Petr Gazdík

Kalouskova velká násobilka

Pokud by Kalousek skutečně odstoupil, znamenalo by to konec současné koalice. Nynější ministr financí by se mohl stát premiérem.

Nekývnou-li VV na zvýšení DPH na 19 procent, čekají jejich ministry škrty, jež jsou ve srovnání s ostatními resorty několikanásobné.

Petr Gazdík: Dáme Vítu Bártovi příležitost. Ať se v řádném procesu očistí.

Dovedu si představit dohodu demokratických stran na technickém uspořádání do konání předčasných voleb, říká předseda hnutí Starostů a nezávislých.

Pokud to nějaký z partnerů bude cítit jako jedinou možnost pro pokračování koalice, půjdeme znovu i na Hrad. 

Outcry over plans to double VAT on books

Opencard users risk identity theft when checking out library books, IuRe says

Publishers, booksellers and readers revolt over plans to double the value-added tax on books to raise money for pensions

More secret recordings rock Public Affairs

Junior coalition party VV faces yet another scandal over party finances and ethics after secret recordings are posted on the Internet

„Véčkaři“ prý nejsou magoři, ve vládě zůstávají

Radek John a Karolína Peake sdělují radostnou novinu - VV vládu nepotopí (do prázdnin).

Strana chce do 30. června podepsat dodatek koaliční smlouvy se svými požadavky, jinak ji vypoví. Reformní zákony hodlá podpořit.

Bitka o Radka Johna. Vládní krize v přímém přenosu.

Nečas chce odvolat i Dobeše a Johna. Zástupci VV v reakci opustili jednání K9. Šéfové klubů ODS a TOP 09 připustili možný rozpad koalice. 

Odnese příští bouře děravou koaliční střechu?

Petr Nečas (první zleva) je křehkým premiérem s křehkou ODS za zády a „oživení“ vlády by dohadoval s „těžkými vahami“: Miroslavem Kalouskem (TOP 09, druhý zprava), Vítem Bártou (VV, první zprava) a Radkem Johnem (VV, druhý zleva).

Pokud se ODS, TOP 09 a Věci veřejné napadají při každé příležitosti a téměř v přímém přenosu, ztratily vzájemnou důvěru a pud sebezáchovy.

Coalition crisis looms amid calls for Vondra to go

Lidé z okolí Alexandra Vondry údajně odpovídají za výrazně předraženou zakázku z doby předsednictví EU, která prý byla vypsána „napřímo“.

Defense Minister Vondra has been spared a public grilling over ProMoPro, but some TOP 09 members are demanding he step down

Kalousek a Gazdík vyzvali ministra Vondru k odstoupení

Ministr obrany se přihlásil k spoluodpovědnosti za výsledek hospodaření v kauze ProMoPro, důkazy o předražení zakázky stále chybí.

Zákon o protikomunistickém odboji nelze dál odkládat

„Jsme připraveni zákon o protikomunistickém odboji přijmout, i kdyby se komunisté stavěli na hlavu,“ prohlásil šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř.

Na schůzi Poslanecké sněmovny ve středu 9. února se o zákonu o protikomunistickém odboji kvůli obstrukci KSČM nejednalo.