Václav Havel

Přímo zvolený prezident prostor k posílení pravomocí nemá

„Prezident nerozhoduje za sebe, reprezentuje stát,“ říká Václav Pavlíček.

Zemanovy plány přisvojit si více kompetencí by ztroskotaly na verdiktech Ústavního soudu, domnívá se nestor ústavního práva Václav Pavlíček.

Lou Fanánek Hagen: Permanentní naštvanost lidí asi fakt něco znamená

„V rámci jakéhosi osobního hledání v textu mám například úvahu, že bych sice mohl být třeba muslim, což by přineslo mimo jiné i víc holek, ale zase si pak uvědomím, že bych kvůli nim neměl čas na hospodu. Takže se pokorně vracím do vlídného stínu kříže.

S frontmanem kapely Tři sestry o tom, proč nevolil prezidenta, o „mafii“ v hudebním byznysu, ekologii i o „mistrovi“ Karlu Gottovi.

Klaus, Havel, jakobíni a konzervatismus

Nejlepší replikou na Klausovo označení Havla za jakobína byla ta od Saši Vondry: „Kdyby byl Havel jakobín, Klaus by skončil na popravišti.“

Roman Joch 18.2.2013

Hospodská amnestie magistra Jakla

Prezident Václav Klaus se v posledních mediálních výstupech znemožňuje. Jeho spolupracovníci zřejmě dostali za úkol to zastínit.

„Havlismus“ a politologický čuch Borise Šťastného

Vloni připustil, že kdyby skončil v politice, mohl by se dát na dráhu politologa. Máme pro Šťastného tip, kudy by své úvahy mohl vést.

Václav Klaus se v Polsku představil jako hobit maloměšťák

Odstupující prezident v rozhovoru pro týdeník Do Rzeczy zopakoval své dvě až tři myšlenky, jež však už zná i občan nejzapadlejší české obce.

Kdo bude Zemanův Weigl? Mluví se i o Dalíkově muži.

Za pět týdnů usedne nový prezident Miloš Zeman na Hradě. Otázkou je, kdo ho tam doprovodí.

Spor o sudetské Němce a Benešovy dekrety v roce 2013

Způsob, jímž expremiér exponuje problém prezidentských dekretů a odsun německých obyvatel, je politicky účelový, domnívá se Bohumil Doležal.

Máme to pevně v rukou: Klauzemanův nový výklad pravdy a lásky

Dosluhující prezident si v opojení nad vítězstvím svého favorita Miloše Zemana kopl do odkazu exprezidenta Václava Havla.

Zeman prezidentem. Klausova éra pokračuje. Havlova doba dnes skončila.

Plynulá kontinuita na Hradě znamená pokračování strejcovské demokracie, kdy se sejdou zkušení a úctyhodní muži a domluví se.

Blbá nálada hned tak nezmizí

Odehrává-li se prezidentská volba na základě vyhraněného negativismu, kam toto negativní uvažování povede? Jaké „světlé zítřky“ nás čekají?

Jak by volil byznys? Lepší Kalousek než Šlouf.

V průzkumu ČESKÉ POZICE, koho budou volit v prezidentské volbě oslovení vrcholní manažeři, přesvědčivě zvítězil Karel Schwarzenberg.

Tomáš Halík: Víra v Boha může politikovi připomínat, že on sám není bůh

„Je bohužel pravděpodobnější, že zanevře na akademický svět podobně, jako na něj zanevřel Klaus a ještě více se opře o svět Jiřinky Bohdalové a hospody v Novém Veselí, svět, který ho vynesl do prezidentského křesla,“ říká na adresu Miloše Zemana.

Rozhovor ČESKÉ POZICE s populárním pražským knězem o prezidentských volbách, boji proti pesimismu i temné historii české politiky.

Havel jako ledoborec Schwarzenbergovy plavby na Hrad

Václav Havel byl v posledních týdnech zbožštěn a využit ve prospěch Schwarzenbergova nástupnictví. Bránit se nemůže.

Opoziční smlouva: Zemanovy mýty, polopravdy a lži

Pánové by hypoteticky mohli vytvořit tandem značné síly způsobilý roztínat i velké problémy.

Miloš Zeman téměř v každém rozhovoru vynáší do nebes období své vlády mezi lety 1998 a 2002. Říká ale vždy pravdu?