Suverenita

Půjčit, či nepůjčit MMF? V české kotlině to vře.

Postoje k 90miliardové půjčce Mezinárodnímu měnovému fondu na pomoc krachujícím zemím eurozóny jsou v ČR vychýlené ve prospěch odmítavých.

Demonstrační menu 17. listopadu

K výročí se v Praze i v dalších českých městech připravuje mimořádné množství politických demonstrací.

Premiér by mohl vážit reakce a Bobošíková by si neměla plést režimy

Odpověď Petra Nečase na dopis předsedkyně strany Suverenita, v němž kárá počínání Karla Schwarzenbera, je nepatřičná.

Mohou Spojené státy evropské zachránit Evropu?

Bývalý německý sociálnědemokratický kancléř Gerhard Schröder chce integrované „evropské jádro“. Dle současné německé kancléřky Angely Merkelové jsou eurobondy cestou do dluhové Evropské unie.

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder myšlenku federalizace EU podporuje. Současná kancléřka Angela Merkelová se o ní vůbec nezmiňuje.

Svatý Václave, odpusť nám tu karikaturu!

Dva státní svátky jako by se pošklebovaly kontinuitě trvající od 9. století.

Budou po norských útocích následovat další?

Krajně pravicové evropské strany se staly součástí hlavní politické scény, čímž se extrémisté, jako je Breivik, ocitli mimo jejich vliv.

Ondřej Liška: Tím, kdo by dostal pětku, je Dobeš. A Bátora je Klausova sonda.

Bátorou chválený spis Zkáza Slovanů je výblitkem toho nejhoršího českého antisemisimu nejhrubšího zrna, říká nesmlouvavě bývalý ministr školství Ondřej Liška, který kritizuje i počínání svého nástupce Josefa Dobeše.

Na ministerstvu školství vládne podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky klientelismus po ose Dobeš–Bátora–Klaus-Klaus mladší.

Return of the King: Will Klaus join ODS, Sovereignty or D.O.S.T.?

Pokud by se vrátila ekonomická recese, vzrostlo sociální napětí a prezident Václav Klaus se ztotožnil se Suverenitou Jany Bobošíkové, tato strana by v příštích volbách 15 procent hlasů a snad i víc mohla získat.

Commentator Petr Nováček looks at the paths Czech President Václav Klaus may take to return to politics after his term expires in 2013

Jana Bobošíková and the reset on the Czech right

„Suverenita je velmi často obviňována z populismu. Ale není to pravda. My se jen neobáváme pojmenovávat věci pravými jmény,“ říká předsedkyně strany Jana Bobošíková.

Suverenita Party head Jana Bobošíková talks about a shake-up on the right amid speculation about what role President Klaus may play

Jana Bobošíková: Ve volbách do sněmovny může Suverenita získat 15 procent hlasů

„Suverenita je velmi často obviňována z populismu. Ale není to pravda. My se jen neobáváme pojmenovávat věci pravými jmény,“ říká předsedkyně strany Jana Bobošíková.

Lidé si musejí uvědomit, že lidský život je „up and down“. Nikomu neslibujeme světlé zítřky, říká předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková.

Premiér není Nebojsa. Obává se konfliktu s prezidentem natolik, že nechá padnout koalici?

Premiér Petr Nečas bude muset s přítomností Ladislava Bátory ve vysoké úřednické funcki na ministerstvu školství urychleně něco udělat, chce-li, aby jeho vláda dál fungovala.

Vláda hlasuje o zákonech bez ministrů TOP 09. Co ukončí jejich bojkot? Když se premiér vypořádá s jedním Bátorou napojeným na Hrad.

Parties granted over Kč 1 bln in gov’t subsidies in 2010

State reimbursements to political parties doubled in 2010 but should drop in 2011 due to austerity measures