Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 9.5.2012 18:26
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
jak jsme v Prostějově kalili ducha antikomunismu

Jsem z Prostějova (50 tis.  obyvatel).  Před rokem 89 nás bylo  6, co si půjčovali ilegální Lidovky a nedrželi hubu. Žádní disidenti jsme nebyli,  od vidění  jsme znali jednoho Chartistu. Nic víc.  Vzpomínám  jak mě  dnešní prostějovský  antikomunista tehdy  vysvětloval,   že je přece   nerozum  a hlouhost  "močit  proti větru" ( tím větrem byl Husák ). Při této velikosti města  každý zná každého.   Členové okresního výrobu  KSČ, ve  veřejných institucích  byli a jsou lidi , kteří se nikam nevypařili,  žijí tam dál,  potkávám je. Už dvacet let s komunismem   nechtějí mít nic společného.  "Taky byli proti, ale nemohli to říkat" , vysvětlovali mi.   Z   generace jejich dětí-  komunistické zlaté mládeže  jsou dávno kovaní antikomunisti.    Když  po převratě z komunistických papalášů  ve fabrikách začal vystupovat Leninův duch a vstupoval  do Klausův duch, politicky vzato  přerod proběhl  zdárně, ale VŠECHNY  místní fabriky  ( až na Železárny) na  to zařvaly.   Budovatelská nálada ale lid  neopustila,   nadávat na komunisty patřilo k dobrému tónu.   Vzpomínáte, Prostějováci ?  "Dát urychleně  fabriky   do soukromého vlastnictví, tomu, kdo je chce, třeba za korunu" . Ano, našli se lidé, kteří to skutečně udělali. A všichni my ,  kteří  jsme  si na to netroufli, na to hleděli s otevřenou hudou. Kdepak,  žádný nový výrobní program,   žádné budování trhu.  Převzali, vykradli, prodali co šlo,  vzali úvěr a hodili  fabriku do likvidace. Tak strašně jednoduché  to bylo.   Zatímco udřené ženské v OP Prostějov i tu svoji žebráckou  mzdu dostávaly  na etapy, slétali   se z celé republiky supi z poradenských firem, aby kolos "restrukturalizovali" .    OP na to zařvalo.  Co dál? O nesmiřitelné  antikomunisty zakopávám na každém kroku.  Politicky vzato, přerod proběhl tedy zdárně .   Akorát žádného  Wichterleho, Kovaříka, Rolného,  Neheru nezrodil.                

Čím by se před volbami strašilo, kdyby nebylo těch komunistů?

ČSSD ani celá současná levice není bezesporu žádný spolek Mirků Dušínů, natožpak žijících světců, ovšem v porovnání s tím, co nám tu vládne teď, se dá hovořit o spolku státníků viz. většinový postoj senátorů za ČSSD vůči Klausovým pochybným kandidátům na ústavní soudce. Proto strašení před vládou levice po té co všechno předvedla a co všechno nechala rozkrást za posledních šest let svého vládnutí „pravice“ mi přijde více než hysterické! Návdavkem přidám jeden fórek:„Víte co se stane, když hodíte ODSáka do Orlické přehrady? … Nejprve vyplavou špinavé peníze a pak čistý komunista“

Kdo a co jsou elity?

V roce 89,bylo vykřikováno "nebudeme my a oni".Co se zamyslet nad tím,proč to dopadlo tak jak to dopadlo.To žádný nechcete.Bezdomovce beretejako nutnost,nezaměstnanost také,zadlužení samo sebou.Ono se vás tototiž zatím netýká.Ale kola se otáčí pomalu a i vám se může stát,že do nichspadnete a oni vás semelou.To si ale žádný nepřipoštíte,máte vzdělání,tituly,postavení.Ale ani náhodou vás nenapadne,že stačí aby vám prasklajedna malá žilka v oblasti mozku a všechno je pryč.Nebudete nic.No a budetesi uvědomovat svoji bezmoc,budete na sebe naštvaní,že si nemůžete utřítzadek,vzít hrneček a napít se.Budete si uvědomovat svou bezmoc ale skončit to nebudete moci.Tak se začnete propadat na ty nejspodnějšístupínky.Všechny sociální sítě budou pryč.Každý vás jenom okradea nic pro vás neudělá.Rodina vás opustí a s tím i peníze.Co myslíte,jak vás bude zajímat pravicová a levicová politika.Co sibudete přát více,sociální jistoty,slušné domovy pro staré a nemocnéa nebo kapitál,banky,burzy..........Já si myslím,že komunisti volby nevyhrají z jednoho prostého důvodu,že tam jsou ti slušní.Gauneři jsou již úplně někde jinde.                                                           Krásný den!

