Harvard

Z advokátů se stali podnikatelé. Není to dobře, ale jsem realista

Gerhardt Bubník

Advokacie je poslání, tvrdí po téměř 60 letech praxe 82letý Gerhardt Bubník. Dnešní generaci vyčítá nerespektování etických pravidel. „Část advokátů dává přednost dobrému honoráři za zastupování v kauze, přestože tam je nebo hrozí konflikt zájmů,“ říká advokátní doyen.

Výhledy 2017: Vyšší regulace a finanční přilepšení

Nové zákony - ilustrační foto

V průběhu roku 2017 přibude řada nových zákonů. Právní změny přidělávají práci českým podnikům, kteří se budou muset přizpůsobit zpřísněné trestní odpovědnosti nebo evropským pravidlům ochrany osobních údajů. Občanům naopak většinou prospívají.

Kvalita nových zákonů se dlouhodobě zhoršuje

Gerhardt Bubník, advokát a rozhodce, partner v kanceláři Bubník Myslil &...

Do právnické síně slávy vstoupil ve svých 80 letech advokát a rozhodce Gerhardt Bubník, který reprezentoval Československo v krasobruslení a soudcoval na olympijských hrách. V rozhovoru říká: „Politici často populisticky volají bez rozmyslu po změně nějakého zákona nebo vydání nového jen v reakci na událost, která se přetřásá v mediích.“

Aféra Zeman vs. Putna může být užitečná

Profesory by měli jmenovat rektoři. Státní moc by v takto navýsost akademické otázce neměla figurovat vůbec, píše Roman Joch.

Zpřístupněme vědecké články, rozhodl Bílý dům

Miliardy dolarů a liber za přístup ke zdrojům platí univerzity velkým vydavatelům, ale podle Bílého domu by studie placené z veřejných prostředků měly být otevřené všem zájemcům.

Americká vláda chce zavést odložený Open Access k odborným článkům, které se asi otevřou do jednoho roku od jejich vydání.

Která univerzita byla loni na světě nejlepší?

Hodnotitelé univerzitního žebříčku THE zvolili nejlepší světovou univerzitou americký Caltech.

Ze srovnání tří nejprestižnějších žebříčků TOP světových univerzit vyplývá, že ta nejlepší působí ve Spojených státech amerických.

Harvard je on-line a zdarma. Přihlaste se!

Prestižní americké univerzity sázejí na vzdělávání po webu. Lze nahradit klasické přednášky postavené na dialozích profesorů se studenty?

Válka žurnálů: Kdo vysosá peníze z vědeckých článků?

Za přístup do nejprestižnějších odborných časopisů typu Science, Nature nebo Cell se platí horentní sumy, které se neustále zvyšují. Vysoké školy mají naopak nižší rozpočty.

Odborné časopisy jsou stále dražší. Kolik peněz za ně vydávají české univerzity? A jaké jsou trendy v přístupu ke zdrojům?

Ani Harvard už nechce přeplácet „zamčené“ vědecké magazíny

Mluvčí firmy, která pro Harvard spravuje finance, odmítli na otázky odpovídat. Stejně tak učinila i univerzita Vanderbilt. Proč se nechtějí k nákupům v Africe znát?

Harvardova univerzita vyzvala výzkumníky, aby usilovali o zveřejňování svých výsledků v časopisech s politikou „open access“.

Vědci píší premiérovi. Nikoli Nečasovi, nýbrž Cameronovi.

Podpisy k listu premiérovi připojilo i šest nositelů Nobelovy ceny. Nechybí Sir Harry Kroto, Sir Peter Mansfield and Sir John Sulston.

Světoví chemici včetně šesti nobelistů se obávají, že škrty ve výdajích na výzkum nenapravitelně zasáhnou britské hospodářství.

Harvard & spol. natahují ruce po úrodné africké půdě

Mluvčí firmy, která pro Harvard spravuje finance, odmítli na otázky odpovídat. Stejně tak učinila i univerzita Vanderbilt. Proč se nechtějí k nákupům v Africe znát?

Nákupy pozemků, které elitní americké univerzity provádějí v Africe, mohou prý tisíce lidí donutit k opuštění domovů.

ČEZ boss Martin Roman plans elite private university

Vysoká škola dle Martina Romana: mimořádně náročná studia zaměřená na právo a ekonomii, kde přednášejí kapacity v oboru.

Roman, the best-paid Czech manager of a state firm, wants to co-fund a university based on British and North American models

Hrozí světu vzdělávací bublina?

Peter Thiel, spoluzakladatel společnosti PayPal, varuje před přeceňováním dobrého vzdělání.

Czech lead surgeon: first full US face transplant a ‘success’

Dr. Bohdan Pomahač said Monday that the patient is doing well following the 15-hour surgery. It was the second full face transplant in the world ever successfully performed.

Plastic surgeon Bohdan Pomahač also performed a partial face transplant at the Harvard Medical School teaching affiliate in 2009

Čínská banka bere na praxi jen studenty z Harvardu nebo MIT

Čínští studenti si stěžují, že se nemohou hlásit na letní praxi do China Development Bank. Má totiž zájem jen o uchazeče z Harvardu či MIT.