější doby bych si dovolil uvést třeba výlet s Pecinou, v době, kdy vyl šéfem antimonopolního 3) když si projedete jeho holding, doporučuji vzít v patrnost, že se zdaleka jenom neorintuje toliko na potravinářský či chemický průmysl, má i média - nechci tu českého Berlusconiho, stačí mi až dost klientelismus a korupce4) doporučuji projet si třeba kolik dostávají jeho společnosti na dotacích...http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/spd...Babiš umí dostat z EU co to dá - to jsou částečně i Vaše peníze, v současné době "frčí" zatravňování orné půdy dobrej džob a rychlý prachy, vzhledem k tomu, že na nha místech ještě neproběhly pozek. úpravy má stále řada vlastníků svoje vlastnictví v honech, tedy de facto nedostupné a nájemce si diktuje podmínky 5) až pojedete úžasnou českou krajinou, pročtěte si sem tam nápisy na silech, věsměs uvidíte PENAM, když se v minulosti jiné subjekty pokoušely vstoupit do "sféry výkupu a uskladňování zrna" se zlou se potázaly, nyní je situace taková, že Babiš de facto diktuje výkupní ceny, sušička  není levná záležitost natož silo a vnitrozemí nemá na to, aby prodalo skutečně za tržních podmínek, je nucené akceptovat výkupní monopol 6) pokud tedy nejste jedn z jeho 18.000 zaměstanců zkuste se nad těmito body zamyslet Podnikání a politika NEMŮŽOU jít ruku v ruce, je jedno jestli jste milionář nebo miliardář, podnikání máte v krvi a smyslem a cílem podnikání je tvořit zisk, máte snad dojem, že pravidla pro všechny by měl snad nastolovat někdo, kdo má svoje zájmy? Díky NECHCI 

Selinux-Vaše nadšení nesdílím...

Vážený, nevím jak se jmenujete, jen krátce.Za rodiče nikdo nemůže.Kdybyste vyrůstal v jeho rodině, na jeho místě, Bůh ví, co by z Vás bylo.A on snad za to může, že jej otec nechal vystudovat? Vy byste to svému dítěti neumožnil?? Ale ale.Zas..ý zákony..., Pecina...co je to proti kauzám našich nahoře?? Nic jiného nemáte??Že se stýkal s politiky...špičkoví podnikatelé, ať chtějí, či nechtějí se občas s politiky setkávají na celém světě. Jiná řeč je, kvůli čemuAť se orientuje, na co chce. Pokud je to zákonné. Je mi milejší, když je to Babiš, než zahraniční firma. ŘEKNĚTE NA ROVINU, CO JE V TOMTO STÁTĚ JEŠTĚ ČESKÉ?Také mám někde na Moravě něco malinkého v honu a vůbec mi to nevadí, nebo byste tam rád jezdil s kosou?Lepší PENAM, než zahraniční holding.Cílem podnikání je zisk....copak Babiš do toho šel kvůli podnikání???On chce zisk?? On o peníze může maximálně přijít, když bude hodně takových, jako třeba.........Tomu vážně věříte?? Nebo byste rád věřil.A co Vám vadí na tom, že by byl každý zodpovědný za svoje konání a aby aparát nebyl zbytečně nabubřelý, aby stát hospodařil jako kvalitní firma??Bez řádných pravidel, zákonů, disciplíny  a adresné  zodpovědnosti se z místa nehneme. A to by Babiš mohl dokázat. Držím mu palce.Horší to už u nás asi být nemůže, tak proč mu nedat šanci?? Když si to platí ze svého. Alespoň víme, že jeho stranu nepodporuje někdo z těch letitých stávajících, díky nimž jsme tam, kde jsme. 

mohu Vám doporučit jedno

jediné, právě jste obdržel potřebný počet bodů na zažádání si o zvýšení finančního ohodnocení, užijte si to ve zdraví, víc nemám co dodat, když stavíte proti Babišovu holdingu jenom zahraniční PO, aniž byste vzal v potaz, český soukromý sektor, je vcelku jasné o co vám jde (je nýš tak přece je jako my), nemusíte jezdit kosou na svém honu, oni totiž vedle Babiše tu podnikají ještě jiní ČEŠTÍ ZEMĚDĚLCI, drobní rolníci třeba, kteří by asi i mohli mít zájem, ale nemají šancik zahraničním subjektům vám můžu říci jen jedno, pokud podnikají tady, zaměstnávají i zdejší lidi, mohou přinést jiné, mnohdy lepší propracovanější  postupy práce i technologie chápu vaše rozčarování ze současného stavu, nicméně upnout se na jednu osobu a adorovat ji, je v lepším případě naivní, v horším případě to může být cesta do pekel...

