Jiří Paroubek

Top Czech politician nailed in graft probe says he’s like Ukraine’s Yulia Tymoshenko

David Rath sees ‘parallel between my case and that of Yulia Tymoshenko’

Czech politician detained in colorful corruption swoop says he is a political victim comparable to former the ex-Ukrainian premier

Chris Johnstone 21.5.2012

Mistři gest v akci aneb Fotbalový šampionát bez politiků

Politici na Ukrajinu jezdit nemusejí. Odehraje to spíš Cristiano Ronaldo než oni, zaznělo v odpovědích na otázku ČESKÉ POZICE.

Dle většiny vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by evropští politici neměli kvůli Tymošenkové bojkotovat šampionát na Ukrajině.

Přešlapy Jiřího Paroubka

Během krátké existence národních socialistů – LEV 21 – se jejich šéf dopustil už několika minel. Zbytečně tím ztrácí body.

Jiří Paroubek’s fouls in high-stakes political game

During the short existence of the National Socialists (LEV 21), their leader has shot wide of the post and scored own goals

Jiří Šlégr do Senátu? Když potrénuje...

Bývalý hokejista, dnes poslanec, bude kandidovat za Paroubkovy národní socialisty v Litoměřicích. 

A new ‘red glow’ over the Czech Republic?

Na „premiérový“ projev šéfa komunistů Vojtěcha Filip na prvomájových oslavách ČSSD v Chomutově zareagoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chladně. Je třeba vyčkat, až si ČSSD a KSČM vyjasní vzájemný vztah a „velké“ volby je donutí vyjít s barvou ven.

If the Czech left-wing parties continue to gain support, the nation could see the first coalition with Communists since November 1989

Petr Nováček 9.5.2012

Dvanáct míčů pro Paroubka

V pátek MF Dnes uvedla, že náklady na současnou masivní billboardovou kampaň národních socialistů převyšují přiznané sponzorské dary, které strana uvádí na webu.

Sponzorská mlha vrhá na národní socialisty nepříjemný stín. Podle Paroubka to je mediální kampaň, která má pomoci Babišovi a Zeleným.

Partajní tygříci šturmují na sněmovnu

Docválají do poslaneckých lavic? Zleva Svobodní (Petr Mach), Suverenita (Jana Bobošíková), Zemanovci (Vratislav Mynář), lidovci (Pavel Bělobrádek), Piráti (Ivan Bartoš), zelení (Ondřej Liška), LEV 21 (Jiří Paroubek).

Lídři Svobodných, Suverenity, Zemanovců, KDU-ČSL, Pirátů, zelených a národních socialistů si věří: Chceme do sněmovny!

Seven Czech parties seek to ride into big time

Docválají do poslaneckých lavic? Zleva Svobodní (Petr Mach), Suverenita (Jana Bobošíková), Zemanovci (Vratislav Mynář), lidovci (Pavel Bělobrádek), Piráti (Ivan Bartoš), zelení (Ondřej Liška), LEV 21 (Jiří Paroubek).

Small parties that have passed or are approaching the magical entry threshold are jostling for attention and votes to get into parliament  

Kdo Paroubkovi krmí Lva 21 aneb Mlha kolem bratří Andresů

V pátek MF Dnes uvedla, že náklady na současnou masivní billboardovou kampaň národních socialistů převyšují přiznané sponzorské dary, které strana uvádí na webu.

Ústřední tajemník strany nejprve byl sponzorem, pak údajně nebyl a nyní určitě je. Opět se ptáme: z čeho Jaroslav Andres Lva 21 sponzoruje?

Cenu Zlatý babák 2012 získává bývalý prezident NKÚ František Dohnal

Redakce ČESKÉ POZICE udělila již podruhé prestižní cenu určenou politikovi, který si v krátké době inspirativním způsobem polepšil.

Věra Jourová: S unijními dotacemi se veřejně kšeftuje

Věra Jourová teď radí při čerpání peněz z evropských fondů ve vlastní firmě především zahraničním vládám.

Kvůli potížím s čerpáním peněz z Bruselu může Česko dle bývalé náměstkyně ministra pro místní rozvoj přijít až o 100 miliard korun.

Epitaf pro veverky

Vzestup a kolaps jedné slibné strany v kostce. Tento vzkaz vyvěsil zklamaný anonymní autor na dveře centrály Věcí veřejných.

Nečasovo dilema přestává být dilematem. Už není příliš co zachraňovat.

Spolustraníci premiéra Petra Nečase (ODS) ho považují za příliš „měkkého“ a vyvíjejí na něho jak ve vnitrostranických, tak v koaličních konfliktních situacích nátlak.

S koaliční vládou to jde z kopce a s každou další vládní krizí, trucy, vydíráním a podobnými tyjátry se rychlost sešupu zvyšuje.

Nefackujte politiky.CZ

Jsou fackovací útoky podobné tomu na Paroubka důkazem hrubnutí ulice? A jaký podíl na tomto hrubnutí mají sami politici?