Hnutí Duha

S recyklací je na tom Česko bídně

Podle Evropské agentury pro životní prostředí jsme v roce 2010 recyklovali jen 16 procent odpadu, v roce 2011 uvádí ministerstvo 31 procent.

Česko „spotřebuje“ o polovinu víc půdy, než samo vlastní

Neprozíravá likvidace úrodných ploch se evropským zemím může vymstít.

Kde skončí miliony za lístky na nepovolenou akci Delfíni v Praze?

Pořadatel delfíní show dál prodává vstupenky, přitom nemůže stihnout získat potřebná povolení. ČOI prověří, zda nejde o klamavé praktiky.

Nerudovo dilema v podání neschopného Chalupova ministerstva

Ministr životního prostředí odkládá přípravu klíčového zákona o odpadech, který má mimo jiné zvýšit poplatky za skládkování.

Spalovny, nebo recyklace? Ministerstvo životního prostředí fandí komínům.

Česká republika by měla dle směrnice EU předcházet vzniku odpadu nebo ho třídit. Místo toho plánuje postavit čtrnáct spaloven.

Jan Charvát 4.2.2013

Miloš Zeman vymyslel nový způsob třídění odpadu: Žádný neprodukuje

Objímá stromy, ale chce je kácet. Hraje si na lesního skřítka, ale netřídí odpad. Který z kandidátů na Hrad je naopak „nejekologičtější“?

Národní park Šumava bude zase o kousek menší...

Poslanci před Vánocemi schválili zákon, který umožní developerům výstavbu v národních parcích. Na Šumavě se jedná o stovky hektarů pozemků.

Jan Charvát 27.12.2012

Poplatky za těžbu uhlí cenu elektřiny nesníží

Peníze z plateb za vytěžené nerosty má podle Kubova návrhu nově získat příslušný kraj. Náklady spotřebitelů na obnovitelné zdroje se nezmění.

Neslučujte ministerstva ohně a vody!

Podřízenost ochrany přírody a krajiny ministerstvu zemědělství by znamenalo zříci se odpovědnosti ve prospěch okamžitých ekonomických cílů.

Valonské zrcadlo české energetice: Desetinová spotřeba

Belgické Valonsko chce během příštích čtyř desetiletí snížit závislost na uhlí, plynu a ropě o 80 až 95 procent. Má na to zákon.

Správa šumavského parku prohrála soud, Duha bude moci do lesa

Předběžné opatření, které loni bránilo Hnutí Duha pomáhat občanům v protestech proti kůrovcovému kácení na Šumavě, skončilo v koši.

Zapomeňte na Karkulku, vlci se vracejí

V celém Německu žije asi 80 až 160 vlků, kteří se sdružují do 18 smeček. Ilustrační foto.

Na hranici s Německem ve Šluknovském výběžku byl vyfotografován vlk. Správci národního parku se těší, že se v Českém Švýcarsku usídlí.

Zelená úsporám za astronomických 80 miliard? A proč vlastně ne?

Podpora energetických úspor v budovách je protipólem šrotovného, které sice také dokáže přimět lidi „pustit chlup“, ale tím to končí.

Aktivisté Greenpeace vyvlastňovali. Sociálním demokratům vstup zakázán!

Praha, Lidový dům, 10. října 2012

Lidový dům, vyzdobený vlajkami uhelných společností, byl vzkazem ČSSD: Jednejte podle svého programu, nikoli v bizarní alianci s uhlobarony.

Proč Zelená úsporám nedostane víc?

Podle zákona o obchodování s povolenkami půjde jen třetina z výnosu obchodování v letech 2013 až 2020 na úspory energie v budovách.