Paříž

Etabluje se Zeman svým „hrr na teroristy!“ na světové scéně?

Bude-li prezident na mezinárodních fórech mluvit bez obalu o „muslimské hrozbě,“ může si záhy získat v celé Evropě posluchače.

Dan Macek 22.4.2013

Růže od Iriba: Parfém, v němž se zhmotňují příběhy slavných Pařížanů

V popředí Lotus Rose, nejnovější parfém firmy Les Parfums de Rosine. V pozadí parfém Balcon z roku 1922. Paul Poiret se při navrhování jeho flakonu nechal dle svých slov inspirovat pařížskými balkony.

Madam Rogeonová z jihofrancouzského rodu parfumářů představila v Praze novou vůni. Jaké souvislosti se při tom vybavily Janě Máchalové?

Paříž versus New York: Kulturní rozdíly

Nedělní ráno: Všechny oslavy končí v pekařství / A hand-me-down dress from who knows where to all tomorrow‘s parties (slova z písně Lou Reeda a The Velvet Underground „All Tomorrows Parties).“

Vahram Muratyan ve svých grafikách vystihl drobné rozdíly a klišé obou světových metropolí. Proč ho oslovilo módní impérium Prada?

Martin Maxa 12.7.2012

Davos 2012: Jen neprobudit střední třídu, ty spící užitečné idioty!

David Roth, předseda mladých švýcarských demokratů Juso, pomáhal hnutí Occupy postavit při příležitosti zasedání Davoského ekonomického fóra ve stanovém městečku iglú s nápisem: „Nenechte je rozhodovat za vás!“

Obléhatelé (Occupy) i obléhaní (univerzální mozek lidstva) v Davosu jsou lidé zvláštního ražení. Vite, co je spojuje?

Emil Cioran: Mistr nespavců a teoretik sebevraždy

Dílo francouzského spisovatele rumunského původu Emila Ciorana (1911–1995), který by se letos 8. dubna dožila sta let, nelze bez zkreslení shrnout.

Francouzský spisovatel rumunského původu si nemohl dovolit nevědět, co ve století tajných policií obnáší ukazovat pravou tvář na potkání.

Česko vyhrálo „golfovou“ arbitráž

Německý investor Vöcklinghaus prohrál u rozhodčího soudu v Paříži investiční arbitráž o golfové hřiště Cihelny.

Dáma z právních bondovek si oblíbila Prahu

Do Prahy jezdí za prací zkušená právnička Suzanne Wolfeová Martinová už 35 let.

Americká právnička Suzanne Wolfeová Martinová se už skoro půl století věnuje arbitrážím, pracuje po celém světě a Česku říká domov.

Pařížský obchodní dům La Samaritaine změní tvář

Luxusní konglomerát LVMH připravuje rekonstrukci pařížského obchodního domu La Samaritaine.

Developerem největšího soukromého projektu v Paříži téměř za půl miliardy eur bude konglomerát Möet Hennessy Louis Vuitton.

Poselství 19. století: Jak nahradit dějiny oslavováním a zábavou

U skutečného spisovatele hraje rozhodující roli vztek, vzpoura proti vyumělkovanému „páchání dobra“, byť za cenu rizika nihilismu a násilí.

Lucien Hervé: Fotograf s „duší architekta“

Fotografie je z roku 1938 a muž se jmenuje Lucien Hervé, tenkrát však ještě László Elkán. Vyfotil se v pokoji svého pařížského hotelu. Byl to jeho první snímek.

Příběh umělce, který padesát let fotil Eiffelovku. Mimo jiné. Zvěčňoval stavby, ale objevoval hmotu, prostor, univerzum, Boha...

V Paříži začne golfová arbitráž o miliardu korun

Německý investor Vöcklinghaus požaduje náhradu za zmaření investice do golfového hřiště u Karlových Varů a za zmanipulovaný konkurs.

Sport infikoval sféru luxusních oděvů

Jedním z výrazných témat příští sezony podzim–zima bude matchwork. Charakteristické pro mísení stylů je velmi živá, veselá barevnost.

Paříž představila tři základní trendy pret a porter: mísení stylů, klany a černou jako symbol pokory.