Petr Hájek

ČSSD chtěla vyslat do Osla svého zástupce, aby žehlil ostudu. Neuspěla.

Klaus a Nečas Nobelovu cenu za mír pro EU oslavovat nechtějí. Ministr Schwarzenberg a předseda ČSSD Sobotka by chtěli, ale nemohou.

Přichází Antikrist? Klausův Hájek o iluminátech, víře, zednářích i médiokracii.

Aktuální vydání týdeníku Reflex se na titulní straně doslova táže, zda Petr Hájek odhalil celosvětové spiknutí nebo patří do blázince. Knížka Smrt v sametu vyjde 7. listopadu.

Prezidentův vicekancléř vydává druhou knihu ze své avizované trilogie, o níž se obsáhle a provokativně rozhovořil v týdeníku Reflex.

Martin Rychlík 1.11.2012

Potvrzeno. Karel Muzikář st. bude opravdu bojovat o Hrad.

Václav Klaus a Karel Muzikář spolupracují a navzájem se podporují od poloviny 90. let.

Na sběr podpisů občanů má málo času. Nebo snad chystá překvapení a sežene díky svým kontaktům podporu v parlamentu?

Není Prague Pride spíše oslavou většinové společnosti, která překonala předsudky?

Průvod v rámci letošního festivalu Prague Pride.

Měli bychom být hrdí na to, že homosexuálové, které stát ještě před několika desetiletími postihoval, už trestaní nejsou. 

Platy úředníků: Tajnůstkáři z Hradu obnaženi

Kancelář prezidenta republiky prohrála u soudu a zveřejnila platy svých zaměstnanců. Ladislav Jakl nemohl začít prezidentskou kampaň lépe.

Václav Klaus by měl o milostech mlčet. Ve vlastním zájmu.

Prezidentův vicekancléř v LN vysvětlil, proč Václav Klaus ohledně udělení milosti nemusí vysvětlovat nic. Ale může si to dovolit?

USA: Zákony, které by mohly potěšit prezidenta Klause i poradce Hájka

Charles Darwin z opice pocházel, jak ukázala jeho dobová karikatura z roku 1871, ale prezidentův poradce Petr Hájek rozhodně nikoli, jak před třemi lety zdůraznil.

Připravuje se šest zákonů, které mají na amerických školách zhatit nejen „dogmatickou“ výuku teorie evoluce, ale i globálních změn klimatu.

‘Anastomosis’: urban hook-ups in Prague

Zuzana Retterová, ‘Lázně, dům v tunelu’

Dox show highlights efforts to connect Prague; ‘Anastomosis’ presents 65 designs for regenerating urban structures in four districts

Spasitel českého národa Petr Hájek

Téměř (nebo že by přece jen zcela?) bezhříšný a svým božským posláním sebejistý český Spasitel Petr Hájek zatím vykonává jen funkci světskou, pouhého prezidentského vicekancléře.

Chystá se nám vicekancléř svým téměř čarodějnickým vlivem na prezidenta a skupinku konzervativních obdivovatelů vytvořit nový ráj na zemi?

Pravdoláska versus ne-pravdoláska

Velké téma české společnosti aneb Ve lžích všichni vězíme až po uši.

Kardinál Halík? Nejvýraznější český katolický intelektuál by mohl volit papeže.

ČESKÁ POZICE získala z dobře informovaného zdroje informaci, že papež má příští rok v úmyslu jmenovat možná dva nové české kardinály.

Catholic schism dragged into Czech political battleground

„Je bohužel pravděpodobnější, že zanevře na akademický svět podobně, jako na něj zanevřel Klaus a ještě více se opře o svět Jiřinky Bohdalové a hospody v Novém Veselí, svět, který ho vynesl do prezidentského křesla,“ říká na adresu Miloše Zemana.

Battle for political power and moral authority likely behind public spat between traditionalist Catholics, mainstream reformers

Vatican seen making popular Czech priest Tomáš Halík cardinal

Pope Benedict XVI granted Tomáš Halík the title of Monsignor–Honorary Prelate of His Holiness two years ago

LN Poll: Most Czechs want Klaus to stay in politics

Poll commissioned by Lidové noviny daily shows most Czechs want President Václav Klaus to seek reelection or return to parliament

Political kings Kalousek and Klaus play tactical game

Není od věci zamyšlení, jaké politické šachy začali hrát dva tuzemští velmistři: Miroslav Kalousek a Václav Klaus. Ministr školství Josef Dobeš  či jeho personalista Ladislav Bátora by pak byli jen pěšáky promyšlené hry...

TOP 09 heavy Kalousek’s sharp attacks on Bátora could be part of a tactic to discredit a potential new nationalist party backed by Klaus