Obchod

Kdy skončí věk USA, když pilířem světové ekonomiky je stále americký spotřebitel?

Z prognózy Mezinárodního měnového fondu vyplývá, že dle parity kupní síly by v roce 2016 měl být čínský HDP vyšší než americký. A Čína by se měla stát největší ekonomikou na světě.

Někteří finanční analytici očekávají supercyklus světové ekonomiky - dlouhotrvající globální růst HDP poháněný rozvíjejícími se zeměmi.

Západní civilizace se nehroutí, jen ji jiné dohánějí

Izraelský publicista Saul Singer navštívil 12. května Prahu, aby prezentoval český překlad knihy Start-Up Nation, kterou napsal společně s Danem Senorem.

Malá země Izrael může mít velký vliv na rozvoj vědění, říká v rozhovoru s ČESKOU POZICÍ jeden z autorů knihy Start-Up Nation Saul Singer.

Čína loni dohodla investice v Brazílii za 30 miliard dolarů

O obchodní spolupráci obou zemí jednal čínský prezident Chu Ťin-tchao (vlevo) se svým bývalým brazilským protějškem Luizem Ináciem Lulou da Silvou i 15. dubna 2010 během návštěvy Brazílie.

Dle studie Brazilsko-čínské obchodní komory obchod obou zemí stále roste. Čína je největším obchodním partnerem Brazílie.

Čínsko-indické přátelství se měří v dolarech

Jsme přátelé, a ne konkurenti, prohlásil čínský premiér Wen Ťia-pao (v popředí) při jednáních se svým indickým protějškem Manmóhanem Singhem.

Politické vztahy Číny a Indie sice ovládá nedůvěra, ale zdvojnásobení obchodní výměny na 120 miliard dolarů již v roce 2012 to nebrání.

Nejlepší investiční klima v Evropě nabízí Švýcarsko

Analýzy společnosti Dun & Bradstreet ukazují, že rizika z obchodního styku loni rostla. Nejbezpečnější jsou Švýcarsko, Německo a Norsko.

Rusko stále ve hře o Indii

Prezident Dmitrij Medveděv a premiér Manmóhan Singh potvrdili, že Rusko a Indie jsou blízkými politickými a ekonomickými partnery již od sovětských dob.

Medveděv přijel do Indie poslední, o hloubce rusko-indických vztahů ale není pochyb: tři čtvrtiny výzbroje indické armády pocházejí z Ruska.

Agent Sarkozy bojuje o Indii. Je úspěšnější než Obama?

Nicolas Sarkozy a indický premiér Manmóhan Singh 6. prosince při tiskové konferenci v Dillí.

Sarkozy v Indii nejen shrábl obrovské objednávky za miliardy eur, ale zároveň i podpořil Dillí v úsilí o získání stálého členství v RB OSN.

Tibor Pósa 14.12.2010

Dobrá rada na tento týden

Se svým nepřítelem musíš být v neustálém kontaktu! 

István Léko 6.12.2010