Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 58
  • Poslední: 16.7.2012 8:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Neodvolatelní policisté?

Není ve světě moc obvyklé, aby policejní prezident vydával prohlášení k policistům...obvzlášť když v něm policisty vyzývá k ničemu jinému než držení se trestního řádu. Pokud někdo nebo neco navozuje atmosféru strachu a politického tlaku, tak jsou to právě takováto prohlášení, která v policistech budí právě přesvědčení, že takovéto věci se opravdu dějí.Zajímavé ja také prohlůášení policejního prezidenta i pánů plukovníků z vedení protikorupčního a protimafiánského útvaru, že oni se nikdy s takovým tlakem na nějakou konkrétní kauzu nesetkali...tak o čem tedy hovoří. Zeptejte se kteréhokoli vyšetřovatele (tedy spíše policejního orgána) na nějakou konkrétní kauzu v které byl tlačen nějakým nadřízeným nebo politikem aby nevyšetřoval.  Každý Vám řekne, že nikdy nic takového přímo nezažil. Tady je je důležité to slůvko "přímo". V každém s těchto policistů (až na čestné výjímky) funguje autocenzura více než nějaký přímý nátlak...a právě prohlášení policejního prezidenta, premiera, ministrů ale i šéfů útvarů v médiích tuto autocenzuru jen a jen posilují.Pan Schneider správně píše o staré fintě ministra Kalouska, ale zapoměl také napsat o staré fintě stát se mediálně neodvolatelný...a právě to policejní prezident a ředitelé výše zmíněných útvarů dělají...dokážete si představit dnes policejního funkcionáře, který by je chtěl z jejich funkcí odvolat? Ať už by byl důvod jakýkoli (a ne, že by u všech nebyl), jaká asi bude reakce médií a veřejnosti...aha mají důkazy a míří vysoko a proto byli odvolání...stará finta, kterou už také dávno všichni známe. Možná bychom si měli klást i otázky co ti policejní funcionáři dělali doteď, kde žili, že až teď přišli s tako závažným zjištěním. Vždyť pan Martinec i Šlachta jsou ve vysokých policejních funkcích už léta!

Petice

Podpořte petici na podporu Lessyho  http://www.petice.biz/?petice=stojime-za-policejnim-prezidentem     

Záhady vyzrazeného tajemství generála Páleníka

Klíčový svědek v kauze nákupu letadel CASA, armádní pilot pplk. Ing. Karel Daňhel, se díky nezákonnému vyzrazení utajované informace některými poslanci konečně dozvěděl, proč se stal nepřítelem státu: bral prý úplatky.http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-zahady-vyzrazeneho-tajemstvi-generala-palenika-pzv-/p_politika.asp?c=A120713_173953_p_politika_wag  

Pan Kalousek by měl být ve vlastním zájmu spoután,

protože je převelice nebezpečný sobě i svému okolí.

Kalousek v podstatě dělá jen to jediné, co mu zbývá

Kalousek v podstatě dělá jen to jediné, z jeho pohledu racionální, co mu v dané situaci zbývá. Když pomineme přiznání spoluviny a spolupráci s policií na rozkrytí celé kauzy jakož i všech ostatních zbrojních zakázek. Což od něj třebaže „křesťana“ asi těžko lze očekávat… Ještě by mohl sedět v baru, chlastat a čekat až si pro něj přijdou. Takto se alespoň aktivně snaží zvrátit běh událostí a nasypat do soukolí stroje času písek a doufat v jeho zadření. Již dříve jsem uvedl, že Kalousek telefonicky zastrašuje vyšetřovatele právě proto, aby navodil situaci, kdy bude možné vyšetřující policisty dostat do situace, kdy budou sami vyšetřovaní GIBSem a mohl tak jeho prostřednictvím vyvíjet na ně tlak. A čas mi v tomto bohužel dává za pravdu (;-(. V zásadě se dá říct, že vyšetřovatelům kolíkuje prostor, kam až mohou, ještě dříve než přijdou na řadu náměstci, Omnipol s Hávou a Kalousek sám osobně. Zbývá proto jen doufat, že mu tato hra vabank nevyjde a že ji tentokrát již neustojí tak, jako všechny předchozí (a že jich bylo). Ale, že by pan Čistá Špína byl kvůli tomu ochoten Kalouska odvolat a jít tak k předčasným volbám… to bohužel nepředpokládám. To by Kalouska museli obětovat TOPáci sami, což ještě chvíli potrvá, než se k tomu klopotně propracují.Holt kauza CASA jasně ukazuje, jak vzdáleni jsme od civilizovaného světa. Na druhou stranu není až tak důležité, jak velkými kroky či skoky postupujeme, jako spíš to, kterým směrem kráčíme a včerejší vydání zpívající Vlastičky na pěvecký festival je sice jen malý krůček, ale krůček dopředu. Přičemž nám nezbývá nic jiného, než policistům držet palce. PS: Zatím ještě nevíme, jakými pákami tlačí Kalousek na státního zástupce. Až to se dozvíme… teda pokud s tím přímo nesouvisí odstavení Pospíšila od válu, což by v kontextu aktuálního poznání odpovídalo Kalouskově hyperaktivitě a dávalo tak zapravdu panu Schneiderovi v našem „sporu“.

