Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 23.10.2017 11:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Ví někdo, s kým je to memorandum

Ví někdo, s kým je to memorandum uzavřeno. Sídlo firmy je na Panenských ostrovech? To považuji na celé kauze za nejvíc skandální. Kdo vlastní tuto společnost je také záhadou, proč je tato společnost netransparentní.

Malá technická

V případě lithia je nutno vrátit se do roku 2012, kdy ministři průmyslu a životního prostředí (oba ODS) vydali průzkumnou koncesi. Vše, co se děje nyní, je pouze logickým právním a věcným důsledkem tehdejšího rozhodnutí (viz platný Horní zákon). Nynější vláda (i ta budoucí, vznikne-li) má dvě možnosti: rozhodnout o tom, že nerost nebude těžen (viz těžba zlata), nebo podepsat souhlas s těžbou koncesionáři průzkumu. Zadání těžby jiné společnosti koliduje s Horním zákonem, a to se všemi právními i finančními důsledky. Dnešní parlamentní debaty tak připomínají Ladovu peroucí se hospodu. Je to ukázka záměny příčin a následků. Ing. Vratislav Ludvík