Boeing

Airbus A350 před montáží: Konkurovat má Boeingu 787 Dreamliner

Úterní nakládání 32metrového křídla nového Airbusu A350, největšího kompozitového kusu v civilním letectví, do transportního letadla Beluga na letišti v Hamburku.

Airbus již získal na dvoumotorového a prý šetrného rivala Dreamlineru 567 objednávek a chce jej distribuovat od roku 2013.

Pozor na srpny! Žádná okurková sezóna se nekoná.

Srpen vymyslel Gaius Julius Caesar z původně latinského měsíce sextilis – šestý měsíc tehdejšího kalendáře. Během tohoto měsíce se pak v dějinách odehrálo mnoho převratných událostí.

Z nedávné i dávné historie vyplývá, že srpen je ročním obdobím s abnormálním výskytem významných událostí, jež však jsou spíš negativní.

Nadzvukové byznys-stíhačky vzlétnou už za pár let

Nad concordy zapadlo slunce, aeriony možná přinesou svítání nadzvukového věku.

Projekt Aerion loni představil kabinu pro pasažéry a zahájil testy. Letoun bude stát 1,5 miliardy korun, firma má padesát objednávek.

Spotting potential partners: Interview with Russia’s trade representative

An expert on economic and trade relations, Alexander Turov has headed the Russian Trade Representation in the Czech Republic since 2009

Russia’s drive to further diversify and privatize its economy presents major opportunities for Czech businesses, Alexander Turov says

Tom Jones 24.2.2011

Utrácejte v Evropě, radí čínským firmám tamní ekonomové

Číňané tvrdí, že v Rumunsku existuje příznivé podnikatelské prostředí. I proto tam otevřeli ChinaTown.

Zaměření na Evropu je pro čínské firmy prý dobrým rozhodnutím. Důvodem je transparentnější regulační i fiskální politika než v USA.