Světová banka

Kupujte zlato! A schovejte ho do trezoru. Ale vlastního.

Dnešní peníze nejsou ničím jiným než státem vnuceným oběživem bez vnitřní hodnoty. Není divu, že zlato stoupá na další dolarová maxima.

Australská ekonomika šlape

Zemi se daří. Zužitkovala geografickou výhodu, ale zároveň politici provedli nezbytné změny, připomíná šéf Světové banky Robert Zoellick.

Copak je krize věčná?

: Krize, která vypukla v roce 2008 a dlouho byla popíraná, začala na Wall Streetu, v americkém bankovním systému, odkud se rozšířila do celého světa.

Tažení finančního světa, který se nezakládá na práci a činnosti reálného hospodářství, by ukončila pouze sebevědomá společenství a národy.

Lidotřesení

Cílem masové migrace je vylidňující se a dosud bohatá Evropa. Ta proto začíná ztrácet svou kulturu, průměrnou vzdělanost a podnikavost.

Proč by Lagardeová neměla být šéfkou Mezinárodního měnového fondu

O šéfovi Mezinárodního měnového fondu se rozhodne mezi současným guvernérem mexické centrální banky Agustínem Carstensem a nejvážnější kandidátkou, francouzskou ministryní Christine Lagardeovou. Na užší seznam se nedostali guvernér izraelské centrální ba

Francouzská ministryně financí Christine Lagardeová reprezentuje jako málokdo jiný nezodpovědný přístup k řešení problémů eurozóny.

Kdo se stane šéfem MMF po Kahnovi?

Kariéra Dominiqua Strausse-Kahna zřejmě skončila. Nyní se hraje o to, kdo ho ve funkci šéfa MMF nahradí.

Zvítězí tradiční mocenský model Evropa – Amerika, nebo se dočkáme změny, která by více rezonovala se současnou situací ve světě?

Lidi na celém světě zajímá víc malá než velká korupce

Německý právník Peter Eigen založil organizaci Transparency International, již nejvíc proslavil index vnímání korupce, v roce 1993.

Korupce je zločin páchaný potichu, říká zakladatel Transparency International Peter Eigen v rozhovoru, který poskytl ČESKÉ POZICI.

Co je to vlastně ta korupce?

První díl seriálu Protikorupční příručka. Jeho autorem je viceprezident NKÚ Miloslav Kala označovaný někdy za posledního Dona Quijota státní správy.

Maďarsko: reforma reformy penzijního systému

Některé kroky vlády premiéra Orbána sleduje Evropa se znepokojením. V případě penzí však jen zneškodnil makroekonomickou bombu.

Orbánova vláda zneškodnila makroekonomickou bombu, avšak je otázkou, zda obří kapitál z druhého pilíře použije na snížení dluhů.

Arabští byznysmeni se setkají na Hradě

Prezident Václav Klaus přivítá ve svém sídle obchodníky z arabského světa.

V květnu 2011 se v Praze odehraje Arab Global Forum pod záštitou Václava Klause

Martin Shabu 7.12.2010