Sport
Dopingová aféra rychlobruslařky Pechsteinové pokračuje

Rozhodnutí odvolacího soudu v Mnichově v případu dopingu německé sportovní legendy Claudie Pechsteinové není konečné ani pravomocné, píše Gerhardt Bubník, hlavní žalobce v této dopingové kauze.
Matoulek: Z hubnutí se stal obchod s nadějí

Obezita je fenoménem dneška. Nejen v Česku. Stal se z ní byznys. Máme výživové poradce, odstředěné mléko, krabičkové diety, doplňky stravy… Má ale něco z toho nějaký význam? Rozhovor s obezitologem Martinem Matoulkem.
Olympiáda v Berlíně: Skvělý nápad, nebo šílenství?
V názorech zastánců a odpůrců letních olympijských her v roce 2024 se zrcadlí dilema, které řeší německé hlavní město.
Abeceda je věda aneb Co je mi do jména

Jména odhalují vlastnosti svých nositelů, třeba etnikum studenta nebo kvalitu instalatérské firmy. Jejich lingvistické vlastnosti nevědomky ovlivňují naše rozhodování jak v osobním, tak v ekonomickém životě. A abecední řazení dokonce mění naši šanci uspět v různých konkurenčních situacích.
Strategie pod sprchou
Co mají společného bývalí mistři světa Anatolij Karpov, Garri Kasparov, Boris Spasskij, Vasilij Smyslov a Višvánáthán Ánand? Všichni museli sklonit svého krále před ženou – prohráli partii s Juditou Polgárovou. Nyní se nejlepší šachistka všech dob stahuje do ústraní.
Martin Kovář: Čas politické korektnosti skončil. Nebo končí.
Podle profesora světových a obecných dějin Univerzity Karlovy už jsme ve válce, jež je ale trochu jiná než první nebo druhá světová. Dějiny se neopakují a všechny paralely jsou falešné. Vladimir Putin není Adolf Hitler a dnešní Rusko není nacistické Německo, říká v rozhovoru historik Kovář.
Temné pozadí případu Romana Kreuzigera
Řízení Rozhodčí komise Českého olympijského výboru ve věci slavného českého cyklisty doprovázejí skandální osobní vazby, institucionální střety zájmů a porušení elementárních norem při projednávání dopingových případů, píše bývalý dlouholetý předseda této komise Gerhardt Bubník.
Proč křížit s padouchy hokejku

Možná, že kritici běloruského šampionátu sní o jakémsi morálně čistém „mistrovství světa demokratických zemí“ – ať si diktátoři pořádají své slavnosti, „my“ hrajeme jen mezi svými a se svými…
Sport vymknutý z reality
Sport má v sobě sílu, kterou by měl začít využívat k obecnějším cílům než jen k vlastnímu uspokojení z výhry – tedy i k tlaku na nejrůznější diktátory, aby přestali utlačovat své spoluobčany včetně sportovců. V průběhu hokejového mistrovství světa v Bělorusku apeluje Jan Brabec.
Euro 2020 a Key Investments

Kdyby se nejbohatší Čech Petr Kellner a jeho mocná finanční skupina PPF včas zaručili, že rozšíření kapacity stadionu v Edenu nebude stát ani korunu z veřejných rozpočtů, radní by jistě neváhali a smlouvu nutnou k podání kandidatury by podepsali.
Na reprezentační lavičce hrají prim „velcí mágové“

Pohled do historie československého a českého fotbalu a hokeje ukazuje, že největší úspěchy měli charismatičtí trenéři „motivátoři“.
Symbolem olympijských her není mír, ale bojkot a propaganda

Někteří čeští politici projevili deformovanou statečnost tím, že nejeli na olympiádu v Soči. Tato ideová bdělost připomíná padesátá léta.
Olympiáda v Soči: Putinův surreálný sen

Lze-li mezi palmami fandit zimním sportům, pak snad není nepředstavitelné ani to, že i v oblasti Severního Kavkazu se lze cítit bezpečně.
Majitel fotbalové Dukly Praha Paukner: Nebudeme pouhá farma Němců

V Německu pražský klub pořád znají, v šedesátých letech patřil mezi nejlepších pět na světě, říká největší český obchodník s uhlím.
Kdybychom měli prokazovat dopujícím zavinění, boj s dopingem by skončil

Ano, sportovci podezřelí z dopingu jsou na tom procesně hůř než pachatelé bagatelní trestné činnosti. Měli bychom však pochopit proč.