Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Bigotnost jako psychická nemoc

Člověk postižený chorobou antisemitismu si do svého symbolu Žida promítl všechny slabosti, například soucit, které vnímá jako zženštilé.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KZ

K51a69r16e49l 84Z52a53c43h

22. 12. 2011 17:07
Další postup?
Takže teď už jen stačí zařadit antisemitismus do klasifikace diagnóz a potom už bude možné osoby trpící tímto onemocněním hospitalizovat v léčebnách pro duševně choré až do jejich vyléčení.
0 0
možnosti
PS

23. 12. 2011 15:40
Schválně přeháníte, že? Jako definice to naprosto sedí,
vezměte si jako příklad skinheady, cituji z článku:"...úzkost, potlačený vztek, nízká sebeúcta a sebevědomí (low self-esteem), sebenejistota (insecurity) a z ní vyplývající pocit ohrožení. Ty se kombinují s obrannými prvky vyčleňování, sebevyloučení či odcizení (displacement a alienation), promítání vlastních problémů do druhých lidí (projection), racionalizace, odcizení...".Doplnil bych ještě o (v textu již vlastně implicitně obsaženou) nevzdělanost, vlastní vinou špatné životní a pracovní podmínky a/nebo nezaměstnanost.A nemlich totéž sedí na extrémní levici, bolševiky a anihavlovce.
0 0
možnosti
UT

Undisputed Truth

22. 12. 2011 12:21
"Lidé trpící
"Lidé trpící „symbolovou nemocí“ to nevědí a považují svůj stav za normální a normativní. Pak už stačí trocha „vzteku a intenzity“ a jde se spravedlivě vraždit."Zde to zavání židovskou lobby.Pěkný kontrast k tomu, co psal Nietszsche.Nevím, zda knihu Antikrist nepochopil pan Kuras nebo sám autor této publikace...Nietszche v Antikristu vnímá Ježíše jako člověka, který žil, podle toho co kázal (mimo jiné také jako velkého symbolistu, který zemřel tak, jak žil) - narozdíl od většiny křesťanů - a samozřejmě narozdíl od církve. Nedočetl jsem se jediného křivého slova proti Nazaretskému, a tak dost dobře nechápu tyto věty:"Jedním je potlačovaná (a nevědomá) nenávist k Ježíši Kristovi, protože nedokážeme žít podle příkazů a příkladů, které na nás nakládá. Objevil ji už Nietzsche."Některé Rubinovy dedukce mi připadají stejně přitažené za vlasy jako směšné Fukuyamovi implikace, kde na jednom konkretním příkladu něco vyvodí a prohlásí to za obecně platnou normu. 
0 0
možnosti