Články autora

Key Investments nás baví. Za to, že nevrací peníze, prý mohou média.

Zastupitelstvo Prahy 10 (na snímku starosta Milan Richter) řešilo v pondělí zprávu rady o stavu jednání s Key Investments.

Možná by politici Prahy 6, 10 a 13 mohli uvažovat o insolvenčním návrhu přímo proti emitentům cenných papírů, které jim nakoupila Key Investments.

4.5.2011

Key Investments blames Czech Position for inability to pay

Zastupitelstvo Prahy 10 (na snímku starosta Milan Richter) řešilo v pondělí zprávu rady o stavu jednání s Key Investments.

Prague 6, 10 and 13 should consider insolvency proceedings against issuers of securities Key Investments purchased on their behalf

4.5.2011

Neuvěřitelné angažmá Key Investments ve fotbalové Slavii

Ředitel společnosti ENIC Matthew Collecott v rozhovoru pro ČESKOU POZICI prohlásil, že tato firma je nadále vlastníkem SK Slavia – fotbal.

29.4.2011

Bez finanční pomoci Slavia prvoligovou licenci nezíská

Na trávníku bojují o udržení Slavie v první lize Lukáš Jarolím a spol. Osud legendárního pražského klubu však nemají tak úplně na kopačkách.

Vlastníci fotbalového klubu skrývající se za Key Investments nemají dohodu s firmou ENIC na splacení dluhu ve výši 110 milionů korun.

29.4.2011

VV financing scandal linked to Key Investments

Majitelé společnosti Bene Factum Miloš Havránek a Petr Šrámek asi proklínají den, kdy se s Michalem Babákem (na snímku) viděli poprvé.

Links have emerged between party contributions by Public Afairs (VV) MP Michal Babák, Key Investments and Slavia football club 

28.4.2011

Key Investments case: hope dies last for Prague districts

Starosta Prahy 13 David Vodrážka (vlevo) a bývalý starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa nesou spoluodpovědnost za smlouvy městských částí s firmou Key Investments.

Prague districts 6, 10 and 13 are still waiting for the return of Kč 650 million they invested with opaque brokerage Key Investments

27.4.2011

MP Babák’s explanation of VV finances doesn’t add up

Michal Babák’s explanation of where he got Kč 5.75 million to finance VV appears to belong in the realm of fiction

Apart from ODS’s non-existent sponsors, the Public Affairs (VV) funding scandal is the most serious of its type since November 1989

24.4.2011

Key Investments’ incredible involvement in Slavia FC

The director of ENIC, Matthew Collecott, tells Czech Position that his company still owns SK Slavia - fotbal

13.4.2011

Does Vít Bárta’s old firm ABL owe Kč 18 mln in taxes?

Company owners cannot be told what remuneration to pay out themselves, but what if the sum is clearly disproportionate?

13.4.2011

Slavia FC needs financial help to retain license

Na trávníku bojují o udržení Slavie v první lize Lukáš Jarolím a spol. Osud legendárního pražského klubu však nemají tak úplně na kopačkách.

Slavia Prague FC’s owners hiding behind Key Investments don’t have an agreement to repay a Kč 110 million loan to ENIC

13.4.2011

Dluží ABL, bývalá firma Víta Bárty, téměř 18 milionů na daních?

Majiteli firmy nelze určovat, jakou si má vyplatit odměnu, ale je-li zjevně nepřiměřená, nemůže nadstandarní část uplatňovat jako náklad.

Jsem sečten. Pro srandu králíkům.

Co nám sčítání přinese? Těžko říct. Nikdo totiž není schopen jeho přínos skutečně kvantifikovat.

Vážení politici a úředníci, buďto prokážete, že stát na informacích ze sčítání lidu vydělal, nebo si hledejte finančně méně náročné hračky.

10.4.2011

Anatomy of corruption: distributing and laundering proceeds

A significant reduction in the level of corruption, currently estimated at over Kč 80 billion a year per year, is at stake

Anatomie korupce: rozdělování a čištění výnosů

V sázce je výrazné snížení korupce odhadované ve veřejnoprávním sektoru na více než 80 miliard korun ročně.

4.4.2011

Na majetek Key Investments je uvalena exekuce

Depozitní centrum, dceřiná společnost Key Investments, vlastní velké množství depozitních schránek ve sklepě domu v Praze v Růžové ulici.

Ve sklepě domu v Růžové ulici může být hodně zajímavých listin a také seznam lidí i firem, jež mají pronajaté depozitní schránky.

O autorovi

Tomáš Hlaváč

Tomáš Hlaváč | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vystudoval strojní fakultu ČVUT a Právnickou fakultu UK. Po studiu se věnoval práci v obchodu a financích, po roce 1989 ve vedoucích pozicích. Byl postupně ředitelem Škofinu, ING Lease ČR, obchodním ředitelem Credit Suisse Live and Pensions a poradcem realitního fondu CPDP. Od roku 2010 je na volné noze a ad hoc se věnuje fúzím a akvizicím.