Chudoba

Čtrnáct potřeb šťastného dítěte. Kdo z nich to nemá?

Dětské žebrání není jen věcí třetího světa, ale i nejvyspělejších ekonomik zemí OECD.

Patnáct procent dětí v Evropě žije v relativní chudobě, když si nemohou dovolit věci, které by měly být běžné a jim dostupné.

Roubini versus Bremmer II: Recese určitě bude a na Čínu se nespoléhat!

Americký měsíčník Foreign Policy se podruhé zeptal na budoucí vývoj dvou významných ekonomických a politických prognostiků globálních trhů.

Luděk Bednář 24.7.2012

Vláda? Jaká vláda? Teď jsem se vyděsil!

Většina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ není s působením vlády v první polovině jejího funkčního období spokojená.

Světová banka: Chudoba není osud

Dle studie finační instituce klesl ve světové populaci podíl lidí s méně než 1,25 dolaru na den v letech 1981 až 2008 z 52 na 22 procent.

Kapitola 48. Jak nacházet svobodu

André Glucksmann vnímá politiku z úhlu nadčasovosti, a proto je moderním francouzským konzervativcem par excellence.

Žít svobodně znamená netrvat na pořádku, ale smiřovat se s nepořádkem jako příležitostí experimentovat, mýlit se, chybovat a učit se.

Benjamin Kuras 25.10.2011

Obsaďte Wall Street! Velká bestie se probouzí.

Protesty přímo na Wall Streetu, to tu dlouho nebylo.

Oficiální média začala brát nové protestní hnutí v USA vážně až ve chvíli, kdy jej podpořil největší a nejváženější odborový svaz AFL-CIO.

Ráj se chilským studentům nelíbí

Chilští vysokoškoláci z Valparaiské univerzity, kteří ji čtyři měsíce okupovali, zdraví posměšným hajlováním pořádkovou polici, jež ji 10. října přišla vyklidit. Studenti požadují po chilské vládě změnu školského systému – bezplatné a lepší vzdělávání.

Z úsilí studentů o lepší vzdělání, aniž by se museli na celý život zadlužit, by se mohl stát impuls k systémové změně chilské společnosti.