Pavel Rychetský

Špehování postihlo i Klausovy lidi

Na seznamu osob, jejichž telefonní výpisy si nechal zasílat varnsdorfský policista, jsou i tajemník prezidenta Jakl či hradní kancléř Weigl.

Bárta se ke špehování vlivných lidí nehlásí

Na ministerstvu dopravy, v jehož čele je Vít Bárta (Věci veřejné), se údajně chystá změna na postu náměstka pro mezinárodní vztahy a družicové systémy.

Policista si nechal posílat výpisy hovorů Pavla Rychetského, Miroslava Jansty či Daniela Rouse, část záznamů skončila v rukou ABL.

Je dobře, že Ústavní soud vykládá ústavu po svém, nikoli podle prezidenta Klause

Odpovídalo 33 právníků a advokátů.

Většina právníků oslovených v anketě ČESKÉ POZICE nesouhlasí s prezidentem Václavem Klausem, že se Ústavní soud pohybuje mimo ústavu.

Ústavní soud se brání aneb solární paralely

Právníci hledají souvislosti mezi nálezem Ústavního soudu ve věci stavebního spoření a „solární“ stížností. Pokud vůbec jsou, tak slabé.

Loňské vládní úsporné tažení pohřbívá Ústavní soud

Nález Ústavního soudu přečetl osobně jeho předseda Pavel Rychetský (vpravo), ke spokojenosti šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky.

Státní podpora stavebního spoření zůstane za loňský rok na původní úrovni, ústavní soudci zrušili 50procentní zdanění.

Klaus loses ‘most-trusted’ crown to chief justice

Constitutional Court Chief Justice Pavel Rychetský is now the most-trusted leader of a Czech state organ, according to SANEP

After the Chilean pen incident, the handwriting may be on the wall: Klaus dropped from first place as most-trusted political figure

Pavel Rychetský hodil rukavici Hradu

V rozhovoru pro Hospodářské noviny šéf Ústavního soudu hovoří o viditelné degeneraci politické kultury v Česku.

Constitutional Court troublingly political

Ústavní soud. Ilustrační foto.

The Constitutional Court’s blocking of austerity measures sparks claims it is acting like a ‘third chamber’ of Parliament

U Ústavního soudu se hraje o Prahu i o Hrad

Bohuslav Svoboda očekává rozhodnutí Ústavního soudu, a proto se stěhováním do kanceláře svého předchůdce Pavla Béma nespěchá.

Ohledně platnosti pražských voleb je pět ústavních soudců pro, pět proti a pět nerozhodnutých. Verdikt očekává celá politická scéna.

Klaus and Schwarzenberg retain ‘most trusted’ crowns

Premiér Petr Nečas (vlevo uprostřed) bude při řešení kauzy bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila (vpravo uprostřed) volit mezi tím, co od něho očekávají jeho voliči a co jeho spolustraníci.

CVVM poll shows President Klaus is most trusted politican; many others are hurt simply by a lack of name recognition