Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pokud si srovnám cenu komodity zlata, stříbra atp. mající dlouhodobě cca stejnou hodnotu, tak vidím, že jejich cena v penězích roste, čili klesá hodnota peněz! A inflace je pouze bankami a politiky nastavená "rychlost" znehodnocování měny! Ostatně dnes je již více než o 1/2 natištěných bankovek, než tomu bylo v krizi roku 2009!!! Fakt, že se dosud neprojevila značí, že se projeví v tvrdším dopadu na téměř všechny státy světa a jak vidíme na příkladu Turecka, které řeší tento problém invazí - dopad bude o poznání tvrdší pro Turecko!!:-( A asi také pro nerozhodnou reakci EURv!!

Spotřební koš, který je měřítkem inflace je nesmyslně nastavený.

Ceny potravin rostou jen málo, ceny průmyslového zboží spíše klesají, ale ceny realit rostou v řádech desítek procent a akcie rovněž. Takže peníze, které cpe ECB do oběhu jsou jen virtuální a virtuálně se přesouvají na akciové trhy, což reálné peníze nejsou. Peníze, které se přesouvají v rámci realitního trhu, také s reálnými penězi mají málo co společného. A ekonomové se diví, že jejich teorie vytvořené v době, kdy peníze měly reálnou hodnotu, v časech virtuálních peněz neplatí. Ach jo!

Kolik je inflace pro toho, kdo chce koupit byt v Praze? Můj byt je za 6 let na dvojnasobne ceně. Inflace je tedy pro tohoto člověka 15% p.a. ;-O

Inflace je taková, jakou si banky přejí:-)