Rozdělování na politickou levici a pravici…

Rozdělování na politickou levici a pravici ztratilo v podmínkách České republiky smysl, je to jen metoda stále efektivního oblbování voličů. Nezáleží na tom, kdo je zelený, kdo je katolík, kdo je extremista… dnes už záleží jedině na tom, kdo je anebo není zloděj, kdo je anebo není gauner. Uznávám pravicový řád, neváhám použít ani slovo diktát, který má s teatrální demokracií vedoucí k rozkladu fungující ekonomiky pramálo společného. Začíná mne zajímat, jak by uspěli na jedno volební období Komunisté s většinou v parlamentu – bez závislosti na hlasování Sociálních demokratů, Komunisté, kteří nemají se starým řádem v podstatě již nic společného. Pokud by totiž jednali alespoň zpoloviny stejně jako deklarují svůj současný politický program, především jeho sociální pasáže, pak by mohli pro nápravu zdevastovaných poměrů leccos udělat. Když před několika lety shazovali Židé fosforové bomby na ženy a děti v Palestině, KSČM jako jediná partaj dokázala veřejně vystoupit a pojmenovat zlo, vládní establishment tehdy neviděl, neslyšel. To vyžadovalo od komunistů velkou kuráž.  Se stejnou kuráží by se jim možná zadařilo i v české vládě.

Tohle je hlas elity?

Proboha, co to máme za elitu? By mě zajímalo, kolik by jich opravdu emigrovalo a proč neemigrovali už po roce 2002, kdy získali komunisti 18,5 %?  Nakolik se opravdu bojí většího počtu mandátů této strany a nakolik JSOU TO VYMYTÉ MOZKY, které se 20 let po revoluci skutečně bojí KSČSSD a návratu před rok 1989, nebo spíše rovnou do 50. let. Nakolik mají strach ze strany, která je v parlamentu s větším nebo menším vlivem od roku 1996. KOMUNISTI JSOU TAK RADIKÁLNÍ, že jejich hlasy byl na Hrad zvolen Václav Klaus. Jsou tak radikální, že v některých krajích vládnou v koalici spolu s ODS. Jsou naprosto dokonale integrovanou politickou silou, jsou úplně stejně zkorumpovatelní (viz http://blisty.cz/art/49193.html ), akorát na rozdíl od pravicových komunistů (kteří po revoluci převlékli kabát) jsou mnohem více neschopní, jinak by už dávno přestoupili do strany, kde budou mít větší vliv a nepaběrkují hlasy důchodců a nostalgiků. Jejich PR? Jejich představitelé? TO JSOU DŮVODY, proč nevolit komunisty. Jak může naše "elita" (což by měli být ti soudní) tuhle stranu považovat za seriózní ohrožení demoracie? Komunisti nespadli z nebe. Jejich rostoucí preference jsou reakcí na nějaký nedostatek. ČR dosud patří mezi země s nejnižší mírou chudoby v Evropě. Nečasova vláda dělá všechno pro to, aby toto číslo zvýšila. Jak říká Oskar Krejčí: "Spokojenost středních vrstev je základem legitimity západní demokracie. Jsou základnou liberálně-konzervativního konsensu ať již jako aktivní voliči, nebo svou pasivitou. Cítí se svobodné, neboť mají prostředky na realizaci často uměle vytvořených potřeb. Když se prohloubí rozklad jejich životního způsobu, koho budou volit?"