Lisabonská smlouva

Nigel Farage: Klause bych v eurovolbách přijel podpořit

Šéf britské euroskeptické strany UKIP hovoří v rozhovoru s ČESKOU POZICÍ mimo jiné o věhlasu prezidenta Václava Klause.

Eliška Wagnerová: Ústavní žaloba na Václava Klause by neměla být jen o amnestii

V právním státě prezident nesmí vystupovat z mantinelů ústavního pořádku a nahrazovat jej vlastní úvahou či vůlí, míní senátorka.

S Evropou, anebo na periferii? A co když otázka vůbec takhle nezní?

Odpovídalo 128 vrcholných manažerů firem.

Manažeři oslovení ČESKOU POZICÍ jsou nejednotní v názoru, zda by ČR měla, či neměla přistoupit k evropské smlouvě o fiskální odpovědnosti.

Ženské kvóty jsou teprve začátek

Daly členské státy opravdu Evropské unii právo stanovovat členským státům kvóty pro zastoupení žen ve vedení akciových společností?

Petr Mach 21.11.2012

Vpravdě svěží vítr české politiky: Tluchoř, Šnajdr, Fuksa

Mužných činů máme v novodobé historii poskrovnu. Vzpomenout snad lze jen na několik fackovaček.

„Klaus svrhl na EU duchovní atomovou bombu“

Kniha českého prezidenta nemilosrdně napadá vykrádání národní suverenity.

Získá EU Nobelovu cenu za mír i podruhé?

Proti duchu pátečního ocenění unie působí její snaha za každou cenu propojit společnou měnou euro historicky prokazatelně nespojitelné státy.

Nechá vláda Klausovu výjimku z Lisabonské smlouvy vyhnít?

Odvoláním ministra zahraničí Karla Schwarzenberga z vlády by premiér Petr Nečas udělal radost prezidentu Václavu Klausovi, jenž má knížete v oblibě jako hřebík v patě.

Ani po ratifikaci přístupové smlouvy s Chorvatskem nemá Česká republika výjimku týkající se charty základních práv a svobod EU.

Pierre Manent: Hlavním dnešním problémem Západu je ohrožení národa

Myšlenky a názory současného francouzského myslitele, bytostného liberála a kritika Evropské unie Pierra Manenta se v médiích této země často neobjevují. Veřejnou diskusi ovlivňuje spíš svými knihami.

Rozhovor s významným pravicovým francouzským politologem o socialismu, liberalismu, Francii, finanční krizi a integraci Evropy.

Kdo bude se zbraní v ruce umírat za Spojené státy evropské?

Většina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ se domnívá, že by problémy EU nevyřešila její federalizace například podle vzoru USA.

U Atén se nebojuje za Prahu

Rituální tance okolo Evropské fiskální unie a jejích počestných úmyslů problém nevyřeší – nenahradí vypořádání starých dluhů.

Zrádce národa Radoslaw Sikorski

„Máme vážnou krizi, před níž Polsko neuteče,“ řekl polský ministr zahraničí Radoslav Sikorski po několika počátečních hodinách poprasku, jenž vznikl po jeho berlínském projevu.

Lídr opoziční strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński žádá demisi šéfa polské diplomacie kvůli jeho berlínskému projevu.

Ve vztahu k Německu a EU bychom se u Poláků mohli učit

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski na začátku svého projevu připomíná myšlenku německého filozofa Immanuela Kanta, že poctivost a odpovědnost tvoří základ celého mravního řádu.

Na projevu polského ministra zahraničí Radoslawa Sikorském je vidět, jak sebevědomé je dnešní Polsko a jak věří ve své síly a schopnosti.

Obviňuji! Čeští politici tváří v tvář euru selhali.

O štěstí, že Česko není členem eurozóny, se nezasloužily naše volené elity. Nejsme členy jen proto, že neplníme kritéria.

Demokracie v EU: Buď ANO, nebo ANO.

Nejkratší komentář, který kdy Patrik Nacher napsal aneb O demokracii v podání Evropské unie a dalších centrálních evropských orgánů.

Patrik Nacher 12.10.2011