Domnívám se,

že jste situaci popsal přesně.

Uhodl jste!

Tzv. Kalina je stejný placený duševní chudák, jako ti Klausovi prolhaní hradní sekretáři - ti, co mj. nepocházejí z opice, depato...Kdyby se Kalousek vydělal na ministerstvu na dvorku, tak Kalina se v tom okamžitě blaženě vyválí. 

Děkuji, pane Schneidere,

že takto kvalifikovaně (a statečně, protože se pouštíte do křížku s kojoty), píšete. 

Kalousek by neměl být ve svém vlastním zájmu odposloucháván,

ale utracen. 

Nic ve zlém, prosím pěkně,

Nic ve zlém, prosím pěkně, ale měl jsem za to, že volba prezidenta bude přímá - nuže jaká souvislost je zde mezi Kalousem, jakousi zřejmě Sašenkovsko-Rittigovskou frakcí ODS a volbou Zemana? Myslíte, že při přímé volbě se ovčan ČR vždy a za všech okolností bude řídit doporučeními stranického sekretariátu jemu blízkému? Takovou důvěru v jejich sílu já nesdílím, proto ani nebudu hledat požadovaný link. Myslím, že ani při senátních vobách tato doporučení moc nefungovala:-) Nejde o smysl pro humor, jde o to, jestli je Kalous tak rafinovaný, aby na jednu stranu veděl, že je odposloucháván a na druhou stranu si vytvářel historku o passatech řešených při cestě na Veleslavín a z detektoru lži obav pražádných si nečinil... Víme jak to bylo s Dalíkem, když měl jít na detektor za kupování poslance do vládních řad. Poslanec šel, uspěl, ale udělali z něj opilce a tím to haslo. Doufám, že Kalous udělá opilce z Lessyho:-))

Ovčan volí postavy ze seriálů, které mu před volbami

servírují. Už jsem Vám říkal, že mám o těch hajzlících přehled. A třeba blbec od NAVATYPU se cuká: Kubice: Lessyho krok je podivný a zvláštní. Jeho hovor s Kalouskem nechám prověřit http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-56542180-kubice-lessyho-krok-je-podivny-a-zvlastni-jeho-hovor-s-kalouskem-necham-proverit  

Zdravím Vás,

s některými lidmi je radost i nesouhlasit, dovedete psát klidně a věcně.(Z "telefénu" soudím, že si považujete komisaře Clousaeua: já tedy velmi. Považoval bych ho za ideální zbraň na Kalouska!)Zvláštní okolností je, že ty passaty musel kalousušatý řešit ausgerechnet cestou na Velehrad!? To značný počet nových interpretačních námětů! (A ty Kalouskovy "svědky" průběhu inkriminovaných telefonických rozhovorů již nyní lituji: pro dobrého vyšetřovatele to bude libůstka je rozebrat a udělat na "křiváka".)Ke Kubiceho zprávě - já neřeším, kdo ji vynesl. Mně zajímá, co to bylo za úkon podle policejního zákona, "jít informovat poslance". Kubice měl vyšetřovat a zavírat, nikoliv informovat (od toho je výslovně BIS a ostatní zpravodajci, kteří naopak nemají žádné exekutivní pravomoci). Ta Kubiceho (des)informační siláž byla analyticky netknutá, vůbec nedávala smysl, jediné konkrétní byly pomluvy na Paroubka a na to, kdo jsou "židi". Odporné, zejména vzhledem ke Kubiceho pivně-disidentsko-theologické minulosti. Neomluvitelné. Navíc jednostranné, a impotentní - ani z těch osočených nikoho Kubice "nerealizoval". A o tom kriminogenním bujení na druhé straně - ani slovo! Profesní lapsus, jaký se jen tak nevidí. Lidský též. A to časování? Když i Kubiceho ochránce Václav Havel řekl, že neví, proč to nemohlo počkat až po volbách- ?Zabírání počítačových stanic kvůli šetření cesťáků (radím: nepodceňovat) nemůže policistu rozhodit, jestliže má v souladu se služebními předpisy služební data na serveru: zaloguje se z jiné stanice a jede jak fretka. Ovšem, má-li služební data v rozporu se všemi předpisy (včetně bezpečnostních!) na harddisku počítačové stanice, pak vám garantuji, že opravdu je co šetřit!Kubice jako ministr nemusí nikam volat, využívá-li interní síť informátorů, kterou tam zavedl Langer, neblahé paměti. A ten to udělal přesně jako Nosek v roce 1946! Toto je věcná analogie, zbytek nechávám každému k domyšlení podle svého libida.A Kubiceho "nezasahování" je vlastně zasahováním, když mu do rezortu vrtá, kdo má do řiti díru, a on se svých lidí nezastane.

