Technika

Vítejte ve světě chytrého měření spotřeby energie!

Prostřednictvím chytrého měření lze rychle a aktuálně zjistit, který konkrétní přístroj je největším „požíračem“ energie a proč, v kterých prostorách se zbytečně topí, respektive kde svítí světla zbytečně.

Změny v německé energetice bude tlačit na růst cen proudu, což může být motorem inovací při jejich efektivním využívání.

Radomír Šimek 17.2.2012

Lidé a Síť: Devět trendů budoucnosti, vesměs mobilních

Konektivita je stejně důležitá jako silniční infrastruktura a elektřina; sociální média mění zpravodajství; a transparentnost začíná být významnější než soukromí.

„Nejnebezpečnější projekt historie“. Ovládne internetová měna svět?

Kryptoměna bitcoin změní peníze stejně, jako e-mail změnil poštu, tvrdí experti.

Petr Matějček 12.12.2011

Slušná šance pro elektromobily v Česku

Elektromobilová revoluce se rozjíždí pozvolna. Výraznému třesku zatím příliš nepomáhají ani štědré dotace, jež některé země v EU vyplácejí. Dánsko dává až 20 tisíc eur.

Nástup automobilů poháněných elektřinou přijde ve čtyřech fázích. Česko je v regionu střední Evropy po Rakousku nejpřipravenější zemí.

Metro, které řídí Alláh

V Dubaji už dva roky nepotřebují řidiče, Od září přibude k červené lince systému Dubai Metro  i zelená trasa se šestnácti stanicemi.

Dubaj už za měsíc otevře druhou linku autonomního metra. Celkově bude se 75 km tratí nejdelším metrem bez řidiče na světě.

Ruská vize: Pět dní ve vesmírném hotelu za 16,4 milionu korun

Podle ruské společnosti Orbital Technologies si budou vesmírní výletníci hovět na oběžné dráze už někdy v roce 2016.

Společnost Orbital Technologies oznámila plány na výstavbu kosmohotelu 320 kilometrů nad Zemí. Vzniknout má do roku 2016.

Války budou patřit robotům!

Izraelská společnost Urban Aeronautics vyvíjí autonomní vznášedlo, které samo odnese dva zraněné bojovníky z válečné zóny. Květnové zkoušky byly prý úspěchem.

Lepší jednorázovou lekci na téma robotizace armád nedostanete. Prestižní periodikum o vojenství potřebovalo na informace jen o červencových autonomních novinkách celých 8 stránek.

Architektonické šílenství ve smogem zešedlé Dubaji

Reportáž z katapultáže na vrch nejvyšší stavby, kterou kdy člověk zbudoval. Měří neskutečných 828 metrů. Jaký to má smysl?

Žádný konec cloudu. Jen havárie letadla Amazon.

V neděli večer, krátce po půl osmé, udeřil kdesi v Dublinu blesk. A polovina evropského Amazon EC2 cloudu se ocitla bez proudu.

Petr Olmer 12.8.2011

Google Street View českým občanům duši nekrade

Odpovídalo 19 právníků a advokátů.

Dle téměř 70 procent právníků oslovených ČESKOU POZICÍ snímkování tuzemských měst společností Google právo na ochranu soukromí neporušuje.

Jan Tleskač by zíral. Prototyp létajícího kola je na světě.

Seznamte se: Konstrukce z kevlaru a uhlíkových vláken, vrtule z tasmánského dubu, dolet 148 kilometrů – HoverBike.

Létající skútr může změnit dopravu. Jeho autor shání peníze na další vývoj přes internet.

Svět je připraven na energetickou revoluci

Zpráva Mezivládního panelu pro změny klimatu uvádí, že do roku 2050 lze 80 procent poptávky po energiích pokrýt obnovitelnými zdroji.