Byty

Označení „ekologické bydlení“ je vágní. A nadužívané.

Prototyp moderního bydlení z Jizerských hor

Čím dál více lidí si v Česku pořizuje bydlení v energeticky úsporných domech, které dnes tvoří zhruba pět procent rezidenční výstavby. Přitom na označení ekologické bydlení lze v nabídkách developerů a realitních kanceláří narazit mnohem častěji. Nezřídka ale jde jen o zelený marketing – developeři takto dnes nabízejí desetinu bytů.

Právní poměry bytových družstev jsou dobré a stabilní

Pražský advokát Marek Novotný, expert na bytové právo.

„Souseda si u nás zatím nevybíráte, takže byt si může koupit kdokoliv, přitom odpovídáte za jeho případnou platební neschopnost,“ říká v rozhovoru advokát Marek Novotný, odborník na právo nemovitostí a bytové právo.

Před Bakalou se objevil silný soupeř

Zdeněk Bakala

Finančník Pavol Krúpa a jeho skupina Arca Capital se spojili s nájemníky bytů OKD a společně s nimi se chtějí pokusit zastavit plán spolumajitele OKD Zdeňka Bakaly na prodej hornických bytů zahraničnímu investorovi. Těžko ale věřit tomu, že by mohli dosáhnout toho, co se nepodařilo nájemníkům a politikům v uplynulých deseti letech.

Tomáš Plhoň 14.8.2015

Právní názor: Byty po OKD nelze převést na kraj, dají se pouze prodat za tržní cenu

Zdeněk Bakala.

Advokát Robert Pelikán upozorňuje v rozhovoru pro ČESKOU POZICI na úskalí návrhu prezidenta Miloše Zemana ohledně „Bakalova“ bytového fondu.

Bitva u Lipan a la developeři

Rezidenční developeři Ekospol a Central Group se přetahují, kdo nabízí nejlevnější byty. Co bude dál? 

Levné bydlení v Berlíně? Zapomeňte.

Developeři se téměř výhradně soustředí na výstavbu luxusních apartmánů, jako jsou v oblasti East Side Gallery, největšího souvislého kusu někdejší Berlínské zdi.

Berlín chce řešit nedostatek bytů zákonem, který zakáže jejich přeměnu v kanceláře, obchody, restaurace i prázdninové apartmány pro turisty.

Strašák nezapůsobil, vyšší DPH cenu bytů nezvedla

Statistická data dávají za pravdu početné skupině realitních makléřů i předpovědi ČNB, totiž že zvýšená daň ceny bydlení neprodraží.

Obec prodává byt. Zisk minus půl milinou!

Zastupitelstvo Prahy 7 schválilo privatizaci bytu, na jehož rekonstrukci předtím městská část vynaložila dvojnásobek prodejní ceny.

Jak Praha 7 chtěla privatizovat prostorný byt po rekonstrukci za pakatel

V souvislosti s privatizací 120metrového bytu bylo podáno trestní oznámení pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku.

Špatně zavázaný provázek aneb Jak (ne)koupit od města byt v centru Prahy

Praha 1 inkasuje za prodej bytů 150 milionů. Skoro polovinu nabídek ale ze soutěže vyřadila pro formální nedostatky. Nemohl být výnos vyšší?

Ceny bytů a developerská magie: Není metr čtvereční jako metr čtvereční

Pozor na srovnávání nabídek různých developerů. K výpočtu ceny za metr čtvereční bytu totiž každý používá jinou metodiku.

Jak získat exkluzivní adresu v Praze? Nakloňte si majetkovou komisi!

Praha 1 chystá prodej 44 volných bytů. Výběrové řízení ale má několik sporných míst – kritici hovoří i o korupčním potenciálu.

Z Prahy bude největší realitní makléř v zemi. Mají se spekulanti na co těšit?

Hlavní město chystá rozsáhlou privatizaci bytového fondu. V nejbližších třech letech hodlá prodat téměř čtyři tisíce bytů.

Bláhoví optimisté? Developeři nových bytů v Praze!

Až polovina nových bytů, které jsou nyní v Praze k mání, je v projektech, jež byly zahájeny ve druhé polovině loňského roku.

Jak vypadá typický byt-ležák?

Nejvíce neprodaných bytů v Praze se nachází v třetí a čtvrté městské části. Dokončeny byly v roce 2009.