Tak já bych, vzhledem k tomu,

Tak já bych, vzhledem k tomu, že jsem jí také četl, neřekl, že to byla komplet dezinformační siláž, věci o Paroubkovi, Ďuričkovi, Sokolovi a Židech byly nešťastné, neomluvitelné a díky tomu to celé tu zprávu degradovalo, ale další věci ohledně Antropoidu, Čepra, Oleje/Setuzy slušně rozebrané. Ne k uším veřejnosti, určitě ne před volbami, ale určitě ne siláž. To, že to sezení bylo 3 dny před volbami - to si tak trochu přivodili Bublan bývalé policejní prezidium, protože na jednu stranu chtěli všechno ze spisů vědět, na druhou stranu posílali inspekci..."A ten grázl Hruška už mi nesmí na oči..." etc. V souvislosti s těmi hardisky a informacemi v počítačových stanicích - jak myslíte, že by dopadl Dráth, kdyby Vincenc a spol. tak trochu neporušovali interní směrnice?  Nevím, je to jen má domněnka, bo jsem i policie nikdy nepracoval, ale na podvody s cesťáky by snad stačilo, kdyby si stáhli inspektoři data, konfrontovali je s nějakými daty a ne že vtrhnou na UKOZ a zabaví počítače policistů, kteří vyšetřují Biolíh. Takhle to na mě od počátku budilo dojem, že někdo zhůry vydal pokyn zjistit, co tam na koho ještě mají, když nám nechtějí na prezidium posílat svodky ze spisu... Ale třebas se mýlím, to byl a je můj pouhý pocit z toho. Šírka z protikorupční policie takhle odpálili během jednoho dne před zásahem v ČS, přispěl k tomu jeden Mrázkův kamarád z BISky, inspekce, mediální kampaň, postavení mimo službu, podezření z machinací a po půl roce výrok soudu "nikoliv zločinec, ale oběť", k policii už se nikdy nevrátil...  Jsem zvědav, jak se Kalous ušatý popasuje s tím detektorem ohledně neodkladně řešených passátů:-))Ano, uhádl jste, inspirace inspektorem Clousseau:-)

Nerozumím.

Proč by měli dostávat poslanci informace o nějakých kauzách - když to vyčítáte Bublanovi, ten zájem? Ono to vůbec nemělo žádný smysl, pro ty poslance. Co se dozvěděli? Že ten volal s tamtím o něčem. Já se furt ptám, co tím mělo být dokázáno?? (1) Jaká byla Kubiceho hlavní teze, s níž šel do parlamentu? (2) Jaké informace z oné zprávy onu tezi podpořila? (Nikoliv zdánlivě, ale fakticky). --- Obávám se, že nikdo neví ani odpověď na první otázku. Že jsou policisté zastrašováni? Panebože, to jsou dnes a denně, galerkou ať z periferie, nebo z Malé Strany. Kubice by měl Lessymu leštit boty, co do postoje. Kanály by měl chodit. A jestli se policie nechce zastávat, ať jde do řiti! Protože takto nechává policii devastovat, což jest navýsost hanebné.A ještě jednou - ukládání služebních dat na úložištích, kde být nemají, je dost významným příznakem "privatizace" policejních činností, a to už hodně smrdí ... a argumentoval-li Kubice tím, že po odnesení některých PC nemohli detektivové pokračovat v práci, lze to těžko vysvětlit jinak, protože služební data měli mít na serveru ...Co se týče šetření Ratha - víte, žádné předpisy není třeba porušovat, stačí jen nastavit přístupová práva. Je-li vytvořen vyšetřovací tým, mohou být ta práva rozdílná i uvnitř toho týmu - a navenek se tam nedostane nikdo. A nereagovat třeba na dotěrné dotazy náčelníků ("tak kluci, jak to jde, kam jste se až dostali?"), tady je potřeba si udržet profesionální odstup. Někdy to je těžší, když jde o kolegy, kamarády (já o tom vím své, bylo mi to pak jednou sečteno s ostatními hříchy, a vedlo to pomalu a postupně k tomu, že tu píšu, jinak bych možná ještě sloužil...).

