ArcelorMittal

Ostravský soud řeší obří podvod s akciemi

Smog je rizikový pro kardiaky i malé děti.

Začal soud se zástupcem sdružení Centrum Consultant Finance, které v roce 2010 učinilo vytěsňovaným drobným akcionářům bývalé Nové Huti podezřelou nabídku: prý vymůže více než nabízené čtyři tisíce korun za akcii. Přes pět tisíc minoritářů tomu uvěřilo.

Francie: Nový zákon proti politice spálené země má zabránit uzavírání podniků

Zákon – loi Florange – je pojmenován podle hutního komplexu společnosti ArcelorMittal v lotrinském městě Florange, v němž firma letos odstavila vysoké pece a propustila několik tisíc zaměstnanců.

Chce-li rentabilní firma s více než tisíci zaměstnanci zastavit výrobu a přenést ji do zahraničí, musí tři měsíce hledat nového majitele.

Zeman tlačí na Rusy. Abramovičův Evraz může zhatit jejich šance v Temelíně.

Prezident Miloš Zeman dává najevo svou nevraživost nejen vůči Bakalovi, ale i ruským manažerům oceláren.

Jan Žižka 23.10.2013

Za ekologické garance stát zřejmě zaplatí další miliardy

Podle zjištění ČESKÉ POZICE ministerstvo financí eviduje žádosti o navýšení ekologických garancí celkem o dvanáct miliard korun.

V ovzduší ubylo velkých prachových částic. Malých zabijáků nikoliv.

Ovzduší se nezlepší, dokud jednotliví aktéři místo vzájemného osočování nezačnou komunikovat, říká Bohumil Kotlík ze zdravotního ústavu.

Největší evropská ocelárna zřejmě zabila stovky lidí

Uvěznění majitelů oceláren ILVA, konfiskace majetku a řízená ekologizace. Italové se brání velkému znečišťovateli. A co Češi?

Jan Charvát 30.9.2013

Nejvíce rakovinotvorných látek se váže na nanočástice, na něž nemáme měřicí přístroje

První výsledky srovnání dopravou zatížené Mladé Boleslavi a průmyslové Ostravy ukazují na nutnost změnit způsob měření smogu.

Jan Charvát 13.9.2013

Éra uhlí a oceli ještě neskončila. Najde se ostravský Gates?

Těžištěm pozornosti nového ministra průmyslu musí být Moravskoslezsko, jehož firmy se potácejí v problémech.

Ostravský primátor Kajnar: Česko má stále dražší a méně kvalitní pracovní sílu

Vláda pro Moravskoslezský kraj nedělá prakticky nic, což platí i pro tamní ovzduší, říká ostravský primátor Petr Kajnar.

Česko propadá v žebříčcích konkurenceschopnosti, varuje stínový ministr průmyslu za ČSSD a vybízí k větším investicím do vzdělání a výzkumu.

Proč musí být Ostrava hlavním městem smogu?

Na Ostravsku je opět vyhlášena smogová situace. Tíživá situace se rok od roku nemění a systematická řešení jsou v nedohlednu.

Siemens and Arab sheik among recipients of Czech EU grants

Large corporations and rich foreign entrepreneurs have received EU grants to the Czech Republic worth hundreds of millions of crowns

Tom Jones 6.4.2012

Obchodování s emisními povolenkami neplní svůj účel

Pokud firmy povolenky, přidělované zdarma, nepotřebují, mohou je prodat či použít v dalších letech, a tím znečištění ještě zvyšovat.

Čestmír Klos 2.4.2012

Voluntary redundancy at ArcelorMittal’s Ostrava plant oversubscribed

The AcelorMittal steel smelter and works in Ostrava

Over 10 pct of Czech unit of global steelmaker’s workforce applies for voluntary redundancy with compensation of up to 2 years’ wages 

Tom Jones 20.1.2012

Ostrava air pollution takes 2 years off life expectancy

A view of the ArcelorMittal (former Nová huť) plant in Ostrava

Ostrava men can on average cut two years off their life expectation due to high levels of air pollution in the industrial Czech city

Smog nás užírá, politici mlží

Na Ostravsku ke všem nepříznivým vlivům z dopravy a z domácích topenišť přistupují ještě mnohem nebezpečnější exhalace z průmyslu.

Nebezpečí smogu je obrovské a jeho zdroje známé. Politici se však vyhýbají dlouhodobým řešením a pustit se do aktuální krize nemají odvahu.