reality

Finanční detektivka, díl II.: Požírá nás vlastní finanční stín?

Finanční detektivka.

Nezbytněla americká finanční sféra natolik, že škodí veřejnému zájmu a obohacuje se neoprávněně? Detektiv se vydal po stopě... Druhý ze čtyř dílů finanční detektivky Jakuba Kučery.

Jakub Kučera 3.1.2015

Finanční detektivka, díl I.: Je finanční sféra pijavice?

Finanční detektivka.

Od roku 2009 si finanční firmy odnášejí každý třetí až čtvrtý dolar vydělaný americkými společnostmi na území USA. Nezbytněla americká finanční sféra natolik, že poškozuje veřejný zájem a obohacuje se neoprávněně? Detektiv se vydává po horké stopě... První ze čtyř dílů finanční detektivky Jakuba Kučery.

Fotbalovému bossovi Peltovi klička s polem nevyšla

Šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta a  pozemky v Černolicích.

Měl to být geniální tah na branku. Pozemky za „pár milionů“ šéfa české fotbalové asociace Miroslava Pelty by se zhodnotily desetinásobně a mohly na nich vyrůst domky. Rozhodnutím soudu jsou z nich však jen pole. A to je jen jedna část příběhu územního plánu obce Černolice kousek za Prahou.

Políček pro berlínského starostu

Berlínské letiště Tempelhof v roce 1984.

Berlíňané nechtějí vzácnou plochu bývalého letiště Berlín-Tempelhof uprostřed města zastavět. Rozhodně ne tak, jak jim naplánovalo vedení města. Rozhodli o tom překvapivě a jednoznačně v referendu souběžném s evropskými volbami.

Miliardový Kellnerův projekt má o problém méně

Projektu Line na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích se přezdívá Lední...

Skupina PPF chce v pražských Dejvicích postavit na pronajatých pozemcích od Prahy 6 polyfunkční budovu za více než miliardu korun. Jeden z problémů projektu před pár dny odpadl, když policie odložila trestní oznámení týkající se převodu akcií společnosti Vítězné náměstí z Prahy 6 na PPF v roce 2011.

Dilema okolo Tempelhofu

Letišťní plocha je v současnosti oblíbeným víkendovým místem Berlíňanů.

Bývalé berlínské letiště Tempelhof mělo být hlavním vzdušným přístavem světové Germanie, nyní je atraktivní plochou pro veřejnost i stovky firem. O využití několikasethektarového „prázdného místa“ uprostřed německé metropole rozhodnou Berlíňané na konci května.

Druhý život chobotnice... nebo rejnoka?

Blob, trakař

Dva projekty zesnulého architekta Jana Kaplického ožily. Blob měl stát na pražské Letné, koncertní síň v Českých Budějovicích, nyní se o nich mluví v souvislosti s Rohanským ostrovem v Praze. Otázka zní: Co z nich v případě realizace zbude?

O koupi bývalého sídla Economie se zajímá i Evropská komise

Z evropských dotací bylo totiž proplaceno 80 procent ceny, za niž stát nakoupil pro Úřad práce ČR někdejší budovu Bakalova vydavatelství.

Před časem byl zámek Štiřín nepotřebný, nyní mu mají pomoci velké plány

Dle zjištění ČESKÉ POZICE chce ministerstvo zahraničí Štiřín nabízet k využití dalším státním institucím. A plánuje také investiční akce.

Prodej bývalého sídla Economie Úřadu práce: Padlo trestní oznámení

Kontroverzní obchod mezi společností Alkatria a Úřadem práce prověří orgány činné v trestním řízení. ČESKÁ POZICE obdržela kopii podnětu.

Topolánek a spol. v realitách: Skutečný projekt, nebo zatím jen marketing?

Uspěje realitní fond, který bude spravovat společnost ECP Real Estate, v níž má významný podíl bývalý premiér Mirek Topolánek?

Stát koupí budovu bývalé Economie. Bez tendru!

V objektu za bezmála 300 milionů korun bude sídlit Úřad práce ČR. Co z toho plyne pro Prahu 7, která koupi této budovy rovněž zvažovala?

Vyhnání Irů z „Pakulu“ vyjde stát na desítky milionů

Nevýhodná smlouva na provozování hotelu v Kongresovém centru Praha léta brzdila snahy o řešení dluhů sjezdového paláce.

Investoři nakupují hotely. A Praha není výjimkou.

Pražský pětihvězdičkový hotel Palace nedávno změnil majitele.

Investory lákají nákupy hotelů. V západní Evropě ubývají akviziční příležitosti, proto se porozhlížejí také ve střední Evropě.

Bizarní přetahovaná o bývalé sídlo Bakalovy Economie

Aktualizováno. Vláda přerušila jednání o koupi administrativního objektu pro Úřad práce ČR. Praha 7 stále čeká na svou šanci.