Infrastruktura

Dubaj: Veřejný prostor, nebo korporace?

Emirát v Perském zálivu možná ukazuje svět, ve kterém už nebude existovat žádná občanská společnost a v němž člověk bude jen spotřebitelem.

Výstavba dálnic v Česku – synonymum chaosu

Proč jen pohled na mapu dálnic evokuje obraz, který bychom očekávali spíše v nějaké rozvojové zemi?

Kyberválka je jako radiace: Neprolévá krev, ale může zničit vše

E-napadení celé suverénní země dávno není sci-fi. Webové útoky na Estonsko v roce 2007 způsobily škody ve výši dvou procent HDP.

Podaří se Rusku vymanit z ropného zajetí?

Vladimir Putin možná 25. října připíjel na slávu Ruska a zejména jeho hospodářství, které nutně potřebuje zásadní změny, jak mu potvrdili experti z Valdajského klubu.

Valdajský klub expertů na ruskou problematiku doporučuje Vladimiru Putinovi změnu ekonomického paradigmatu a urychlení reforem.

Gábor Stier 17.1.2013

Stát by měl mít pod kontrolou přenos plynu. Ale je to špatný hospodář.

Dle 48,5 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by stát měl koupit zpět plynovody, které prodává německá společnost RWE.

Skutečný favorit voleb v Japonsku? Armáda a developeři.

O skutečných vojenských schopnostech Japonska se dlouho nemluvilo. Téma nebylo politicky korektní. To se po nadcházejících volbách nepochybně změní.

„Recyklovaný“ premiér Šinzó Abe a jeho LDPJ míří s koaličním partnerem, stranou Kómeitó, k historické dvoutřetinové většině v dolní komoře.

Ondřej Hýbl 20.12.2012

Předpověď zkázy anglosaského finančnictví je předčasná

Z indexu světových finančních center think tanku Z/Yen vyplývá, že v Top 20 jich je jedenáct z USA, Velké Británie, Kanady a Austrálie.

Český elektrický valčík. Budeme mít energie, až pukneme.

Proč je tempo růstu výroby elektrické energie vyšší než tempo očekávané, zjevně nadhodnocené spotřeby? Nechybí ve státní energetické koncepci nějaká vysvětlující věta, která by tento nepoměr objasnila? Nebo tam není záměrně? Kdo ví.

Uzákonění státní energetické koncepce by umožnilo zrušení těžebních limitů, boom jaderných elektráren a likvidaci nepohodlné konkurence.

Polemika: České uhelné teplárenství zlikvidované nebude

Kampaň zaměstnanců plynárenského průmyslu, jež žádá „konečné řešení“ teplárenské otázky, je pozitivním důkazem významu teplárenství.

Německý „Marshallův plán“ pro Řecko

Dle odhadu německých ekonomů lze v dohledné době v Řecku investovat až 50 miliard eur, například do fotovoltaiky či infrastruktury.

Šmerda: ŘSD by se mělo transformovat na akciovou společnost

Je skandální, že Ředitelství silnic a dálnic má z několikamiliardového majetku příjem pouze 80 milionů ročně, míní ministr dopravy.

Další čínská investice v Africe: letiště za miliardu dolarů v Čadu

Vítejte v N'Djameně, hlavním městě Čadu. Do země míří 8,5 miliardy dolarů v čínských investicích.

Ze středoafrického státu Čad by se mělo stát africké centrum pro lety na Blízký východ a do Asie.

Luděk Bednář 24.4.2011

Kocourkův budíček: Prosperitě škodí politika a veřejné instituce

Půjde si ministr Kocourek stěžovat na kolegu Schwarzenberga k premiéru Nečasovi?

Ministr Kocourek předloží vládě bídné vysvědčení. Česko zaostává v rozvoji zejména kvůli špatně fungující veřejné sféře.

Martin Shabu 24.1.2011

Čínská firma Covec zavádí na polském trhu normalitu

Čínská firma Covec buduje v Polsku dva úseky dálnici A2.

Konkurenti čínských stavbařů sugerují myšlenku, že je nezbytně třeba zahájit antidumpingová opatření.

Postaví Číňané české dálnice?

Ministr dopravy Vít Bárta se sešel s čínským velvyslancem Jü Čching-tchajem. Dohodli se na ustavení skupiny, která se bude zabývat výstavbou dálnic.

Stížnosti na údajný dumping čínských stavebních firem řeší Evropská komise, ministrovi dopravy Vítu Bártovi to ale nevadí