Obchod
Obchodní dohoda USA s EU neznamená konec našich standardů

Vlna emocí, která se strhla kolem transatlantického obchodního paktu, mě zaskočila, říká v rozhovoru eurokomisařka Cecilia Malmströmová. A podotýká: „Je to zvláštní, protože s USA obchodujeme přes stovky let, je to náš nejdůležitější obchodní partner.“
Obchodní dohoda EU a USA je výhodná pro obě strany

Nepřijetí Transatlantického obchodního a investičního partnerství by bylo stejnou chybou jako odmítnutí Marshallova plánu v roce 1947.
K obchodní dohodě EU a USA mají přístup jen privilegovaní

Stovka českých úředníků, která se dostane k průběžným výsledkům jednání o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství, je v EU považována za relativně vysoké číslo.
O obchodní dohodě EU a USA zatím fakta nerozhodují

ČESKÁ POZICE zveřejnila článek ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) mezi EU a USA a jeho očekávaným benefitům. Zareagovala na něj Petra Němcová, mluvčí kampaně Špatný vTTIP, jejímž cílem je vést dialog o přínosech a rizicích této dohody.
Proč Česko hospodářsky roste?

Co v prvním čtvrtletí způsobilo nejvyšší růst české ekonomiky v celé Evropské unii – oslabování koruny ze strany ČNB, vliv současné vládní koalice, předzásobování tabákem nebo jsme na tom byli tak dlouho špatně, že musel nastat obrat k lepšímu?
Severoamerická dohoda o volném obchodu: Úspěšných 21 let

Smlouva mezi USA, Mexikem a Kanadou vstoupila v platnost 1. ledna 1994 a okamžitě zrušila cla na polovinu zboží a časem i na většinu dalšího. Na rozdíl od Evropy a východoasijských států má takzvaná NAFTA dostatek vlastních energetických zdrojů, mladou populaci a potenciál k ekonomickému růstu.
Internet daním pravděpodobně neunikne

V USA, Austrálii, Evropě i v České republice se diskutuje o zdanění internetu. Zastánci tvrdí, že přínos v šíření znalostí, obchodu a komunikace převyšuje potenciální daňové ztráty. Podle oponentů internet bude prospívat i zdaněný.
Dohoda EU a USA o obchodu a investicích: Konec zatím nejasný

Nevíme, kolik ještě bude kol jednání o Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP), ale termín 2016 se blíží. Pro Brusel by ale bylo tragické, kdyby TTIP skončil stejně jako další velké plány EU.
O obchodní dohodě EU a USA nerozhodne ideologie, ale fakta

Transatlantické obchodní a investiční partnerství musí vést k odstranění cel, otevření trhu s veřejnými zakázkami či k posílení spolupráce regulačních agentur. Podpora této dohody zapadá do naší osvědčené strategie v oblasti obchodní politiky.
Velký bratr už pronikl i do marketingu
Tradiční reklamní postupy jsou nahrazované novými, mnohem sofistikovanějšími. Využívají triky, které neúprosně svádějí k nákupu, ať se jim nakupující pokoušejí jakkoliv ubránit. Každé nakupování je analyzované do posledního detailu, aby takto získané informace byly použité proti nám. Taková je reklamní realita s orwellovskými prvky.
Amazon mění kritéria pro obchodování
Za slovem revoluce používaným zakladatelem internetové společnosti Jeffem Bezosem se skrývá snaha dosáhnout absolutního monopolu na trhu a s pomocí stále sofistikovanějších algoritmů nenabízet zákazníkovi jen stále lepší služby, ale i změnit jeho mentalitu a způsob nakupování.
Euroatlantická liberalizace aneb O „hospodářském NATO“

Když kancléřka Angela Merkelová na začátku června představovala ve Spolkovém sněmu vládní pozici před jednáním skupiny G7, nikdo si toho u nás příliš nevšiml. Přitom šlo o signál pro vývoj německé politiky ve věcech EU a transatlantické spolupráce.
Velmoci hájí pouze své zájmy a prostředky, jak je prosadit

Idea celistvé Ukrajiny je nereálná, míní občanský aktivista Stanislav Novotný, který vede s východoevropskou zemí intenzivní komunikaci.
Přijede Obama kvůli Temelínu?

Čtvrtstoletí poté, co Praha přešla zpoza železné opony do sféry vlivu Washingtonu, pozbyla dvoustranná relace výjimečnost. Není ale od strategicky nezajímavé středoevropské zemičky vlastně trochu domýšlivé předpokládat, že s ní bude světová supervelmoc udržovat zvláštní styky?
Vztahy Německa a Číny: Když nejde o byznys, zavřete dveře

Čína je příliš důležitá na to, aby byla ostře kritizována a přehlížena. Jen v Německu závisí na obchodu s ní až milion pracovních míst.