Články autora

Jak zabránit erozi pravdy

Abychom se kvůli strachu nestali snadnou kořistí politických manipulátorů,...

Eroze pravdy je syndromem moderní doby v USA i v Česku a v obou případech vede k poklesu důvěry v politickou reprezentaci a rezignaci části populace na veřejné dění. To ohrožuje nejen společenskou debatu, ale také národní zájmy naší země. Návrat k normálu je velmi obtížný a měl by začít sebereflexí každého z nás.

13.3.2018

Podaří se osvěžit příjmení nájemníků Bílého domu?

Bývalá šéfka americké diplomacie a pravděpodobná demokratická prezidentská...

Zdá se, že v demokratických primárkách Hillary Clintonová uspěje. Výsledek prezidentských voleb příští rok v listopadu však zůstává nepředvídatelný. Její zvolení zřejmě bude záležet na tom, zda přesvědčí Američany o svých řešeních vnitřních amerických problémů.

Uvědomují si čeští politici rozsah hrozeb ze zahraničí?

NATO, Česká republika a hrozba války.

Prohlášení Vladimira Putina a Islámského státu ukazují, že podobně, jako jsme si na začátku tohoto tisíciletí nechtěli připustit další násilí na evropském kontinentu, může být dnešní naděje, že se Česku přímé ohrožení vyhne, optimistická, možná i naivní.

23.3.2015

O autorovi

Jakub Hlávka

Jakub Hlávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Ekonom při RAND Corporation v Kalifornii se zaměřením na bezpečnostní, technologické a zdravotnické otázky. Vystudoval ekonomii, diplomacii a byznys na Georgetownské univerzitě a Vysoké škole ekonomické, pracovní zkušenosti získal v USA i Evropě. Profesně působil v Hoover Institution na Stanfordově univerzitě, Fraunhofer-Gesellschaft v Německu či v biotechnologické firmě Genentech v San Francisku, a jako poradce na českém ministerstvu financí. V současnosti spolupracuje s University of Southern California v Los Angeles a Tufts Medical School v Bostonu na vývoji nových postupů k financování nákladné zdravotní péče.