Turistika

Keňa: Krvavá fronta války s islamismem

Útoky islamistů v poslední době v Keni nabraly na intenzitě.

Radikální islamisté si vybrali Keňu, protože leží přes moře a nedaleko od Blízkého východu a její státní správa i policie jsou neschopné. Od této země se turisté pozvolna odvracejí, což jí způsobuje velké hospodářské problémy.

Ztracený víkend v „kulturní“ Plzni

Z druhé strany je logo Evropského hlavního města kultury (EHMK). Proč nikde...

Plzeň je letos Evropským hlavním městem kultury. V půlce ledna se tam konalo velkolepé zahájení celého projektu. Jak evropské město funguje pár týdnů po zahájení?

Na výlet do vesmíru ano, ale se zpožděním

První oběť. Při zkušebním letu z kalifornské základny Mojave se raketoplán...

Komerční dobývání vesmíru poznamenaly dvě nehody soukromých dopravců. Exploze rakety Antares přinesla jen hmotné škody, zato výbuch SpaceShipTwo si vyžádal i první lidskou oběť. Konec jedné vize?

Boom uprostřed kazašské polopouště

V kazašském přístavním městě Aktau se intenzivně staví (na snímku hotel s...

Na jedné straně Kaspické moře, na druhé nekonečné stepi přecházející v neutěšené kamenité lány. Voda tu je i není. Nejedná se zrovna o místo příhodné k životu, ale ropa a uran stály za to pustit se do boje s přírodou. Před půlstoletím tu z ničeho vyrostlo město. A nyní se dvousettisícové Aktau dál rozvíjí.

Krkonoše: Proč kvůli borůvkám obětovat svobodu?

Nájezdy borůvkářů do Krkonoš se nekonaly, již třetí rok se borůvky neurodily. Přesto turisté nesměli ve vyhlášených zónách opustit cesty.

Čestmír Klos 29.10.2013

Polovinu Šumavy přírodě a turistům, druhou lesníkům k šetrnému hospodaření

Závěr odborné studie o vzácnosti šumavské přírody zveřejnil časopis European Journal of Environmental Sciences, kde byl před otištěním podroben přísné odborné recenzi. Předkládá argumenty vedoucí ke změnám, připouští připomínky a předpokládá věcné vyjednávání. Že by závdavek pro budoucí dohodu o Šumavě a příležitost pro konsensus o národním parku?

Naděje pro Fukušimu? Volba Mezinárodního olympijského výboru.

Za úspěch se v poškozené jaderné elektrárně ve Fukušimě dá považovat už to, že velká většina chladící kontaminované vody je opravdu zachytávána a její dekontaminace se alespoň plánuje.

Situace v poškozené elektrárně Fukušima 1 není kritická, je ale pořád na hony vzdálená alespoň náznaku nějakého definitivního řešení.

Karel Muzikář st. lobbuje v Číně: Ve službách ekonomické diplomacie

Jan Kohout (vlevo) hodlá využít zkušeností Karla Muzikáře.

Vlivný podnikatel a dlouholetý souputník Václava Klause by měl ministru zahraničí Janu Kohoutovi pomoci budovat vztahy s Čínou.

Tetřev by to i přežil, ale úředníci chytračili

Tetřev hlušec má kromě kuny a lišky nového predátora.

Proč se turisté na Šumavě neprojdou po historické cestě Luzenským údolím na Modrý Sloup? Vysvětluje profesor Pavel Kindlmann.

Pavel Kindlmann 17.7.2013

Česko chce jít více na ruku cyklistům

Jsou zdánlivá vylepšení, která je lepší včas odmítnout.

Vláda podpoří projekt Česko jede, jehož cílem je zjednodušit cestování na kole místním a přilákat do země turisty.

Dubaj: Veřejný prostor, nebo korporace?

Emirát v Perském zálivu možná ukazuje svět, ve kterém už nebude existovat žádná občanská společnost a v němž člověk bude jen spotřebitelem.

Kam raději nejezdit: Nejnebezpečnější země světa

Hrající si děti v Arménii, která patří dle mapy světové bezpečnosti k průměru. Na mapě je žlutá, což je doporučením k vyhnutí se některým oblastem - třeba Náhornímu Karabachu.

Web CBC News zveřejnil interaktivní mapu světa, která ukazuje rizikové oblasti. Může se hodit i Čechům, kteří o tom nyní diskutují.

Šokující vize ředitele Mánka pro Šumavu

Šéf národního parku představil své plány – elektrické vláčky do divočiny, zpoplatnění běžeckého lyžování, rodinné farmy. A co příroda?

Krize v Japonsku bortí tradice aneb Do naha, cizinče!

Jak se nechovat v japonských lázních onsen – instruktáž, na niž klient v Ósace narazí hned při vstupu.

Ósaka je prvním japonským městem, kde do veřejných lázní provozovatelé otevřeně zvou zahraniční klientelu. Ondřej Hýbl šel příkladem.

Ondřej Hýbl 10.7.2012

Směřuje Egypt zpět k diktatuře?

Po pádu Husního Mubaraka v zemi celou dobu vládne armáda a o demokracii se nanejvýš mluví. Nedivme se proto, co se v Egyptě děje.