Další skandál Věcí veřejných: Desítky milionů v hotovosti jejich členům

Pořad Na vlastní oči TV Nova přinesl opět důkaz, že Vít Bárta a jeho byznysprojekt VV je velkým podvodem. Celkem šlo o 41,5 milionu korun.

Reportáž ve středu 6. února v pořadu Na vlastní oči TV Nova přinesla další důkaz, že Vít Bárta a jeho byznysový projekt s názvem Věci veřejné (VV) je jen obrovským podvodem. Desítky politiků této strany dostávaly několik měsíců hotovostní platby, které se celkově vyšplhaly na částku 41,5 milionu korun. A to pouze za 14 měsíců v období let 2010 až 2011.

Pseudostrana VV svým důležitějším členům proplácela nájem bytů, „reprezentační“ náklady, a vybraní jedinci k tomu všemu dostávali pravidelnou měsíční mzdu. V hotovosti, čili mimo oficiální stranické účetnictví. V pořadu zazněla jména donedávna exponovaných postav VV (nyní dílem nestraníků a dílem členů uskupení LIDEM) – Jaroslava Škárky, Kristýny Kočí, Viktora Paggia nebo Lenky Andrýsové. Reportér Janek Kroupa hovořil o desítkách členů VV a slíbil pokračování reportáže. Tento seznam jmen se tedy může ještě rozrůst.

Pečlivá dokumentace

Bývalá šéfka poslanců VV Kočí se rozhovořila i o tom, jak byli někteří straníci účelově zaměstnáváni ve firmách spřízněných s Bártovou bezpečnostní agenturou ABL, například v Retail Formation, aby se VV zbavily nákladů. Potvrdila tím památná Bártova slova o nutnosti převést náklady mimo stranické účetnictví, aby zbyly „nějaký oficiální peníze na kampaň“. Jak potvrdil v reportáži mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, policisté se financováním VV zabývají v souvislosti se stíháním sedmi osob za daňové úniky při obchodování s pohonnými hmotami.

Komické je, že si VV své podvody zaznamenaly, hotovostní platby jsou pečlivě zdokumentovány a pravost záznamů potvrdil každý oslovený respondent

Komické je, že si VV své podvody zaznamenaly, hotovostní platby jsou pečlivě zdokumentovány a pravost záznamů potvrdil každý oslovený respondent. Bárta opět dostál slovům šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga o pitomcovi, který si zapisuje, co ostatní dělají nebo plánují jen vskrytu. 

Hotovost měl véčkařům vždy předávat Radim Vysloužil. Poslanec, který Bártovi podle jeho vlastních slov řídil černé financování VV, ale jenž se mu vymkl z dohledu a odešel do party okolo „protikorupční“ vicepremiérky Karolíny Peake. Rozsáhlé podvody proto nepadají jen na Bártu a jeho nahrávacího studia, které se vydává za politickou stranu, ale i na dosud koaliční stranu LIDEM, součást „vlády práva a boje proti korupci“.

Obnovování důvěryhodnosti pokračuje

Vít Bárta se k záležitosti vyjádřil jen na svém webu, v celém textu však nezareagoval ani na jedinou část reportáže. Svou obhajobu nenabídl, čímž de facto veškerá obvinění potvrdil.

Na veřejnosti jsou jasné důkazy fízlovských praktik ve VV, doznání kmotra Romana Janouška, že tento spolek s vnitřními pravidly sekty byl jeho projektem, a nyní i doložené podvodné financování a uplácení. Navzdory tomu se Bárta na veřejnosti chlubí, že je díky prapodivnému verdiktu soudu naprosto čistý, a kandiduje na předsedu strany VV. Peake, Paggio, Vysloužil a spol., kteří Bártovi několik roků aktivně pomáhali, jsou nadále součástí vládní koalice. A proces obnovování důvěryhodnosti české politiky může pokračovat.


Pedro1114 Válka gangů 9:38 8.2.2013
Dean Tušení mi pořád říká 9:31 8.2.2013
Jakub Kalenský Re: 12:25 8.2.2013
Ctirad Bednář Ani půl slova, pane Kalenský. 13:07 8.2.2013
Ctirad Bednář Zdá se, že provařená média 22:40 7.2.2013
selinux nevím, nevím, ale o Janouškovi 21:57 7.2.2013
KARLTREU Miloš Zeman právě veverky ocenil 20:53 7.2.2013
Petr Novak Jménem republiky se odsuzuje 13:03 7.2.2013
kedu Janek je janek 11:24 7.2.2013
Lojza z paseky Fízlovské praktiky 10:52 7.2.2013

Počet příspěvků: 13, poslední 8.2.2013 01:07 Zobrazuji posledních 13 příspěvků.