Tomáš Zima

Halík rektorem Univerzity Karlovy? Osloven byl...

„Je bohužel pravděpodobnější, že zanevře na akademický svět podobně, jako na něj zanevřel Klaus a ještě více se opře o svět Jiřinky Bohdalové a hospody v Novém Veselí, svět, který ho vynesl do prezidentského křesla,“ říká na adresu Miloše Zemana.

K aspirantům na rektora tradiční univerzity zatím další nepřibyl. Svůj zájem přímo potvrdili jen Tomáš Zima a Michal Stehlík.

Kdo povede Univerzitu Karlovu? Adepti jsou zatím tři.

Univerzita Karlova se umísťuje kolem 300. místa na světě.

Účast v rektorské volbě ČESKÉ POZICI potvrdili Tomáš Zima a Michal Stehlík. Stanislav Štech s případným ohlášením nespěchá.

Miss UK 2012: farmaceutka Barbara Škodová

Během finálového večera v pražském klubu Roxy nejvíce oslnila odbornou porotu Barbara Škodová (s číslem 2).

Druhý ročník univerzitní přehlídky krásy má pět vítězek z osmi finalistek. Spojovat studenty jednotlivých fakult chce i napřesrok.

Omrkněte s námi vzdělané missky Univerzity Karlovy

Stará dáma z roku 1348 jde s dobou. Vybrala si premiérovou královnu krásy: budoucí učitelku Lenku Volfovou z Kutné Hory (22 let).

Rektor je povolal. A studenti v ulicích volali: „Dobeš je mrkev. Mrkev je vůl!“

Původní reportáž ze shromáždění akademické obce Univerzity Karlovy a protestního pochodu studentů Prahou k Úřadu vlády.

Czech firms likely to be cleared to grow medical marijuana

Possession of small amounts of drugs are punishable by a fine that can now be paid on the spot, similar to fines for using public transportation without a ticket

Czech firms could be cleared to grow and process medical marijuana, says a working group preparing to allow the drug on prescription

Chris Johnstone 24.10.2011