Šachta & Partners

Protikorupční fond opět ve zbroji: „Stomilionová“ kauza Homolka

Tisková konference Nadačního fondu proti korupci dne 4. října 2012.

Předmětem podezření je pronájem skladů se zdravotnickým materiálem nacházejících se v areálu Nemocnice Na Homolce firmě Alseda.

Václav Klaus jako buzík a lotr? Bulvár a la Viewegh.

Bestsellerista Michal Viewegh vrhne 4. října na trh nový opus: Mráz přichází z Hradu.

Spisovatel Michal Viewegh se chystá v nové knížce pozurážet Klause, Bártu, Nečase, Nagyovou, Janouška i Šachtovce. Bude to „bžunda“?

Martin Dvořák: Nechápu, co je špatného na propojení politiky a byznysu

„Ptejme se, kdo vytvořil primátora Bohuslava Svobodu, kdo ho přivedl do politiky, komu naslouchá, kdo mu slouží a tak dále,“ naznačuje exředitel dopravního podniku.

Bývalý šéf si kauzu kolem pražského dopravního podniku vysvětluje „jako plán na jeho ovládnutí“. Je v pozadí hlavní sponzor strany TOP 09?

Kontrola v pražském dopravním podniku? Žádná hurá akce, pane Dvořáku.

Martin Dvořák byl ředitelem Dopravního podniku hl. m. Prahy od dubna 2007 do prosince 2011.

Z interních dokumentů DPP vyplývá, že kontrolní skupina Václava Lásky byla součástí auditních orgánů městské firmy.

Kontrola v pražském dopravním podniku: Primátorova one man show

Několik sporných bodů, které poněkud srážejí jinak bohulibý záměr najít a vyšetřit „šotky“ ve smlouvách dopravního podniku.

„Šachtovec“ Michal: Randáku a Janečku, premiér není mafián!

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název.

Zřejmě se dočkáme letní variace na zimní přestřelku mezi Šachta & Partners a protikorupčním fondem. Teď se přou o Petra Nečase.

Kajakář Kalousek v dresu Omnipolu, lyžař Klaus se sponzory PPF a Lukoilem

Vážný kandidát na prezidenta ČR Karel Schwarzenberg jako šermíř s nášivkou NWR a dosluhující prezident Václav Klaus coby svěřenec týmu PPF/Lukoil. A s dalšími servismany.

Týdeník Reflex se (informativně) bavil. A českou politickou elitu nasoukal do přiléhavých kostýmů. Za koho jezdí Mirek Topolánek?

Spies, lies and leaked tapes: insiders’ take on politics behind Bém–Janoušek affair

Who wanted Prague lobbyist Roman Janoušek's wiretaps made public? Insiders offer five interesting political constructions.

Janečkův protikorupční fond oslavil narozeniny. Rok první.

V den boje proti korupci vyhlásil NFPK nový projekt s názvem WANTED.

K výročí protikorupčních mušketýrů se vyjádřili Jiří Pospíšil, Karolína Peake, Jiří Dienstbier, Petr Gazdík či právník z Šachta & Partners.  

Cesta k lukrativní parcele, model Praha 9

Nová budova by měla nahradit chátrající zázemí Tělovýchovné jednoty Praga. Bude stát zhruba 22 milionů korun. Odpovídá to však hodnotě pozemku, který za vybudování zázemí firma Crescon delta získá?

Zastupitelstvo městské části schválilo projekt, který vypadá jako bohulibá pomoc místnímu sportu. Na první pohled.

‘I’m being followed’ says anti-corruption campaigner Randák

„Dopravní podnik odebírá od firmy Oleo Chemical pohonné hmoty. Tato společnost má provizní smlouvu s firmou Cokeville Assets,“ řekl v televizní debatě u Václava Moravce Randák z protikorupčního fondu.

Ex-spy boss turned anti-corruption activist Karel Randák refutes claims Anti-Corruption Endowment (NFPK) engaged in espionage

Boj bez rukaviček: Sleduje Vaše svoboda novináře?

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název.

Iniciativa se chlubí, že brojí proti nelegálnímu sledování. Jenže si na web pověsila fotky ze schůzky novinářky s Karlem Randákem.

Odklánějte s Odklon Partners

„Během několika let se nám podařilo vytvořit maximálně nepřehledný systém toku finančních a majetkových struktur tak, aby nebylo v silách jakéhokoli státu či policie cokoli zjistit,“ chlubí se Odklon Partners.

Bezva parta právníků nabízí služby politikům a manažerům, kteří nevědí, kam s penězi.

Klaus má pravdu, téma korupce se snadno zneužívá, říká „šachtovec“ Michal

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název.

Ze sporu mezi protikorupčním fondem Karla Janečka a projektem Šachta & Partners se stala šarvátka na otevřené scéně.  

Czech-American named head of embattled DPP

Vladimír Lich pracoval před rokem 1989 v USA v poradenství a také podnikal.

Crisis manager Vladimír Lich to stabilize and streamline Prague public transport firm; forensic audits to probe contracting system