Cesta do pekel

Vážený, kam vedly ty cesty předešlé cesty??Do nebe??Čeští zemědělci. Budiš jim sláva, je to řehole, tvrdá práce, ale to je na delší povídání. Ale neomezují a nediskriminují je náhodou právě ty cizí firmy-potravinové řetězce??Samozřejmě, že některé zahranišní subjekty sem přinesly pozitiva, jiní-obchodní řetězce -zase nekvalitní stravu a téměř nemožnost se prosadit pro naše dodavatele.Někde tu zaznělo Babiš a dotace. Jak je možné zde prodávat tak levné zahraniční zboží??Díky dotacím, které v zahraničí zemědělci dostávají. A naše zemědělce dusí  a tlačí s cenami pod  úroveň rentability. Je to složité.Na se na jednu osobu...... Vy si snad myslíte, že pokud budou síly roztříštěné, že to má naději?? Vy si myslíte, že třeba jednotlivé protivládení aktivity  a jednotlivá sdružení mají šanci na úspěch?Vy si myslíte, že se dokáží domluvit na jednotném postupu??To se těm nahoře náramně hodí. Nebylo by lepší jeden silný tah na branku?? Vždyť horší, než teď už to být ani nemůže.

Pane Hurníku…

Jestliže někdo předvede při svém politickém proslovu černobílé vidění, je jasné, že ke svému majetku přišel podobně jako v loterii… vrazil nějakou kačku do bedny a padly tam sedmičky. Proč ne. Občanské fórum bylo původně také jen politickým hnutím, do kterého nikdo nevrážel sponzorské dary a rozhodně nevzniklo díky pobouření jednoho "morálně kvalitního miliardáře"… vzniklo díky pobouření mnoha obyčejných občanů, kteří se propojili s několika pobouřenými obyčejnými vůdci. Nazývat tento dav zaprděnými českými občany s nechvalnou mentalitou a naopak přeceňovat význam peněz, je velmi krátkozraké, je to velmi hloupé. Andrej Babiš význam (nejen svých) peněz nepřeceňuje a naopak velmi chytře se od počátku obrací na obrodnou sílu samotných občanů, v tom je jeho "politická inteligence"… on by nikdy neburcoval a nepronesl jediné slovo o ubožácích, kteří se mají vzpamatovat a za jeho peníze provést společenskou revoluci. Myslím, že Andrej si velmi dobře pamatuje význam pojmů Občanské Fórum anebo Verejnosť proti násiliu, zná jejich palebnou sílu a nehraje si na českého Silvia Berlusconiho. Vytvářet zbohatlické kasty a vyhrožovat odváděním daní v zahraničí mohou jen lidé, kteří si zahráli bedny… a ono to tam prostě padlo. To je můj názor.

Černobílé vidění.

