Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 16.5.2012 21:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Dobrý den,

když šéf parlamentní strany popírá veřejně v televizi holokaust a vláda se za to omlouvá, lze nabýt dojmu, že někdo v Řecku řeší neonacismus či dokonce holokaust... Sdílím především názor, že silné bezpečnostní složky by měly být pilířem a ve službách demokratického Řecka, nikoliv vojenského nebo neonacistického režimu.Pavel Pokorný

Jen pár slov…

Víte – ten váš odkaz na článek pana Bohumila Studýnky je zde skutečně spasením, tam je velmi jasně vyjádřeno, že neonacismus ani holokaust v Řecku nikdo jako veledůležité téma neřeší. Pokud článek pana Studýnky vnímáte s respektem a v plném rozsahu sdělení, pak netřeba dále rozvíjet náš rozhovor. Já osobně bych jen rád připomenul, že Řecký a potažmo Římský národ je kolébkou hierarchických systémů – chcete-li fašismu, což historicky není ale vůbec totéž, jako německý nacismus, tzn. agresivní a rozpínavá vojenská diktatura. V těchto zemích se tvořily dějiny, vedly se permanentní mocenské války, které mají zcela jistě dodnes vliv na národní cítění Řeků a lze odhadovat, že jejich přecitlivělost na pronášení kontroverzních výroků i po mnoha generacích nebude… řekněme chorobná. Protentokráte z mé strany stačí. Mějte se hezky :)

Já ale nemám pocit…

Já ale nemám pocit, že by někdo v samotném Řecku řešil neonacismus anebo dokonce holokaust… vy jste svého dojmu nabyl jak, pane Pokorný? Nesdílíte snad názor, že silné bezpečnostní složky jsou veledůležitým pilířem pro nápravu ekonomicky zdevastovaného státu, prolezlého korupcí a zbohatlými kriminálníky?