Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Něco nového přichází. Co přesně, nevíme.

Nastává doba velkých změn v ekonomické politice i demokracii. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Co o dnešní nestabilní situaci soudíte a na jaké změny se má společnost začít připravovat?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
T

Tatana

17. 4. 2016 11:38
Že bychom za 25 let dohnali staré země SRN?

Tomu už nevěří ani děti ve praktické škole.

Jediná možná investice je do vzdělání dětí a vlastního bydlení.

Kolik mame dnes bohatých a kolik bezdomovců?

Jediná možná důchodová reforma je ta, že kolik peněz se v předchozím roce vybralo na pojištění, tolik se rovným dílem rozdělí mezi důchodce. Když nerostou banovní úroky z vkladů, nemohou růst ani žádné "důchodové fondy", resp. nějaký rok "rostou" / a růst "prožerou" akcionáři/ , ale před výplatou se peníze "vypaří" nebo je slupne inflace.

Jediná možnost, jak zvednout životní úroveň je zamezit odliv kapitálu a donutit firmy rozpouštět zisk mezi všechny zaměstnance.

Hlavně si nesmíme v hlavě spojit "Panama Papers" s "daňovými úniky" !!!!!

Nejse jen o daně, ale o KAPITÁL, zisky z firem, které následně zbankrotují. Doly byly leta ziskové - kam se poděl ten zisk? Proč se ze zisku nekryjí následné ztráty?

0 0
možnosti
T

Tatana

17. 4. 2016 11:22
Že bychom za 25 let dohnali staré země SRN?

Po čtvrtstoletí plácání jsme se doplácali k astronomickému zadlužení, pár vykuků závratně zbohatlo, hodně lidí přišlo i o střechu nad hlavou.

Víme, kudy cesta nevede.

Lidé by se měli poučit, nedávat své peníze z ruky, ale jako naše babičky a prababičky obracet každou korunu, jako naši rodiče investovat jen do svého, hlavně vzdělání dětí a bydlení.

Vzdělání jim nikdo neveme, bydlení snad také ne.

0 0
možnosti
IP

I. Patta 677

10. 4. 2016 22:14
Ekonomie zítřka: účetnictví!

Ekonomové by museli studovat mikroekonomiku rodin, aby měli šanci alespoň začít konstruktivně přemýšlet o tom, jakých zvěrstev se na obyvatelstvu dopustili v rámci jimi iniciované daňové, sociální, důchodové legislativy a financování zdravotnictví (V. Klaus). Podobně se chová i A. Babiš, který má ve státním rozpočtu tři protinatalitní položky v celkové výši 100 miliard korun. Že ekonomové vedou, díky svému sociálnímu diletantismu, tzv. vyspělý sociální stát na kraj demografické i ekonomické propasti je zřejmé. Důkaz: Na jedné straně nezvladatelné výdaje sociální, důchodové a na financování zdravotnictví, na straně druhé porodnost hluboko pod vyrovnanou populační bilanci. Proto musí ekonomy vystřídat sociální ekonomové. Ti budou vědět přesně, jak nastavit legislativu tak, aby stát přestal konečně bojovat proti dětem. Vysokoškolská ekonomie, stejně jako lži Nobelova cena za ekonomii, skončí.

0 0
možnosti
JP

J. Poděbradský

8. 4. 2016 18:51
další ismus...

Zpívám si s Johnem Lennonem:

Nevěřím v magii, Nevěřím v I-Ťing, Nevěřím v Bibli, Nevěřím v tarot, Nevěřím v Hitlera , Nevěřím v Ježíše

Nevěřím v Kennedyho, Nevěřím v Buddhu, Nevěřím v mantru, Nevěřím v Gitu, Nevěřím v jógu

Nevěřím v krále, Nevěřím v Elvise, Nevěřím v Zimmermana, Nevěřím v Beatles.

A dodávám za sebe:

Nevěřím už představitelům Evropské unie!

Nevěřím vládnoucím politikům!

Nevěřím pokrytcům, kteří halí vlastní i cizí zájmy do „lidskoprávního multikulturního “ náboženství!

0 0
možnosti

8. 4. 2016 20:31
Re: další ismus...

Máte pravdu. Pohled na svět si má každý vytvářet sám na základě zvažování všelijakých informací, které nejlépe čerpat mimo oficiální média, která ponejvíce tendenčně lžou. Ten, jehož pohled na svět je poznamenán jakoukoliv ideologií je k ničemu, protože takto jsou úmyslně politiky a novináři vytvářena stáda ovčanů, sloužících nekriticky volné soutěži politických stran v jejich boji o moc.

0 0
možnosti

8. 4. 2016 8:42
Mění se pohled na demokracii?

To je pravda a souvisí to s obecnou změnou, kterou občané států požadují. Nejen politickou, ale to hlavně, ale i ekonomickou. Nedávno o tom hovořil v televizi prof Václav Bělohradský, náš významný psycholog a sociolog. Lze říci, že obecně občané stále více seznávají, že k tomu, aby mohli naplnit základní demokratický princip (vládu občanů) vůbec nepotřebují žádného prostředníka, kterého ve většině států představují politické strany. V zastupitelské demokracii (i parlamentní demokracie je demokracií zastupitelskou) musí být s v o b o d n ě voleni zástupci občanů přímo. Musí to tedy být fyzické osoby a nikoliv nějaké strany. Politické strany, které nikdy nemohou být zástupci občanů z jednoho prostého důvodu. Nejsou občanům jakkoliv přímo odpovědné. Pojem "politická odpovědnost" je významový nesmysl bez jakéhokoliv vnitřního významu a slouží jen a pouze k ohlupování občanů. Pokud se týče nastupujících změn v ekonomice, přicházejí tyto velice pomalu, stejně jako je tomu u politiky.

0 0
možnosti
T

Tatana

17. 4. 2016 11:50
Re: Mění se pohled na demokracii?

Souhlasím, proto nás "vítězné mocnosti" zbavily monarchie.

Jenže, po staletích života v Rakousko-Uhersku, 100 letech rozdělení a další prohrané světové válce, pod tlakem okolností, k sobě zase cestu nacházíme. /Tomu, že jsme byli za 2. světové mezi "vítězi" po ztrátě Zakarpatské Ukrainy a krádeži státních zlatých rezerv, které jsme si za Husáka odkoupili spět, aby je Tošovský zašantročil věří snad už málokdo/.

Dost bylo prosazování Anglo-Amerických zájmů, nastala doba definování a prosazování zájmů střední Evropy, nastala doba posunu.

0 0
možnosti