Penzijní reforma

Vláda schválila druhý pilíř důchodového systému

Kabinet neustoupil kritikům, kteří mimo jiné tvrdí, že zavádění další dobrovolné podpůrné nohy důchodového systému nemá smysl.

Budeme umírat dříve?

Prodlužování věku nemusí trvat donekonečna. Například střední délka života žen v mnoha státech USA stagnuje či dokonce klesá.

Další novinka v penzijní reformě: zaměstnanecké fondy

Tlak odborů na vládu přinesl novou nabídku premiéra Petra Nečase – manuálně náročné profese by se mohly dočkat „předdůchodu“.

Pokrytectví Mezinárodního měnového fondu

Guvernér izraelské centrální banky Stanley Fischer prohlásil: „Doufal jsem, že vedení MMF změní pravidla nejen kvůli mé kandidatuře, ale i kvůli budoucím kandidátům na šéfa této instituce.“

Vedení MMF odmítlo kandidaturu guvernéra izraelské centrální banky Stanleyho Fischera na šéfa této instituce kvůli jeho vysokému věku.

Celostátní stávka v dopravě: v pondělí od 3:00 hodin

Odborářské protesty paralyzují hromadnou dopravu v Praze, Brně a dalších městech a na železnici. Přesný konec stávky není stanoven.

ČSSD navrhuje: Třídní boj!

Lákadlem pro levici by bylo sáhnout si na třetinu lidí, kteří mají majetek více než dva miliony korun.

Jakou část úspor na důchod spolknou penzijní fondy?

Ministerstvo navrhuje několik variant zpoplatnění správy peněz v důchodových fondech. Maximum má být 1,5 procenta z objemu aktiv.

Exministr Martin Pecina rezignoval na poslanecký mandát

Má vize politiky je jiná než vize předsedy Bohuslava Sobotky a Jiřího Dienstbiera, prohlásil po sjezdu ČSSD.

Když Jankovský ušetří 60 miliard, k čemu je zvýšení DPH?

Proč premiér Petr Nečas nemluví s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským? Zjistil by, že nepotřebujeme dvacetiprocentní DPH.

István Léko 10.3.2011

Sjednocení sazeb DPH – Kalouskův polštář

Odpovídalo 145 vrcholných představitelů firem.

Dle většiny vrcholných manažerů oslovených v anketě ČESKÉ POZICE není sjednocení DPH na 20 procentech kvůli penzijní reformě správné.

Ministerstva: Jakýpak rozpor s ústavou? Penzijní reforma je v pořádku!

Dle ministerstva práce a sociálních věcí je důchodová reforma v souladu s ústavou. Jeho šéf Jaromír Drábek (TOP 09) vysvětloval základní body reformy v médiích.

Většina právníků zpochybnila v anketě ČESKÉ POZICE soulad důchodové reformy se zákony, pro oslovené úřady to problém není.

Vládní koalice se shodla na důchodové reformě

Na dnešním jednání K9 se špičky vládní koalice shodly na důchodové reformě a zvýšení nižší sazby DPH již na podzim.

Penzijní reforma: Finanční dravci se dostanou k lizu. Ale ne zadarmo.

Předběžná dohoda ekonomických ministrů vlády o tom, jak bude vypadat penzijní systém od roku 2013, hodně vypovídá o vztazích uvnitř koalice.

Zkušenosti z dobrovolného připojištění ukazují, že jakmile na lidi nastoupí dobře vyškolení dealeři penzijních fondů, jistě je přesvědčí.

Povinné penzijní fondy jsou past. Není úniku.

Jedním z problémů penzijních fondů je, že pokud do nich budou povinně nahnané masy, vznikne otázka, z čeho se budou vyplácet současní důchodci.

Staré demokracie obvykle nikoho ke spekulacím ve fondech nenutí. Ne náhodou mají HDP na hlavu i politickou kulturu vyšší než střední Evropa.

Polský spor o podobu penzijní reformy graduje

Nekompromisním obhájcem nové reformy polského penzijního systému je bývalý polský premiér a dnes předseda Hospodářské rady Jan Krzysztof Bielecki.

Odpůrce nové reformy polského penzijního systému Leszka Balcerowicze tvrdě kritizoval předseda Hospodářské rady Jan Krzysztof Bielecki.