Apple

Bruce Willis narazil na úskalí duševního vlastnictví

Americký herec zjistil, že ve skutečnosti nevlastní skladby, které si stáhl z iTunes, a hodlá bojovat za větší práva uživatelů v digitálním věku.

Svoboda na internetu příliš dlouho netrvala

Účinná obrana proti kyberútoku? Nepoužívat standardní technologie a odpojit se od internetu všude tam, kde je to možné.

Harvard je on-line a zdarma. Přihlaste se!

Prestižní americké univerzity sázejí na vzdělávání po webu. Lze nahradit klasické přednášky postavené na dialozích profesorů se studenty?

Applácký šroubek, který se stal hitem

Vtipálci ze Švédska odhalili naivní důvěřivost internetových uživatelů.

Kterak americký novinář o svůj digitální život přišel

Hackeři vymazali Matu Honanovi všechna data. Stačilo zavolat na technickou podporu Amazonu a Applu a požádat o nová hesla.

Zbyněk Frolík: Jen rozpočtový tlak může přinést změny ve výzkumu

„Z původně jednoduchého produktu jsme udělali světový byznys a ukazujeme cestu ostatním i státu,“ říká Zbyněk Frolík, ředitel firmy Linet vyrábějící inovativní nemocniční lůžka.

Chce-li premiér Nečas, aby se Česko rychleji vymanilo z ekonomických potíží, musí jít cestou podpory inovací, říká v rozhovoru ředitel Linetu.

Made in China? To bude spolehlivé a nijak laciné.

Čínští producenti by se měli zaměřit na export nejspolehlivějších produktů nikoliv těch nejlevnějších, jako doposud.

Víte, co si čte vaše čtečka?

Recept na perfektní knihu je na cestě. Koncerny jako Amazon, Google a Apple začaly analyzovat čtecí návyky svých zákazníků.

Jak putují iPhony do Íránu? Přece po hedvábné stezce.

Vynalézaví íránští obchodníci dovážejí domů produkty od společnosti Apple. V Íránu i přes sankce iPhony a spol. letí.

Petr Zelenka 15.7.2012

Google představil budoucnost: Technologie chytřejší než uživatel.

„Já si vlastně nemyslím, že lidé chtějí, aby Google odpovídal na jejich otázky. Lidé chtějí, aby jim Google říkal, co mají dělat.“

Jak vyzrát na nejotravnější ze všech otázek: „Mamííí, kdy už tam budééém?“

Koho vezmou děti na cestu s sebou? Nabízí se Mexičan Senor Tortilla, rapper MC Bronx, Japonka Sushi Sakura a robot Emil da Elektra.

Mladá česká firma Sugar & Ketchup to zkouší s aplikací Funny Road Trip, která má dětem zkrátit dlouhé chvíle strávené v autě na cestách.

Jak ze mě Hra o trůny udělala piráta

Game of Thrones je jedním z nejvíce „pirátěných“ seriálů v dějinách. Producenti nenabídli dost možností, jak se k fenoménu dostat legálně.

Pomsta amerických superhrdinů

Film Avengers láme rekordy v tržbách i přesto, že pirátská kopie zaplavila internet už týden před premiérou v USA. Jak je to možné?

Stane se z internetu nástroj ke kontrole lidí?

Skončila doba, kdy byl internet na hraní. Neustále narůstá zájem státních institucí o údaje uživatelů internetových společností.

Petr Pietraš 17.5.2012

Šéf Bontonlandu: Pološílené děti hudební průmysl nespasí

„Přežít na tuzemském malém trhu je strašně těžké, pokud se z vás nestane Lucie Bílá anebo Michal David. Všichni ostatní živoří. Showbyznys nefunguje.“

S obchody s digitální hudbou se u nás v nejbližší době roztrhne pytel, říká v rozhovoru pro ČESKOU POZICI producent Lešek Wronka.