Fondy EU

Ministerstvo pro místní rozvoj zřejmě vnitru přetáhne unijní miliardy

Chyby při čerpání eurodotací připustil i náměstek ministra vnitra pro informační technologie a projektové řízení Radek Šmerda. Za spoluviníka označil i ministerstvo pro místní rozvoj.

Podle informací ČESKÉ POZICE by se měly peníze z Integrovaného operačního programu, jejž administruje vnitro, převést na MMR už v březnu.

Na školství Komkor nepřipravují. Na Antikor ale zaděláno je.

V pondělí vyzval pan ministr politiky a novináře, bátorovsky řečeno kvazisanitární hyeny, aby mu neostřelovali evropské projekty, než je sám Evropské komisi vysvětlí.

Média by se nemusela shánět po dalších, třeba i podivných projektech na ministerstvu školství, kdyby Josef Dobeš splnil, co veřejně slíbil.

Projekt Komkor alias Antikor: Jde o Dobešovu výuku proti korupci?

Na úřad v Karmelitské ulici v Praze se valí nepříjemnosti - Česká republika nestíhá čerpat evropské fondy, další důtka z Bruselu je prý již na cestě.

Mezi novináři se objevil další možný záměr ministerstva školství: 150milionový projekt na boj s korupcí prostřednictvím videoklipů.

Ministr Dobeš chce točit čtrnáctidílný televizní seriál. Jenom za 150 milionů.

Nový vzdělávací seriál, který přiblíží české historické osobnosti v dějinách evropské integrace, má být pořízen z prostředků Evropské unie.

I po drtivé kritice z Bruselu na adresu projektů OKNO a SPORT chystá ministerstvo školství další mediální projekt: Češi v Evropě.

Plošné testy školáků: Brusel se ptá, zda nebude proplácet totéž podruhé

Stomilionovému projektu z evropských peněz hrozí, že nebude proplacen. Podobný už byl totiž financován ve středních Čechách.

Ministerstvu vnitra mohou vyschnout eurodotace

Evropská komise kritizuje resort Jana Kubiceho kvůli častým změnám důležitých úředníků, kteří mají na starosti čerpání evropských peněz.

Někdo tady lže. Buď Jiří Baumruk, nebo ministerstvo školství.

Dobešův poradce Jiří Baumruk tvrdí, že záměr 650milionového projektu Sport, jehož je garantem a který strhala Evropská komise, neexistuje.

Dobeš opět posunul hranice možností: trvanlivost ředitele – osm dní

Personální rošády ministra školství Josefa Dobeše by už vystačily na vlastní komediální skeče.

Ministr školství je velmistrem švihlé personalistiky: jeho pátý šéf evropských fondů Robert Plaga skončil v úřadě po osmi pracovních dnech!

Martin Rychlík 30.12.2011

Bruselská stopka na školství aneb „I am very pesimistic!"

Ministr školství Josef Dobeš si loni po nástupu do funkce objednal dva audity, z nichž jeden si po půlroce vymohl bývalý ředitel odboru.

Z Evropské komise dorazil dopis, který hodnotí jeden z operačních programů ministerstva školství trojkou, což může vést k pozastavení toku peněz.

Dobešův muž pro evropské fondy: Od městského strážníka k miliardám

Podle nového náměstka pro evropské záležitosti Michala Zaorálka se k tak vysoké funkci „negratuluje, ale spíše kondoluje“. Zaorálek je u ministra školství již čtvrtým šéfem fondů EU.

Fondy EU na školství jsou dle nového náměstka Michala Zaorálka ve slušném stavu. Jednomu z operačních programů přesto hrozí akutní potíže.

Zrušte eurodotace!

Komplikované, zbytečné, předražené, podvodné – i takové často bývají přívlastky projektů financovaných z Evropské unie.

Martin Shabu 20.12.2011

Budoucí rektor VŠCHT: Naše absolventy čekají pěkné výplaty

„Jsem jednoznačně pro, aby VŠCHT byla výzkumnou univerzitou. A pokud jí nebude, tak je někde chyba,“ míní profesor Karel Melzoch.

Profesor Karel Melzoch je zastáncem rozumného školného. Dobrým studentům by se podle něj měla investice v rámci stipendií vracet.

Jaderná energetika v Řeži se Evropské komisi nelíbí

Energie, nebo černá díra? Evropská komise opět připomínkovala projekt Udržitelná energetika v Řeži (SUSEN), který se má soustředit na jaderné reaktory dalších generací.

Brusel požaduje po projektu SUSEN za 2,45 miliardy korun další vysvětlení ve věci jádra i údajně privilegovaných výsledků bádání.

Martin Rychlík 25.8.2011

Špatná zpráva eurokomisaře Hahna. Regiony se teď bojí o peníze.

Evropská komise chystá speciální fond. Chudší regiony, včetně českých, se obávají, že ztratí miliardy ve prospěch nejrozvinutějších zemí.

Česká ostuda: Brusel žádá informace z policejního vyšetřování eurofondů

Češi nejsou jediní, vůči jejichž čerpání dotací má Brusel výhrady.

Evropská komise dala Praze ultimátum: Do listopadu dejte do pořádku chyby v čerpání dotací, jinak máte s unijními penězi utrum!