Fondy EU

O rozkradených eurodotacích na severu Čech

„Nedovedete si představit, jak to tam vypadalo,“ říká o jednáních monitorovacího výboru ROP Severozápad jeho dlouholetý člen Radan Večerka.

Za ROP Severozápad by měly zaplatit kraje i stát, říká v rozhovoru Radan Večerka, člen monitorovacího výboru programu.

Kvůli chybám v projektu z Johnovy éry přijde vnitro o desítky milionů korun

Zakázku na zvýšení výkonnosti a transparentnosti státní správy s virtuálními výstupy prověřuje protikorupční policie.

Výzkumné centrum ICRC bez šéfa Káry. Zeslábne spolupráce s Mayo Clinic?

Brněnské centrum ICRC hlavně staví na výzkumných programech v kardiologii i neurologii.

Ředitelem medicínského střediska v Brně se stane slovinský neurolog Gorazd Stokin, jehož výběr navrhovala vetovat dozorčí rada projektu.

Peníze z EU pro pražské školy? Jásejme opatrněji.

Hospodářské noviny prezentovaly přísun tří miliard korun z operačního programu jako hotovou věc, ale hotovo zdaleka není.

Lze vůbec vyřešit problém s eurodotacemi, když zákon je zmetek?

Ministerstvo financí chce po krajských zastupitelích, aby zaplatili sankce za chyby v čerpání peněz z EU ze svého rozpočtu.

Brusel opět kritizoval Kalouskovy auditory

Evropská komise zpochybnila spolehlivost údajů od českého ministerstva financí o míře chyb a podvodů ve dvou operačních programech.

Kalouskovo usvědčení v přímém přenosu

Ministr financí přiznává, že jeho úřad úmyslně dlouhodobě porušoval evropské nařízení při auditu regionálních operačních programů.

Kalouskova hra o 2,6 miliardy aneb Kdo může za špatně rozdělené dotace?

Je cynické, když nápravu za chyby v nastavení systémů operačních programů dohadují s kraji úředníci ministerstva financí, kteří je způsobili.

Polemika: Odpovědnost za korekce mají zástupci operačního programu

Ministerstvo financí reaguje na článek Lukáše Wagenknechta, v němž je podle úřadu mylně popisován mechanismus čerpání peněz z EU.

Spor o srdcaře Káru: Kliniku za miliardy asi nebude řídit její duchovní otec

Od roku 2000 rozvíjel Tomáš Kára spolupráci brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny s prestižní klinikou v USA. Bylo by logické, aby pokračoval jako šéf projektu ICRC, nebo má přijít někdo zvenčí?

Kardiolog Tomáš Kára nevyhrál výběrové řízení na šéfa projektu ICRC. Ohrozí to spolupráci s elitní americkou nemocnicí Mayo Clinic?

Noví šéfové pro česká vědecká centra excelence

Přilákat takové manažery vědy, kteří šéfovali ve výzkumných centrálách typu ženevského CERN, chce díky chystané výzvě Dobešovo ministerstvo.

Na pozice manažerů elitní pětice výzkumných center v ČR míří vědci z Ameriky či Francie nebo se zkušenostmi z Dánska a Belgie.

Co si řekli premiér s eurokomisařem? Každý tvrdí něco jiného.

Záměr Petra Nečase přesunout koordinaci eurodotací pod Úřad vlády prý Johannes Hahn „ocenil“. Jak to je doopravdy?

Nový šéf pražských památkářů: Nechci nastolit hrůzovládu

Když jdete některými částmi Prahy, připadáte si jak v Disneylandu. Tohle všechno budeme postupně řešit, říká Jiří Skalický.

Jiří Skalický plánuje změny v památkové péči magistrátu: „Každý by měl dostat jasnou informaci, jak se bude v jeho případě postupovat.“

Marie Reslová 10.12.2012

Pražské vysoké školy mají šanci získat peníze z EU již nyní

Ministerstvo školství se pokusí přesvědčit Evropskou komisi, aby z eurodotací v aktuálním operačním programu mohlo ukápnout i do metropole.

Češi bruselštější než Brusel?

Z jednoho auditovaného projektu ministerstva školství se teoreticky může stát precedens, který vyjde český stát na desítky milionů.