Čínské novomanželské páry v centru Prahy

Praha patří mezi nejoblíbenější destinace, kde si čínské novomanželské páry pořizují svatební fotografie.

Čínská nevěsta musí být na fotografii dokonalá. K „vylepšení“ pomohou i kancelářské svorky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © repro foto Pavel HrabicaČeská pozice
Čínská nevěsta musí být na fotografii dokonalá. K „vylepšení“ pomohou i kancelářské svorky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Svatby na Staroměstském náměstí? Všední záležitost. Tedy pokud nejde o čínské páry, které se rozhodly říci si své ano právě tam. Pro ně je to žádaná exotika.

Hned čtyři novomanželské dvojice se nechaly fotografovat v centru Prahy ve středu odpoledne. A rozhodně nešlo o první čínské novomanžele, kteří se doma pochlubí svatebními fotografiemi pořízenými v kulisách české metropole.

Svatba představuje pro Číňany finančně náročnou záležitost. Organizování svateb je pak výnosným byznysem. Na internetových stránkách chinesetourists.wordpress.com byl například zveřejněn článek o svatbě Liou Jao-čching, šestadvacetileté manažerce fitness klubu, jejíž velkolepá „ztráta svobody“ svatba vyšla na bezmála 107 tisíc dolarů. Dodejme, že se svatebčané ani nevypravili do Evropy, ale měli „pouze“ banket v hotelu Legandale postaveném v evropském stylu v centru Pekingu.     

Součástí čínských svateb je i stylizované focení a natáčení filmů, a to pořízených na několika místech. Dle pekingské produkční společnosti 24 Frame Video Studio patří mezi nejpopulárnější lokality, kde si svatebčané pořizují fotky a videa, indonéský ostrov Bali, thajský ostrov Phuket a Praha.