Pane Ducare.Zkuste si dát tu práci a zapátrat, jakže to Babiš ke svému bohatství přišel. Rozhodně ne v loterii, na to vemte jed. Intenzivně pracoval. A umí to.OF a VPN bojovalo proti režimu. A výsledkem je současný stav. Jaký, posuďte sám. Kdo za to může? No přece my všichni , včetně nás dvou. Prostě jsme byli nečinní a mysleli si, že nám nelžou.To vůbec přeci nelze srovnávat se současností.LTehdy nám lhali. Připomenu Vám to."Slibuji promyšlený koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se možná někteří z vás obávají. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu a že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, řekl 17.12.1989 Václav Havel.A lžou nám i teď.Sám dobře víte, že srovnávat r. 89 a současnost je liché. Změna v současnosti je možná pouze ústavní cestou, vyhrát volby.Chcete -li vyhrát volby, musíte založit politickou stranu a to vyžaduje značné finance a v tom je ten pudl. Kde je sehnat? A netvařte se, že nevíte, že těch peněz je třeba hodně. Prostě to jinak nejde. Chcete-li mít v každém větším městě kancelář, je to min. 50 000,- měsíčně a Vy to jistě víte, to říkám těm, co to neví. A to je jen jedna prac. síla a nájemné.A pak  jde o to, kdo Vám ty peníze poskytne a čím se stanete vazalem.Tečka. Proč on neburcoval - i to lze zjistit.Víte, existuje také druhá cesta...revoluce zespodu. Ta by se Vám asi zamlouvala více. Pokud se podíváte zpět do historie, všechny revoluce měly katastrofální následky. Palebnou sílu???Dovolte připomenout výrok Franze Kafky z 20. let minulého století.........Ó, vy naivní hlupáčci, kteří křičíte a bouříte se na náměstích. Vy kteří zdvíháte prapory na barikádách. Zatím, co tak činíte, už v téže chvíli se formují za vašimi zády celé houfy hamižných hyen, zlodějů a lumpů, kteří vám v blízké budoucnosti budou vládnout a vydávat se za nositele a vůdce revoluce. ....jako by to psal pro naši současnost. Revoluce??? A co potom??? Dnešní stav lze změnit pouze dobře připraveným oficiálním politickým střetnutím ve volbách a zapojením všech poctivě smýšlejících občanů do volebního klání. A nevyhrožuji. ŽÁDNÉ ZBOHATLICKÉ KASTY. U nás jsou kasty "zatím" nedotknutelných, kteří mohou vše. Z Číny se chystá odejít  část bohatých lidí kvůli režimu a podmínkám života. Vám je jedno, v jakých podmínkách budou žít Vaše děti???Máme štěstí(nebo smůlu?) že jsme coby národ málo jazykově vybaveni, zatím.A ti zaprdění...však vy víte, koho myslím, byli, jsou  a budou. Kdybych rychleji psal, trochu bych to rozebral. 

omlouvám se za překlep

- "mizivým"

Omlouvat se nemusíte, paní Bostlová… u člověka používajícího až pětinásobné řehtající smajlíky lze občasné hrubky pochopit. Vy jste začínala s počítačem na Alik.cz?

Babiš a filantrop? No já se snad picnu :)))))

Pan Babiš je především směšný. :)) Nejen že příští parlamentní volby nevyhraje, kdoví, jestli se vůbec, byť i mizivím zastoupením, do příští poslanecké sněmovny vůbec dostane. :)) Ony slušné regionální osobnosti jsou, ta "potíž" v tom je ta, že nikdo z nich k Babišovi nechce a nepůjde :))) A kdo půjde, tak leda neschopný. Takže to bude u Babiše takový mišung všeho - a hlavně neschopnosti. :)) Vždyť nám to tu dostatečně ukazujete, vy placení bijci za Babiše :)))) Jste fakt výkvět :))) A přestaňte lidem blbnou hlavy. Jo, Babiš tu, v ČR, daně platí. Jo, cca 600 milionů ročně. A kolik ročně dostane od státu na dotacích? Cca 590 milionů (!) Takže kolik ročně zaplatí Babiš na daních za to své impérium? Zhruba 10 milionů korun. No řekněte, byl by blb, kdyby se z ČR s firmou stěhoval....(pozn. Důvod, proč Babiš, na své možnosti, žije celkem skromně, je ten, že je chorobně spořivý a střádavý. Jinak řečeno: chrt. Proč by tedy dával tak obrovské sumy do své politické reklamy? Jó, já zapomněla. Vlastně "z altruismu a lásky k vlasti" :)) ) 

Babiš filantrop

Doufám pevně, že se Vaše předpověď nesplní.Jsem rád, že o tom, kdo k Babišovi půjde a kdo ne nerozhodujete Vy.  To však také  znamená, že Vy jste ta schopná. Tak se předveďte, co jste v životě dokázala, rád si počtu.Dotace - pletete jablka s hruškami. A pokud  říkáte chrt, tak si za domácí úkol  zjistěte, kolik věnoval Babiš celkově na dobročinné účely...a spadne Vám brada. Jste plná zloby a slovo vlastenectví poprvé čtete asi teď. Tolik negace, tolik zloby, to se hned tak nevidí. Kdo Vám za to platí? Mně neplatí nikdo.

