Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 16.5.2016 16:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
prosím,

znáte profesi, která ve srovnání s EU nemá katastroficky nízké platy? jsem rád, že naši mladí jsou weltmani, tedy, pokud se týká zaměstnání. pokud se týká neplaceného studia, jsou ve zdrcující většině opravdoví Češi. a vyhrožování doktorů, že odejdou je pouhé vydírání; když má někdo šedesát tisíc a zvedne se nu plat o 10 procent, stále bude mít nesrovnatelně méně, než na západ od nás. Ony jsou tam, pro doktory třeba, i jiné výdaje. hlavně, aby tam nekončili jako u nás Ukrajinci, se studeným buřtem k večeři

Všechno je jinak,

jen pan P. Kohout má pravdu. Trefil se do černého s inkluzí ministryně Valachové, dále s neuvěřitelnými 13,5 miliardami korun podpory nevládních organizací, stejně jako s posedlostí pana Singera a spol. ve věci znehodnocování národní měny za již bezmála půl bilionu korun. Pana Macháčka mohu pochválit za vyvolání debaty na téma skutečných problémů, nikoliv jak je dnes zvykem směrovat debaty do zástupných problémů, aby na ty skutečné jaksi nezbyl čas. Pan Macháček ovšem vychází z chybné premisy, že ekonom měl v minulosti o návrhu jasno. Neměl. Přinejmenším od doby přijetí nového zákona o dani ze mzdy a zákonů o SP a ZP v devadesátých letech. Ekonomové těmito zásahy do legislativy vyvolali válku proti rodinám s dětmi majority. Díky ekobnomům v Česku chybí za posledních 20 let každé třetí dítě do vyrovnané populační bilance. Není divu, když ve státním rozpočtu na r. 2015 byly tři položky v celkové výši 100 miliard korun likvidující porodnost u majority! Pro uvedený zničující směr vývoje j

Re: Všechno je jinak,

Pro uvedený zničující směr vývoje je charakteristický výrok pana E. Outraty o nepřirozeně silných osobních vazbách v rodině. Právě opak je pravdou. Rodinné vazby a tím i socializace dítěte se za poslední půlstoletí strmě propadaly a dnes se všichni diví jako divizny, že stejně strmě stoupá agresivita žáků a samozřejmě šikana.

Korumpující socani!

Aby se překryla aféra s neplacení dluhu Altnerovi, tak se bude Sralbotka slibovat nalevo napravo !!!! A když to nevyjde, bude za to moci Babiš, protože neodemknul státní kasu, a když to vyjde, tak to zaplatí daňový poplatník! Sliby se slibují a blázni se radují

Pokusme se o jiné srovnání

Kolik hodin tráví produktivní činností strojírenský technik nebo obchodník a kolik hodin tráví ročně produktivní činností učitel na druhém stupni?. Jinými slovy jaká je skutečná mzda za hodinu produktivní činnosti učitele a pracovníka soukromého sektoru se stejným vysokoškolským vzděláním. To se musí srovnávat. A dostaneme se k zajímavým čískum. Máme v rodině kantora a někdy mne jímájí mrákoty nad všemi těmi prázdninami, ředitelskými, studijními volny a pod.

Působí to až rozvrat v rodině, když jeden bratr jako konstruktér, pracuje min.12 hod denně, často i přes víkend, když se řeší termíny splnění důležité zakázky a druhý bratr jezdí v zime na lyže, v létě cestuje i přes měsíc po světě, na jaře sjíždí řeky a nikdo ho se splněním šibeničních termínů nenutí pracovat o víkendech. Každé povolání má svoje výhody a nevýhody. Kantoři mají menší roční platy ale rozhodně mají větší možnost užívat si volnosti.

P.S. Nenašel jsem vědeckou studii, která by potvrzovala u nás tolik prezentovanou teor

Re: Pokusme se o jiné srovnání

bezte si zkusit ucit ... treba jen na tyden

Hloupost.

Zvyšování platů lékařům, zdravotním sestrám a učitelům nevede a nikdy nepovede k žádnému smysluplnému cíli. Docela stojím za názorem pana Babiše, že v těchto resortech je peněz dost, jen je správně využít. Jedinou cestou podle mne je zásadní reforma zdravotnictví a školství s jedním nejdůležitějším bodem. Naprosté zrušení reliktu socialismu - celostátně platných mzdových tabulek zaměstnanců v těchto rezortech. Jde totiž o to, že stát není zřizovatelem a ni provozovatelem nemocnic ani škol. Zřizovatelem a provozovatelem těchto jsou Kraje. Ideální stav vidím tak, že ministerstvo financí poukáže Krajům peníze na provoz škol a nemocnic. Kraje potom přidělí peníze jednotlivým školám a nemocnicím, konkrétně jejich ředitelům. Na těchto ředitelích potom bude, kolik dají na mzdy a kolik budou jednotlivým lékařům, učitelům a sestrám platit. Nakonec to bude velmi prospěšné i pro stát, protože proti němu nebudou moci učitelé a lékaři stávkovat a vydírat je.j Stávkovat mohou proti svým ředitelům.

Re: Hloupost.

Zdravotnictví je nutno odstátnit, což neznamená privatizovat, jak se nás snažil přesvědčit ten blb Cikrt. Když budou opravdu samosprávné nemocnice, přestanou nakupovat zbytečné předražené přístroje, sníží byrokracii a budou mít víc prostředků na platy lékařů a sester.

A co je hlavní? Musíme opustit dogma, že z veřejných zdrojů má každý právo na bezplatnou léčbu i těch úrazů a nemocí, které si zaviní sám (např. t.zv. adrenalinové a profesionální sporty vyjmout že systému péče placené z veřejných zdrojů), zavést reguleční platby u soukromých klinických specialistů a zcela změnit pravomoci v poskytování zdravotní péče praktiků i systém placení jejich výkonů, včetně zvýšené spoluúčasti pacientů.

Jak jen vás otitulovat?

Není nad to, má-li starý člověk pouze přirozeně silné osobní vazby a na nějakou starou babičku se s klidem vykašle, že, pane Outrato ...

Re: Jak jen vás otitulovat?

Jj, souhlas. Ja jsem uz ta mladsi, otevrena generace. Leckde jsem byl. Ale podle mne Outrata nekde utratil mozek :-P.