Články autora

Kde skončí slávistický stadion? Ne, o Slavii nešlo, nejde, ani nepůjde…

Natlandu nepropadne stadion v Edenu, spíše ovládne celou společnost E Side Property, která ho vlastní. A to má širší než sportovní souvislosti.

24.11.2011

Natland Group seen targeting E Side Property, not Slavia stadium

Reports suggest Natland Group wants control of Slavia Prague’s stadium — but the real deal points to E Side Property

11.10.2011

Bizarní epizody z příběhu čaroděje Babáka

Kolem poslance VV se kupí tolik kuriózních informací, že by bylo hříchem je nedat k lepšímu. Tak například: Kolik lidí bydlí u Babáků?

4.10.2011

Kdo rozkryje offshorové struktury firem v kauze ProMoPro?

Existuje jedna metoda odhalení, a to ta, která byla nejspíš použita při získávání materiálů ohledně skutečného vlastnictví Škody Plzeň.

3.10.2011

ProMoPro: Who is behind the offshores?

Methods used to trace the beneficial owners of offshore trusts around Škoda Plzeň could be employed in the murky ProMoPro case

29.9.2011

Věci veřejné, křišťálově čisté. Až na ty skvrny od Babáka.

Věci veřejné se považují za očištěné. Nesrovnalosti kolem původu peněz, které straně přinesl poslanec Michal Babák, však vysvětleny nebyly.

K pátrání po nejkřiklavějších nejasnostech financování nejmenší vládní strany nedostali auditoři čas, ale neměli k němu ani mandát.

15.9.2011

VZP není žádný otesánek, chtělo by to vyšší rezervy

Pokud chceme mít skutečnou zdravotní pojišťovnu a ne rozdělovnu zdrojů, je třeba uskrovnit se a něco dávat pravidelně stranou.

Všeobecná zdravotní pojišťovna se oproti převládajícím názorům paradoxně jeví – ve srovnání se zahraničím – jako nízkonákladová společnost.

7.9.2011

Přinesou nové stopy obrat v kauze Key Investments?

Bude zajímavé sledovat, kam povede policejní vyšetřování machinací při emisi obligací, které mají v portfoliu pražské městské části.

4.8.2011

Poločas rozpadu aféry Key Investments

Pokud pražské městské části dostaly zpět část peněz, pak od třetích subjektů. Kdo, proč a jak se pokouší aféru vyžehlit?

28.7.2011

Brusel: Pane Kalousku, tak takhle ne!

Poloviční verze centralizace je naprosto k ničemu. Buď je třeba zachovat systém, jaký je, anebo zavést Evropskou federativní republiku.

28.6.2011

Proč by měl FAÚ šetřit ČEZ? Kvůli Vondrovi?

Proč se celá záležitost propírá naplno až nyní, je záhadou. Znovuotevření kauzy zřejmě souvisí s mocenskými boji ve vládní koalici.

24.6.2011

Babrák Babák se stále vyhýbá odpovědi na klíčové otázky

Podaří se kauzu Michala Babáka zamést pod koberec?

Poslanec a ekonomický expert Věcí veřejných má kliku, že koalice ani ČSSD nemá o prošetření jeho sponzorské a finanční kauzy zájem.

Dejme jednou za pravdu ministru Chalupovi: Na průšvihu s Key Investments má podíl ČNB

Centrální banka má v příslušném směru zákonodárnou iniciativu. Jak toho využila, aby mohla dohled vykonávat efektivněji?

Pandur: Why was Dalík there, and other questions

Marek Dalík označuje informace o tom, že žádal o úplatek, za nesmysl.

Lobbyist Marek Dalík’s presence at a meeting about Pandur APCs raises some questions about how military business is done

15.6.2011

ČEZ solar probe probably has political undercurrent

The surge of interest in two huge ČEZ solar deals probably comes down to attempts to discredit Defense Minister Alexandr Vondra 

10.6.2011

O autorovi

Tomáš Hlaváč

Tomáš Hlaváč | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vystudoval strojní fakultu ČVUT a Právnickou fakultu UK. Po studiu se věnoval práci v obchodu a financích, po roce 1989 ve vedoucích pozicích. Byl postupně ředitelem Škofinu, ING Lease ČR, obchodním ředitelem Credit Suisse Live and Pensions a poradcem realitního fondu CPDP. Od roku 2010 je na volné noze a ad hoc se věnuje fúzím a akvizicím.