Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ono to platí už i naopak - Německá ekonomika je určitým dílem už závislá na produkci České ekonomiky, takže nějaký rozchod za normálních podmínek není možný.

K dnešní životní úrovni Německa jednoznačně přispíváme svou prací, což je evidentně plánovaný efekt revolucí a změn ve světě na konci 80 let. O to přece šlo.

:-)

Chtelo by to postavit par JE a za par let bude nemecka ekonomika zavisla na ceske.

Podle mne, stávat se závislým jen na jedné či dvou ekonomikách je špatné a nikam to nevede. Obchodovat máme se všemi, kdo o toto projeví zájem. Jedině tak nás ev. krach a nebo zpomalení jedné ekonomiky, na níž jsme závislí, nemůže ohrozit. Jde o to, že absolutní celosvětový krach ekonomik je málo pravděpodobný. Bohužel, do ekonomického dění a obchodování zasahují politici, vzcházející z ideologicky zabetonovaných politických stran. Jde o to, že bez nich by si mezinárodní obchod poradil sám. Jde také o to, že všelijaké politické, vyhlašované obchodní sankce dělají vždy více škody než užitku. Zákaz vývozu toho či onoho do Ruska jen proto, že obsadilo Krym? Co je nám do Krymu? Chceme-li být závislí na vývozu zboží, potom se na takové věci nesmíme ohlížet. Jde o zásadní věc. Je přednější ekonomika a nebo politika? Vyjádřili se občané Krymu v referendu kam chtějí patřit? Pokud ano a následně se to většině jejich občanů nelíbí, musí to změnit především sami. Nikomu jinému do toho nic není. A

A tak to je nejen v případě Krymu, ale v případech všech. Každý svého štěstí strůjcem. Snažit se obecně být členem jakékoliv sféry zájmů kohokoliv je obecně špatné a nikam to rozumně nevede.