Právníci

Zapomeňte na abolici: Úskalí Klausovy amnestie tkví v detailech

Jan Schneider s tříměsíčním odstupem přemítá o amnestii Václava Klause a vysvětluje, proč by mohla získat přízvisko „hanebná“.

Ňadra u soudu aneb Korektní pytlovina

Muži by se prý kvůli svému zdraví měli denně alespoň deset minut laskat pohledem na ňadra. Tuto péči ale nelze kombinovat s úředním výkonem.

Mlčení univerzit: Vzpoura proti právnímu státu?

Rektor vysoké školy polytechnické v Jihlavě Jakub Novotný zveřejnil své příjmy, informace o platech kolegů však poskytnout odmítl.

Další chyba TOP 09 v kauze Opencard: Posudek od spolustraníka

Kancelář Abbot Legal, která poskytla pražské radě prohlášení o správném zadání zakázky, patří politikovi z koaliční strany.

Velezrada: Je cílem žaloby senátorů spíše Zeman než Klaus?

Pro laika je dnes kauza už téměř nesrozumitelná, jak si denně ověřuji u lidí ve svém okolí, píše právník Miroslav Uřičař.

Klaus a velezrada? Asi stejně absurdní jako činit vlaštovky odpovědné za příchod jara.

Tři čtvrtiny právníků, kteří se zúčastnili průzkumu ČESKÉ POZICE, se domnívají, že prezident Václav Klaus se velezrady nedopustil.

Petr Nečas čelí dalším trestním oznámením. Kvůli amnestii.

Po senátorech Štěchovi a Antlovi požadují prošetření role premiéra při podpisu novoročního pardonu zástupci iniciativy Klausovavelezrada.cz.

Poprask okolo dvou pražských zakázek kanceláře Weil

Důvody výběru advokátní kanceláře jsou složitější, než se zdálo. Je jím i to, že dosud nebyl ukončen otevřený tendr na externí právníky.

Advokát Karel Muzikář: Státu jsme zachránili 28 miliard korun

Dle vedoucího partnera kanceláře Weil pražský magistrát na dvě právní služby tendr vypisovat nemusel. Za kritikou je prý konkureční boj.

Výsledek namyšleného amatérismu je bohužel na amnestii znát

Drtivá většina právníků v průzkumu ČESKÉ POZICE odpověděla, že bez zástupců jejich profese se příprava amnestie neobejde.

Kuba versus Jankovský: Brzdí zákon o veřejných zakázkách ekonomiku?

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (vlevo) a ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.

Začaly diskuse, zda je nutné již podvacáté novelizovat zákon o veřejných zakázkách. Shoda je možná jen u několika vybraných bodů.

Podivná pachuť žaloby pro velezradu

Kdyby byla žaloba podána proti prezidentovi republiky, když byl v „plné síle“ a nikoli na odchodu, mohla být mnohem smysluplnější.

Vláda tají významný audiozáznam z jednání Fischerova kabinetu

Úřad vlády ČR zamítl zpřístupnění nahrávky, která odhaluje detaily schvalování mnohamiliardové zakázky, jež se nikdy nerealizovala.

Přímo zvolený prezident prostor k posílení pravomocí nemá

„Prezident nerozhoduje za sebe, reprezentuje stát,“ říká Václav Pavlíček.

Zemanovy plány přisvojit si více kompetencí by ztroskotaly na verdiktech Ústavního soudu, domnívá se nestor ústavního práva Václav Pavlíček.

Ministerstvo školství: Rektoři, zveřejněte své mzdy!

Veřejné vysoké školy musejí zveřejnit informaci o výši mzdy, odměn a obdobných finančních plnění poskytnutých z veřejných prostředků.

Petr Matějček 18.2.2013