Pane Schneidře,

nic si z toho nedělejte! V tomto státě 95% lidí neví, jaký je rozdíl v tom:  Mít data uložená na serveru s různými přístupovými právy, na svém PC a na internetu.  Spolupracuji s vysokoškolsky vzdělanými mladými lidmi. Vím o čem mluvím.

Tak při vší úctě se

Tak při vší úctě se neshodneme, ale to jsem ani neočekávál. Přeci jen na toto téma diskutujeme spolu už nějaký pátek:-)) Mně jde vpodstatě jen o motivaci, Vy jste přesvědčen, že sloužil úmyslně, já si to nemyslím. Kdyby sloužil úmyslně, nedali by si práci s tajným poznačením všech paré té zprávy... Někde jsem četl, že motivací, proč se k tomu výstupu odhodlal, byl právě případ Šírek, kterého odpálili inspekcí, suspendovali, obvinili a po půl roce už nikoho nezajímalo, že to všechno bylo vykonstruované. Zprávu, z níž asi 2 stránky byla siláž a zbytek měl hlavu a patu pro ty, kteří se aspoň trochu orientovali ve faktech, nevynesl na světlo boží, jen se postavil za své hochy, protože nechtěl, aby skončili jako Šírek. A jak nakonec dopadlo vyšetřování těch cesťáků? Předpokládám , že účelem bylo jen je rozprášit, aby dali pokoj. Oni i ti jejich následníci, když se k něčemu dostali, tak často znechuceni odcházeli, tak někde asi byla chyba... Jinak si osobně myslím, že za policisty se má primárně postavit policejní prezident, což Lessy naštěstí činí. Ministr vnitra dle mého tu není jako roztleskávačka policistů, to je pofiderní stejně jako kdyby ministr spravedlnosti hájil postupy státních zástupců, když o kauze ví jen z novin...

Jenom k tomu Langerovi...

V jednom rozhovoru na dotaz, která kniha mu nesmí chybět na nočním stolku odpověděl: Niccolo Machiavelli - Vladař. Obraz Dzeržinského v jeho kanclu byl po Bublanovi.Investigativci, zkuste se podívat kam až sahají jeho prsty dodnes. I když je z "velké"  sic!  politiky venku.

Checht, checht :)

Omlouvám se, ale uvedl jste docela legrační poznámku… pokud je Kalousek skutečně zapleten do korupce v armádním resortu, pak je těžce v hledáčku tajné služby už několik let. Možná se tedy v rámci banální epizodky s Mazánkem a Lessym jen pokouší ujistit, že na něj mají vlastně i jakékoliv jiné záznamy hovorů. Pak možná dojde na jeho vlastní radu Mazánkovi a natáhne berretu :)… omlouvám se, myslím si, že si myslím, že si dělám legraci.

