Americká diplomacie

WikiLeaks: Nad Českem by se mohly prohánět F-16

Dle dokumentu organizace Stratfor, který server zveřejnil, Češi uvažují o nákupu amerických stíhaček ve skupině zemí středovýchodní Evropy.

Z Langley dodávají informace. Politická rozhodnutí dělají jiní.

Do jaké míry mohou zpravodajské služby předpovídat budoucnost?

Loni byly americké tajné služby kritizovány za svou neschopnost předpovědět arabské jaro. Co když nyní selžou v případě v Íránu?

USA mírní svou kritiku Sýrie. Už žádná silná vyjádření.

Příznivci syrského prezidenta Bašára Asada s jeho portrétem nad hlavami protestují před americkou ambasádou v Damašku 11. července.

Washington zařadil zpátečku. Režim Bašára Asada je sice špatný, ale Američané mu pořád dávají šanci!

Pavel Pokorný 11.12.2011

Nanicovatá snaha české vlády posílit obnovitelné zdroje energie

Podle americké depeše zveřejněné na WikiLeaks jsou vysoké ceny energií v ČR důsledkem špatné legislativy i silného postavení ČEZ.

O „značném úplatku“ pro Dalíka si psali američtí diplomaté

Představitelé ambasády USA v Praze se v tajných depeších odvolávali na informace od výrobců pandurů - rakouské zbrojařské firmy Steyr.

Wikileaks zveřejnila 658 depeší o České republice

Aktualizováno. Dokumenty se zabývají česko-americkými vztahy, nejmocnějšími ženami, společností ČEZ i ptačí chřipkou v ČR.

Obama Evropu zdvořile ujistil, že na ni nezapomíná

Barack Obama ujistil své polské přátele (v pozadí premiér Donald Tusk), že jejich zemi považuje za lídra demokratické a ekonomické transformace v celé střední Evropě. To Poláci slyšeli rádi.

Šestidenní návštěva Baracka Obamy v Evropě nepřinesla žádnou významnou dohodu ani změnu politiky, zůstanou po ní jen hezké fotky.

Proč v Libyi, a nikoli kdekoli jinde? Obama neodpověděl.

Na Univerzitě národní obrany ve Washingtonu přednesl 28. března americký prezident Barack Obama projev, v němž hájil účast USA ve vojenském zásahu v Libyi.

Prezident USA Barack Obama v pondělním projevu nastínil svou zahraničněpolitickou doktrínu, ale americké vojenské angažmá v Libyi neobjasnil.

Co kdyby Assange vypadal jako Clooney?

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange mnohé lidi svým vzezřením irituje. O Georgi Clooneym (vlevo) by to řekla málokterá žena.

Dle slavné americké novinářky Applebaumové vypadá zakladatel serveru WikiLeaks na fotkách hrozně a vydává šílená prohlášení.

István Léko 31.12.2010