Stavebnictví

Další stomilionový tendr na školství – za stavební dozor hi-tech center

Ministerstvo školství chce průběžně monitorovat výstavbu vědeckých center. Obří zakázka se týká asi 90 projektů.

Po právnících si obří zakázku rozdělí i pět stavebních dozorců. Z fondů EU půjde 86,9 a ze státního rozpočtu 15,3 milionu korun.

Architektonické šílenství ve smogem zešedlé Dubaji

Reportáž z katapultáže na vrch nejvyšší stavby, kterou kdy člověk zbudoval. Měří neskutečných 828 metrů. Jaký to má smysl?

Jak se dopravní stavby utrhly ze řetězu

Vedoucí projektanti a rozpočtáři se naučili to, co je potřeba se naučit, a sice, že možné zvýšení nákladů vždycky někdo nakonec zaplatí, a podhodnocování nákladů je dobrou metodou, jak usnadnit schválení projektů.

Devět z deseti infrastrukturních projektů překročí plánované náklady. V České republice zatím stále čekáme na ten desátý.

České podniky loni obchodovaly se světem nejvíce v historii

Se státy EU má Česká republika v zahraničním obchodě výrazně kladnou bilanci.

Obrat zahraničního obchodu se loni meziročně zvýšil téměř o pětinu na 4,9 bilionu korun a byl nejvyšší od vzniku České republiky.

Natland Group dokončila restrukturalizaci Promineconu

Prominecon se soustředí na stavební výrobu a řízení realitního developmentu pro jednotlivé projektové společnosti Natland Group.

Statistika ukazuje, že čeští stavbaři si kapsy nemastí

Dle statistik Eurostatu jsou ceny stavebních prací v Česku ve srovnání s průměrem EU na velmi nízké úrovni, levněji se staví už jen v Rumunsku.

Poměr cen obytných staveb v ČR k průměrným cenám v EU dle údajů ze září 2009 činil 52 procent a u inženýrských staveb 84 procent.

Španělská firma ACS může spolknout Hochtief

Šéf ACS Florentino Perez je zároveň prezidentem Realu Madrid.

Hochtief skončí v rukou španělské ACS. Obrana největšího německého stavebního koncernu před nepřátelským převzetím selhala.