Dovolím si doporučit trochu humorného čtení

Kalousek není osamělý dareba, který by byl závislý na vlastních  "domněnkách a fantaziích": Jak se ocitla tajemná zbraň v autě vysokého vládního úředníka http://respekt.ihned.cz/c1-51588330-zahada-stefcovy-pistole  ----------------------------------------  Kalousek do čela útvaru jmenuje Milana Cícera, bývalého zástupce šéfa protikorupční policie.   http://ekonom.ihned.cz/c1-53237810-kalouskovi-agenti-zasahuji  -----------------------------------------------------------------------------------------I v době všeobecných úspor se útvar letos rozšířil o 10 pracovních míst, nastoupili zkušení bývalí policisté a FAÚ se může chlubit novými úspěchy v šetření podezřelých obchodů či praní špinavých peněz. To by mohla být dobrá zpráva. Jenže ne tak docela. Je to totiž zároveň potvrzení faktu, jak politika promlouvá do vyšetřování závažných trestných činů. A tak zatímco běžná policie až na čestné výjimky nic závažného nevyšetří a zkušení policisté kvůli politickým tlakům zhrzeně odcházejí, FAÚ se v poslední době dobře daří právě proto, že mu potřebné politické krytí nechybí. http://ekonom.ihned.cz/c1-53189440-utvar-v-puberte  -------------------------------------------------------------------------------------Premiér PROTI Lessymu Nečas: Lessyho slova jsou velmi závažná, nepochybuji, že je může dokázat "Předpokládám také, že je schopen i vysvětlit, proč tak závažnou věc neohlásil okamžitě svému nadřízenému, tedy ministru vnitra, a nadřízenému ministru financí, tedy předsedovi vlády. Určitě je schopen objasnit, proč tuto věc zveřejnil až s týdenním odstupem," sdělil Nečas. http://www.mediafax.cz/politika/4081106-Necas-Lessyho-slova-jsou-velmi-zavazna-nepochybuji-ze-je-muze-dokazat 

Bez ironie, jenom dotaz.

Asi politiku sledujete více než já, soudím tak  z Vašich příspěvků. Myslíte si, že si Káčko posilováním FAÚ zřizuje soukromou policii? Předem dík za odpověď.

Kubice, Schwarzenberg

Kubice je profík, souhlas, rozhodně si nepotrpí na teatrální výstupy, ministrování na vnitru změnilo přirozené chování i Jana Rumla anebo Jána Langoše, trvalejší kontakt se špínou zcela jistě přidusí sklony k idealismu. Kníže Schwarzenberg zřejmě o chvíle slávy už dávno nestojí… ale je to výborný postřeh, na vaše tušení zřejmě dojde, Schwarzenberg neztrácí nervy, ale rozhodně už projevuje znepokojení i v přímém přenosu, jako onehdy vůči Zaorálkovi.

Kubice je především taxikář.

Kdybyste znal jejich myšlení (stačí s nimi párkrát posedět ve výčepu jejich oblíbené hospůdky), tak byste jej nehájil.Ad: Schwarzenberg. Zkuste si něco vyhledat a přečíst o prolomení Benešových dekretů Havlem a šišlou. Co třeba jeho výrok?  Pokud se Čunek provinil odstoupím, nechám to na své náklady prošetřit. Pamatujete si na to jak to dopadlo?  To tam byl ještě za Stranu zelených. Drží se v politice jak hovno košile. Položte si dotaz. Proč asi?Že by Hlubocká větev a miliardy v restitucích?O jeho cti dost vypovídá Becherovka a to jak prodával ryby do světa přes nastraženou firmu, jeho přiznání o dávání úplatků atd.Mohl bych pokračovat, nemám náladu.Nenechte se mýlit, to není poctivost. To je chladnokrevný kalkul - hraji si na poctivého!My Češi jsme holt blbí a co nám média naservírují, to holt spapáme.

O důvodech mého komentáře jste nepřemýšlel… představil jste si moje důvody podle vlastní nálady a doplnil poznámku.

Nemáte náhodou stihomam? On

Nemáte náhodou stihomam? On sám říká, že Hubocká větev se k majetku dostat nemůže, protože došlo k znárodnění tohoto majetku hlubocké větve před rokem 1948, jeho příbuzní ho kvůli tomu pomlouvají, že byl měl být prohlášen za nesvéprávného, protože se o majetek nesoudil a tím je poškodil a Vy ho tady obviňujete, že se drží v politice kvůli restitucím Hluboké? Svatá prostato, ještě že jste sem neokopčil ten text z Haló novin o pracovním táboře v Letech u Písku... 

Kalousek je opravnene presvedcen, ze je odposlouchavan

Proto si pocina prave tak, jak si pocina. Kalousek take opravnene predpoklada, ze telefonni hovory funkcionaru policie jsou archivovany jednou sluzbou .. A proto verejne rika to, co rika. Zcasti si je jist, a zcasti chce, aby doslo v ´sebeobrane'' k priznani rozsahu monitorovani. Tak se veci maji, murdochu.

