Židé

Kapitola 56. Půjčka jako ekonomický pilíř západní civilizace

Současný krach západního finančnictví je způsoben půjčováním na úrok chudým, kteří půjčkou nebohatnou.

Benjamin Kuras 21.12.2011

Kapitola 55. Jak překroutit talmudický citát

Judeofobie je psychická porucha z absence smyslu pro humor a pravděpodobně i z nedostatku radostného sexu. A předvoj totalitního myšlení.

Vzkříšený antisemitismus jako krysa ve vnitřnostech

Britský poslanec Denis MacShane označuje neoantisemitismus za globální ideologii 21. století. Demokratické vlády ho prý podcenily.

Benjamin Kuras 13.12.2011

Kapitola 54. Intelektuální terorismus

Spoluúčast západních médií na šíření protiizraelské a protižidovské propagandy neštítící se vymýšlet rafinované lži považuje Pierre-André Taguieff za jeden z nejostudnějších aspektů „zlevicovělé“ kultury. Důkazem jejich morálního kolapsu byl takzvaný „dž

Největší současná hrozba pro západní civilizaci? Globální spojenectví vzteklých a nenávistných.

Kapitola 53. Posun judeofobie od pravice k levici

Ředitel pařížského sociologického a politologického ústavu Centre National de la Recherche Scientifique Pierre-André Taguieff se specializuje na analýzu okrajových či extrémistických idejí a hnutí, pravicových i levicových.

Politická levice potřebovala Židy jako symbol obětí pravicového extremismu. Jakmile se stali schopnými sebeobrany, ztratili pro ni význam.

Benjamin Kuras 30.11.2011

Kapitola 52. Jak zničit Izrael

Židovští občané Evropy, signatáři naivní, pompézní a politicky zmatené Výzvy k rozumu, se obávají o budoucnost Izraele.

Benjamin Kuras 25.11.2011

Kapitola 51. Zastavme ztrátu paměti!

Francouzský historik Pierre Nora se věnuje mimo jiné židovské tradici zachovávání paměti formou rituálu, jehož součástí je vyprávění historických událostí spojených s nezapomenutelnými melodiemi, chutěmi konkrétních jídel, vůněmi a specificky choreografo

K přežití všech je každý povinen pěstovat vlastní pamětní úschovny.

Benjamin Kuras 13.11.2011

Vzhůru k apokalypse!

Třeba nás před zničením světa zachrání Číňané, jejichž existenci fundamentalističtí křesťané, židé ani muslimové vůbec neberou na vědomí.

Kapitola 41. O smyslu prvního přikázání

Prvnímu přikázání lze vrátit smysl tím, že je přečteme v jeho původním Mojžíšově znění: „Já jsem Věčný, tvůj Bůh, který tě vyvádí z útrap a z otroctví.“

Má bílý muž šanci nalézt jednotící ideu, která by se stala civilizační páteří, aniž by ho vracela do totalitního režimu?

Izraelské dilema: Bezpečnost, nebo nižší životní náklady?

Realita současného Izraele: raketové útoky z Gazy a sobotní protivládní demonstrace v Tel Avivu. Co má větší váhu?

V Izraeli ztratily pravidelné demonstrace drive. Premiér Netanjahu asi nepřistoupí na pravidla hry diktovaná ulicí i bohatšími Izraelci.

Habsburský odkaz: Lepší Otto nežli toto!

Otto von Habsburg, který zemřel 4. července a tuto sobotu jsou jeho ostatky ukládané do Kapucínské krypty ve Vídni, byl skutečným evropským aristokratem, jenž bojoval celý život za vizi sjednocené Evropy. Se svou manželkou Reginou princeznou Sasko-Meinin

Dnešní Evropská unie je spíše dědicem Francouzské revoluce než Rakouska-Uherska. Možná i to je důvod jejích obrovských problémů.

Kapitola 20. Proměna chucpe v asertivitu.

Asertivitu jako pojem a metodu psychologické výuky vymyslel v polovině 20. století židovský psycholog Andrew Salter (vpravo), který žil v letech 1914 až 1996.

Židovským přípěvkem civilizaci bílého muže je i výuka asertivity, z níž se stalo jedno z nejrychleji rostoucích ekonomických odvětví.

Kapitola 6. Kdo je rasista?

Na téma definice rasismu se v Česku otevřela před několika lety zásadní a dosud neuzavřená diskuse, které se budou věnovat další díly seriálu.

Benjamin Kuras 17.3.2011

Kapitola 8. Žid ničí západní civilizaci

Jedním z Židů, kteří přestoupili na křesťanství, byl i Pavel Tigrid.

Židé vždy měli tendenci vybírat si radikální politická hnutí, která podrývají západní civilizaci, dočítáme se v naší oblíbené vědecké knize...

Kapitola 9. Oklamání bílého muže Židy

Ježíš se stal mesiášem jen proto, že ještě neexistovali filmoví producenti, říkají někteří vytříbení obránci civilizace bílého muže.

Obránci bílého muže včetně Petra Bakaláře a jeho díla Tabu v sociálních vědách se neptají, jak by jejich civilizace vypadala bez Židů.