Tohle můžu podepsat..

ANO2011 for all..

Tohle můžu podepsat..

Ano,tohle můžu podepsat, je to tak, je potřeba věci rozpohybovat. Nemá smysl sedět na zadku a čekat na zázrak.

Tohle můžu podepsat.

Děkuji Vám. R

Babišova strana versus VV a TOP 09

Nechápu myšlení i důvody, proč v tomto státě pro většinu lidí znamená bohatý a ůspěšný=lump. To opravdu už jsme klesli tak hluboko a jsme tak líní, že si nejsme ochotni s trochou námahy  zjistit, kdo je kdo? Kdo jedná transparentně a kdo ne? Kdo krade a kdo je úspěšný díky svému umu a píli. Proč srovnáváte Babiše s Bártou. Nebo je to ta typická česká malost a závist? Nepřipustíte alespoň trochu, že by naše země potřebovala dobrého správce, takového, který něco vybudoval,umí to,  takového novodobého Baťu?? Takového, který netyje z práce našich lidí a daně nevyvádí do zahraničí?? Co je na tom špatného chtít, aby jeho daně, které poctivě platí někdo nerozkrádal.Máme jedinečnou šanci podpořit Babiše a uskutečnit změnu v tomto státě. Ptáte-li se v duchu, proč zrovna Babiš?Je to jednoduché.Všechny politické strany, pokud se chtějí někam dostat, potřebují peníze. A protože v drtivé většině  peníze nemají, musí je shánět. A kdo dá peníze? Ten který je má a  potřebuje získat někde vliv,  za to něco  bude chtít-české něco za něco. A už v tomto okamžiku ztrácí strana svobodu. A že se ostatní multimilionáři do politiky nehrnou? Je to logické. Mají svůj byznys, jsou za vodou a dobře ví, co jsme zač -Ano, co jsme zač. A nedivím se jim. Pak se najde jeden blázen, který už se na to svinstvo nemůže dívat, vrazí do toho svoje prachy, nic za to nechce a jak tak koukám, všichni by ho nejraději ukamenovali. ANO, TO JSME MY.Tak ho rovnou upalte, jako Husa.Obdivuji Babiše, že přes nechvalnou mentalitu Čechů do toho šel.On tím nepotřebuje nic získat, žije skromně, nelítá soukromým tryskáčem, nepostavil si paláce. On může jenom ztratit. Ztratit iluzi, že poctivá snaha o nápravu věcí veřejných i nemalé  finanční prostředky, poctivě nabyté-vše vyjde v niveč  díky malosti, lenosti  a zaprděnosti českého občana.Třeba, milí spoluobčané , dosáhnete toho, že Babiš zváží, zda má smysl v tomto státě vůbec podnikat a odvádět daně a nepřevede firmu do jiného státu.. A státní kasa bude zase o nějakých 400-600 000 000 lehčí, což Kalousek mrknutím oka vyřeší zvýšenín daní, ano Vašich i mých  daní. A třeba to pak udělají i jiní, poctiví. Oni tady zůstat nemusí, ale Vy asi ano...a co pak??  Jde o to , zda Čecháček vůbec chce nějakou změnu, jestli mu nevyhovuje spíše jen nadávat u piva a  trochu občas přikrádat místo toho, aby  se aktivně zapojil do veřejného dění. Samo se nestane skutečně nic, to Vám mohu zaručit.

ANO2011 a Babiš..

Andrej Babiš je vizionář a možná tak trochu la Mancha. Ale přesto doufám, že konečně rozvlní ty smrduté stojeté vody současné politiky..Má prevdu v tom, že stát je něco podobného jako firma a tak by se měl i řídit. Dnešní stav státu, kdy se na jednu stranu plýtvá a rozkrádá,na druhou se zatěžují  daněmi občané  a snižuje se jejich životní úroveň je tristní..A Babiš je jen tak mimochodem jedním z mála velkých podnikatelů, kteří platí daně v Česku. Takže se mu nedivím, že má zájem,kam jeho ročních 400 milionů odvedených státu putuje.Babiš, ať si říká kdo chce,co chce,je pro mne alternativou, jsem jeho přízniveca nestydím se za to..Budu ho podporovat.Článek dobrý.