Hmm, čtenáři, a to se pak

Hmm, čtenáři, a to se pak nebojí, že se to může ve výsledku obrátit proti němu? Nebo v rámci zaškolování na různých náměstkovských/ministerských postech podstoupil výuku očurávání detektoru lži?:-)

Kalouskovi a jeho zbrojařským přátelům stačí Nečasovy Achillovy

paty. A Nečas je doslova stonožka. Proti Kalouskovi vystupuje pouze jedna z frakcí ODS, a to ta, která nebude volit Zemana prezidentem. Udělejtemi radost, najděte mi z poslední doby nějakou výhradu Zemana proti "příteli hulvátovi Kalouskovi" ;-)). Také mám smysl pro humor.

Jakkolivě nesdílím Váš výklad

Jakkolivě nesdílím Váš výklad Kubiceho zprávy, tak souhlasím a děkuji za článek - opět jsme propojeni - tentokráte myšlenkou o odposlouchávání páně Kalouse ušatého telefénu - to by jej dozajista očistilo od všech těch prolhaných křivopřísežníků:-)) V tomto kontextu je třeba zmínit jeho obhajobu, že on z pozice ministra financí přece vůbec nemůže ovlivnit personální politiku Policie ČR. A s Lessym řešil policejní passaty, bylo to tak urgentí, že mu to musel zavolat, nestačil e-mail nebo dopis oficiální cestou z MF:-))  Doufám, že stejně zuřivě a s obdobnou zavilostí, jako hájí čest své partajní kolegyně, bojuje Kalous ušatý s dírkami i dírami ve státním rozpočtu, že nespolehá jen na šoustavné zvyšování DPHčka:-) Neb není tomu tak dávno - bratru 2 roky - kdy se nás plackou oceněný nejlepší ministr financí snažil přesvědčit, že nákupy vojenského materiálu eráru šetří peníze, nikolivě naopak - zřejmě v duchu ekonomické doktríny, že Omnipol, M.P. servis a další pracují pro stát z křesťanské lásky se zápornou marží:-))   Zdá se, že ztrácí glanc, náš Kalous ušatý... a mílovými kroky se přibližuje svému  blíženci s gulami velikosti grepu do politického důchodku.:-)Každopádně jeho psycholog/psychiatr by mu měl poradit, že ještě než zas někomu zavolá, měl by si předtím důkladně zopáknout Desatero přikázání a pro jistotu si pořídit záznam:-)  Ke Kubiceho zprávě - přestože vím, že Vás nepřesvědčím - jen zopakuji, nebyl to on, kdo ji vynesl na světlo Boží ( a i socdemáci využili "svého" Tichého na grilování Langera před volbami). Taktéž mi není známo, že by Mazánkovi a spol. Inspekce přišla zabavit počítače kvůli podezření z machinace s cestovními  výlohami (!) a taktéž nevím o tom, že by Kubice jako stávající ministr vnitra volal Mazánkovi nebo Martincovi s dotazem, kam až kauza sahá, tak jak to dělal exministr Bublan v kauze Biolíh. Možná je jakýkoli, asi nemá rád Lessyho, ale zatím nemám žádné povědomí o tom, že by sám zasahoval do jakékoli politicky citlivé kauzy. Ještě dodatek - osobně (možná naivně ) doufám, že přišla chvíle slávy pro knížepána, vkládám v něj naději, že si sedne s Čistou Špínou a učiní přítrž těmhle jeho telefonátům...

analytická zpráva

Zpráva, četl jsem ji také. Pokud to někdo nazval analytická zpráva, tak neví o čem mluví. Jejího autora měli propustit za neschopnost, ne za vynášení a to se nestalo. Proto nelze vyloučit její účelovost, to je ovšem jiná káva. To už zavání mocenskou manipulací. Ta pasáž o Paroubkovi, která naznačovala a nenaznačovala jeho sexuální orientaci mluví sama za sebe.  To už nemá s ochranou vlastních lidí nic společného. Pokud ano? Panbůh s námi a zlí pryč.

Que usquem tandem abuteris, Kalousku?

všimli jste si, že zatímco se tady zabýváme nehoráznými výlevy toho šmejda, parlament vesele rozhodl o dalším propadu příjmů státního rozpočtu (čti zvýšení DPH)? Tytáňyk vesele nabírá vodu, na palubě se tančí a Kalousek nadává kapelníkovi...So it goes.