ČEZ vytvoří post „šéflobbisty“. Nabídku obdržel Ivo Hlaváč z ODS.

Státem ovládaná společnost ČEZ vytváří nový manažerský post. Nabídku obdržel zasloužilý straník.

Martin Shabu 23.11.2012
 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © ČTK, ČESKÁ POZICE, UrbČeská pozice
 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bývalý náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč (ODS) by se od nového roku měl stát šéfem veřejných vztahů státem ovládané společnosti ČEZ. Politik, který byl dříve také prvním náměstkem ministra pro místní rozvoj a posléze i ministra zemědělství a který v roce 2010 neúspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny, nyní zvažuje, zda nabídku přijme.

Důvěryhodný zdroj ČESKÉ POZICE uvedl, že jde o místo, které bude vytvořeno na základě politické objednávky. Jedna z verzí zní, že se hledala funkce, kde by se Hlaváč mohl uplatnit, jiná naznačuje, že ODS chce posílit své pozice v ČEZ.

Nabídku, kterou ČEZ nasměroval Hlaváčovi, potvrdil mluvčí společnosti Ladislav Kříž: „Pana Ivo Hlaváče jsme oslovili s nabídkou na manažera Public Affairs, která by měla zastřešit otázky regulace trhu, agendu EU, naši bruselskou kancelář atd. V útvaru Evropské agendy v ČEZ už pracoval a i jeho další působení ve státní sféře ho předurčují k tomu, aby byl vhodným kandidátem na tuto pozici, a proto jsme se na něj obrátili. Měl by nastoupit od 1. ledna 2013.“

Hlaváč by měl zastřešovat lobbing Skupiny ČEZ. V jeho kompetenci budou dvě velmi důležité oblasti. Stane se nadřízeným Jana Kanty, ředitele pro legislativu a trhy, a Zuzany Krejčiříkové, ředitelky Agendy EU. Zajímavostí je, že by měl být odpovědný přímo generálnímu řediteli Danielu Benešovi. Oba zmíněné útvary přitom doposud spadaly do gesce ředitele Divize obchod Alana Svobody.

„V poslední době jsem obdržel nabídky na manažerské pozice v privátním sektoru,“ potvrdil ČESKÉ POZICI Hlaváč. „Je mezi nimi i nabídka firmy ČEZ. Jde o pozici zastřešující otázky regulace a především agendu EU, kterými se většinu své kariéry zabývám.“

Energetický byznys není pro Hlaváče krokem do neznáma. V současnosti pracuje jako manažer Deloitte pro oblast energetiky, avšak na přelomu let 2005 a 2006 už ve společnosti ČEZ strávil několik měsíců.

Důvěryhodný zdroj ČESKÉ POZICE tvrdí, že se Hlaváč do ČEZ vrací díky politické „tlačence“. „Je to zastávka pro politika, který čeká na příští volby. Anebo hůř, je to jeho konečný flek. Znalostí problematiky však nevyniká,“ řekl pod podmínkou anonymity zaměstnanec společnosti a dodal, že Hlaváč z polostátní firmy vlastně nikdy neodešel, že od ČEZ se fakticky nikdy neodpoutal. Na otázku, zda mu k funkci pomohlo členství v ODS v Praze 2, Hlaváč neodpověděl. Upozornil však, že v případě, že do ČEZ nastoupí, členství ve straně přeruší. „Považuji to za automatickou věc a korektní krok.“

Ivo Hlaváč vystudoval filosofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 2001 až 2005 pracoval jako analytik ministerstva vnitra a v roce 2005 nastoupil na Úřad vlády ČR do odboru informování o evropských záležitostech. Po krátkém angažmá v ČEZ přešel k ministrovi pro místní rozvoj Petru Gandalovičovi (ODS) jako jeho první náměstek. Později Gandaloviče následoval ve stejné funkci i na ministerstvo zemědělství. Po parlamentních volbách v roce 2010 Hlaváč zastával na ministerstvu životního prostředí post náměstka pro technickou ochranu životního prostředí a vedl sekci zahraničních vztahů. V polovině října 2012 na vlastní žádost funkci opustil. Dle několika na sobě nezávislých zdrojů ČESKÉ POZICE se tak stalo na základě špatné komunikace s ministrem Tomášem Chalupou.


larry čez = obchodní pobočka ods 17:56 20.11.2012
akatosh ODS nemá již mandát ani na 14:44 20.11.2012
murdoch Koukám dle jeho c.v. , že je 13:19 20.11.2012
knight Vsak to znate jakmile Vas 7:00 21.11.2012

Počet příspěvků: 4, poslední 21.11.2012 07:00 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.